Główna / Kultura / Jubileuszowy TEREPACZKÓW
TEREPACZKÓW 2015

Jubileuszowy TEREPACZKÓW

Zbliża się jubileuszowa, dwudziesta edycja TEREPACZKOWA.

Za niecałe dwa tygodnie rozpoczną się jubileuszowe, XX Ogólnopolskie Prezentacje Muzyczne TEREPACZKÓW 2015. Pierwsza edycja imprezy, skupiającej dziś osoby związane z piosenką poetycką, turystyczną oraz żeglarską odbyła się w 1989 r. jako „I Zimowe Spotkanie z Piosenką Bieszczadzką”.

Ktoś pewnie szybko policzy i zada pytanie: 1989 -2015 to trochę więcej niż 20 lat!? No cóż, mieliśmy małą przerwę, powróciliśmy rok temu. Było pięknie! Jak będzie w tym roku? Przepięknie! – zapowiadają na swoim facebookowym profilu organizatorzy imprezy.

Festiwal odbędzie się w dniach 14-15 lutego w auli Zespołu Szkół w Paczkowie przy ul. Kołłątaja. Pierwszego dnia imprezy od rana przeprowadzane będą przesłuchania solistów i zespołów biorących udział w części konkursowej „Śpiewać każdy może…”, do udziału w której można zgłaszać się jeszcze do 10&amp lutego. Jak podkreślają organizatorzy, konkurs skierowany jest przede wszystkim do muzykujących młodych ludzi, którzy nie mają większej siły przebicia. Uczestnicy będą prezentować po dwa utwory, które powinny wywodzić się z festiwali turystycznych, studenckich, poezji śpiewanej, piosenki aktorskiej itp. W ramach przesłuchań konkursowych dopuszczalne są również utwory autorskie. Jury oceni utwory pod względem muzycznym (aranżacja, interpretacja) i literackim oraz pod kątem ich szerokiej popularyzacji.

Tego samego dnia o godz. 16.00 odbędzie się Festiwal Konkursowy, podczas którego będzie można posłuchać uczestników rywalizacji. O godz. 19.00 rozpocznie się z kolei jubileuszowy koncert XX-lecia, podczas którego wystąpią m.in. Leszek Kopeć oraz zespoły: ILUZJA, BOHEMA i KLUB 50.

Drugi dzień Festiwalu, w niedzielę 15 lutego, o godz. 16.00 otworzy Koncert Laureatów Ogólnopolskich Prezentacji Muzycznych TEREPACZKÓW 2015. Imprezę zamknie występ Doroty Osińskiej zaplanowany na godz. 18.00.

Zwyciężczynią ubiegłorocznej edycji rywalizacji konkursowej TEREPACZKOWA została Alicja Czajkowska z Paczkowa. Pierwsze miejsce zagwarantowało jej wykonanie utworów “Gołębi song” oraz “Piosenki drewnianych lalek”. W oczekiwaniu na tegoroczną odsłonę Festiwalu warto przypomnieć sobie tamte występy:


Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

x

Check Also

"Noc z Andersenem" 2015. Foto: Biblioteka Publiczna w Paczkowie

Niezwykła noc w bibliotece

Już jutro paczkowskie dzieci będą miały okazję spędzić magiczną noc w bibliotece. Wszystko w ramach międzynarodowej imprezy czytelniczej „Noc z Andersenem”.

Google+