Pierwsze koty za płoty – wystartowała III liga siatkarska

0

W minioną sobotę (9 października) wystartowały rozgrywki III ligi siatkówki mężczyzn. W swoim debiucie na trzecioligowych parkietach paczkowski UKS Lider zmierzył się z OKS-em Olesno. Niestety podopieczni Mariusza Kwietnia inauguracyjnego spotkania nie zaliczą do udanych – pierwszy mecz zakończył się wysoką porażką przed własną publicznością.

Od samego początku zawodnicy byli bardzo spięci i jak sami twierdzą chyba za bardzo chcieli wygrać: proste błędy, słabe przyjęcia i w efekcie wysoka porażka w pierwszym secie (14:25).

W drugiej odsłonie zawodnicy Lidera nieco ochłonęli i set był do wygrania. W pewnym momencie paczkowianie wyszli nawet na dwupunktowe prowadzenie 23:21, ale w wyniku dwóch prostych błędów (popsuta zagrywka i atak w aut) goście doprowadzili do remisu 23:23 i ostatecznie zwyciężyli.

Trzeci set to porażka do 16. Zawodnicy z Olesna dominowali praktycznie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, a z paczkowian całkowicie zeszło powietrze i stracili chyba wiarę w to, że mogą jeszcze odwrócić losy spotkania.

Ostatecznie mecz, który od początku przebiegał pod dyktando OKS-u zakończył się wynikiem 0:3. Co prawda w podstawowym składzie paczkowskiego Lidera zabrakło dwóch głównych graczy: Łukasza Buganskiego i Grzegorza Hulbója oraz dwóch rezerwowych: Łukasza i Mariusza Zarzeckich, jednak jak twierdzą sami zawodnicy w kluczowych sytuacjach nie było walki o każdy punkt i wiary w siebie.

Pierwsze wnioski wyciągnięte przez drużynę po meczu? Zespół powinien przede wszystkim poprawić grę w  przyjęciu i rozegraniu. Zawodnicy podkreślają jednak, że zespół cały czas się dociera i gra z meczu na mecz powinna wyglądać lepiej.

Już w najbliższą sobotę w drugiej kolejce III ligi UKS zmierzy się z akademicką drużyną Uniwersytetu Opolskiego.

UKS LIDER PACZKÓW – OKS OLESNO: 0-3 (14:25; 23:25; 16:25)

Skład UKS LIDER: Bartosz Bocheński, Damian Pindel, Michał Hebel, Patyk Filip, Tomasz Hebel, Tomasz Kogut, Zdzisław Folęga