Kamienica ponownie najlepsza!

0

12 czerwca jednostki pożarnicze z całej gminy spotkały się, aby walczyć o laur pierwszeństwa na Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych. Tym razem rywalizacja odbywała sie na boisku sportowym w Kamienicy.

W kategorii mężczyzn w zawodach wzięły udział wszystkie gminne jednostki OSP: Kamienica (2 zespoły), Ujeździec, Stary Paczków, Dziewiętlice, Gościce oraz Wilamowa.

W kategorii kobiet wzięły udział jednostki OSP z Dziewiętlic, Ujeźdźca i Starego Paczkowa.

W kategorii chłopców (od 12 do 15 lat) OSP: Gościce, Kamienica, Stary Paczków i Ujeźdźiec.

W kategorii dziewcząt (od 12 do 15 lat) wystąpiła tylko jedna drużyna z Ujeźdźca.

Zawody otworzyło uroczyste wręczenie odznaczeń. Wśród wyróżnionych znaleźli się:

• Włodzimierz Pulit z OSP Dziewiętlice – Brązowy Medal za zasługi dla pożarnictwa,
  • Józef Sadowski z OSP Dziewiętlice – Brązowy Medal za zasługi dla pożarnictwa.

Przeprowadzane w upale zawody wyłoniły najlepsze w gminie zespoły Ochotniczych Straży Pożarnych.

W sztafecie pożarniczej zwyciężyli strażacy OSP Kamienica z wynikiem 59,20 sek. Druga z drużyn Kamienicy uzyskała czas 63,50 sek. Kolejne miejsce przypadło ekipie OSP Ujeździec (65,10 sek.).

W konkurencji  ćwiczeń bojowych dominowała po raz kolejny drużyna z OSP Kamienica – zespół nr 1 uzyskał wynik 45 sekund, co dało mu przewagę 5,5 sek nad drugą w zawodach OSP Ujeździec (50,50 sek.). Trzecie miejsce w tej konkurencji wywalczyła OSP ze Starego Paczkowa (51,09 sek.).

Liderem klasyfikacji generalnej i zwycięzcą zawodów została tym samym kolejny rok z rzędu OSP Kamienica, drugie miejsce zdobyła OSP z Ujeźdźca, trzecia pozycja przypadła zaś zawodnikom OSP Stary Paczków.

W rywalizacji pań najszybsze okazały sie Dziewiętlicznki, które zdyskwalifikowano jednak za punkty karne. W końcowym rozrachunku triumfowała drużyna ze Starego Paczkowa, która po dwóch konkurencjach wyprzedziła reprezentantki Ujeźdźca.

Szczęście sprzyjało również zawodnikom Kamienicy w kategorii chłopców do lat 15, którzy pokonali rywali z Gościc łączną przewagą 9 sekund. Trzecie miejsce przypadło drużynie Starego Paczkowa, czwarte powędrowało z kolei do Ujeźdźca.