Paczkowscy karatecy przywieźli worek medali

5
Karatecy z Paczkowa po raz kolejny pokazali klasę

Znakomita postawa paczkowskich karateków na międzynarodowych zawodach w Dąbrowie Górniczej.

[ads1]

Znakomicie zaprezentowali się karatecy Klubu Karate Do Shotokan FUNAKOSHI Paczków na Klubowym Pucharze Europy 2017 EUROPA RONIN CUP rozegranym w dniach 11-12 marca w Dąbrowie Górniczej.

Paczkowscy sportowcy rywalizując w gronie 370 zawodników z 37 klubów z Polski, Litwy, Rosji, Włoch, Białorusi, Rumunii, Słowacji oraz Bośni i Hercegowiny pokazali wielką klasę i zdobyli 4 złote, 2 srebrne i 2 brązowe krążki.

W kategorii senior kata drużynowe złoto wywalczyli Mirosław Szpyt, Piotr Lichoń oraz Michał Prochera. W kategori dzieci do 7 lat 9 kyu na najwyższym stopniu podium stanął Michał Rudkowski, a wśród osób niepełnosprawnych podwójnym złotym medalistą został niezwykle utalentowany zawodnik Paweł Lelek, który zwyciężył w kategorii kata (układy techniczne) oraz kihon (techniki karate).

Srebrny medal wywalczył Piotr Lichoń w niezwykle mocno obsadzonej konkurencji kata shotokan-wado ryu w kategorii senior. Drugie miejsce zajął również Antoni Prochera w kategori dzieci 7 lat 8 kyu. Ponadto brązowe krążki dla Paczkowa zdobyli Michał Prochera w kategorii junior oraz Mirosław Szpyt w kategorii Masters.

W zawodach uczestniczyli także Amelka Kania i Kacper Rudkowski, którzy startując w konkurencji kata indywidualne uplasowali się na wysokich, piątych pozycjach w swoich kategoriach wiekowych.

Klub Karate-do Shotokan Funakoshi działa w Paczkowie od 1997 r., a jego podopieczni mają na swoim koncie całe mnóstwo sukcesów. Największym jest ubiegłoroczny srebrny medal Mirosława Szpyta wywalczony podczas Mistrzostw Świata w Karate Shotokan. Komendant paczkowskiej Straży Miejskiej wraz z kolegami z Ząbkowickiego Klubu Karate Do Bogdanem Litwinem i Piotrem Kostro wywalczył wówczas wicemistrzostwo w kata drużynowym kategorii MASTERS 46-55 mężczyzn.