Młodzież dla seniorów z ZOL

0
Młodzież z Zespołu Szkół odwiedziłą podopiecznych paczkowskiego ZOL-u. Foto: ZS Paczków

Młodzież z Zespołu Szkół przy ul. Kołłątaja odwiedziła z kolędą i życzeniami podopiecznych Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Paczkowie.

Jak co roku uczniowie Zespołu Szkół odwiedzili podopiecznych Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Paczkowie w ramach akcji Czerwonokrzyska Gwiazdka Seniora. Kilkunastoosobowa grupa młodzieży zawitała w ZOL z symbolicznymi upominkami i kolędą na ustach.

– Uczniowie przygotowywali się do tego wydarzenia bardzo starannie: ucząc się kolęd, wykonując samodzielnie aniołki z życzeniami i pakując świąteczne pierniczki. – mówi Jolanta Kalisz z ZS. – Serdeczność i życzliwość młodzieży wywołała wzruszenia i niejedną łzę. Nade wszystko wzruszające było wspólne kolędowanie. Spotkania przy łóżkach chorych, jak i w szpitalnym korytarzu. Łzy polały się zarówno u młodych i starszych. – dodaje. Spotkanie z seniorami  było też okazją do refleksji o życiu, przemijaniu i starości. Dziękujemy za nie! Smutna była natomiast wiadomość, że wiele ze spotkanych osób nie spotka się w Wigilię z rodziną. – podsumowuje opiekunka młodzieży.

Leave a Reply