Nadmierna prędkość kosztowała ich prawo jazdy

0
Zdjęcie ilustracyjne. Foto: KPP Nysa

Tylko w tym miesiącu dwóch kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości w Ściborzu o ponad 50 km/h.

Policjanci z nyskiej drogówki dwukrotnie zatrzymali w tym miesiącu prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym w Ścibórzu.  

W minionym tygodniu do kontroli zatrzymano osobowego chevroleta. Kierująca nim 37-letnia kobieta jechała przez wieś 113 km/h. Na początku miesiąca w podobnych okolicznościach prawo jazdy stracił również kierowca osobowego renaulta. Fotoradar wskazał wówczas 108 km/h. Kierowcy zapłacili  mandaty, a ich prawa jazdy trafiły na trzy miesiące do wydziałów komunikacji, które je wydały.

Policja ostrzega, że nadmierna i niedostosowana do panujących warunków drogowych prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków. Według statystyk opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad droga krajowa nr 46 to ciągle najniebezpieczniejsza trasa na Opolszczyźnie. Na DK46 dochodzi do największej liczby wypadków, które pochłaniają najwięcej ofiar śmiertelnych. W 2015 roku w 65 wypadkach zginęło na niej 16 osób, a 81 zostało rannych.

Leave a Reply