Mistrzowskie bliźniaczki

1
Bliźniaczki Amelia i Natalia Pater. Foto: PSP3

Sukces walecznych bliźniaczek z Paczkowa. Dziewczynki zdobyły II i III miejsce na Mistrzostwach Polski „NO GI JIU JITSU 2017”.

[ads1]

Mimo, że wyglądają niepozornie, ważą mniej niż 35 kg i uczęszczają dopiero do III klasy szkoły podstawowej, mogą już poszczycić się ogromnym sukcesem w sportach walki. Siostry bliźniaczki Amelia i Natalia Pater z Paczkowa, bo o nich mowa, na ubiegłotygodniowych VII MISTRZOSTWACH POLSKI „NO GI JIU JITSU 2017” zajęły aż dwa stopnie podium.

Podczas zawodów rozegranych w Luboniu koło Poznania Amelia wywalczyła II miejsce zdobywając jednocześnie tytuł wicemistrzyni Polski, a jej siostra Natalia uplasowała się o jedno miejsce niżej. Uczennice uczęszczające na co dzień do szkoły nr 3 startowały w kategorii do 34 kg.

Obie dziewczynki są niezwykle aktywne. Poza JIU JITSU bliźniaczki jeżdżą na nartach, tańczą i grają w piłkę nożną. Bliźniaczki mają na swoim koncie m.in. dwukrotne wicemistrzostwo powiatu w Turnieju „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku, które zdobyły pod okiem trenera Mariusza Kwietnia.