Początek rundy wiosennej IV ligi opolskiej

0

Wystartowała runda wiosenna rozgrywek IV ligi opolskiej. Bardzo dobry początek odnotowała paczkowska Sparta. W inauguracyjnym spotkaniu „Żółto-czerwoni” pokonali na wyjeździe wicelidera tabeli NKS Start Namysłów 1:2. Szczegóły w rozwinięciu.

Wystartowała runda wiosenna rozgrywek IV ligi opolskiej. Bardzo dobry początek odnotowała paczkowska Sparta. W inauguracyjnym spotkaniu „Żółto-czerwoni” pokonali na wyjeździe wicelidera tabeli NKS Start Namysłów 1:2.

Początek spotkania nie zapowiadał się optymistycznie. Spartanie stracili bramkę już po dwóch minutach gry. Pierwsza połowa spotkania po bramce Łukasza Krótkiewicza strzelonej z rzutu karnego zakończyła się jednak jednobramkowym remisem.

Gola na wagę zwycięstwa, który przypieczętował wynik meczu, w 75 minucie zdobył, powracający do gry w paczkowskim zespole, Michał Jasiok.

Po szesnastu spotkaniach Sparta zajmuje siódme miejsce w tabeli, tracąc 12 punktów do lidera. Już za tydzień podopieczni Marcina Krótkiewicza zmierzą się na własnym boisku ze Startem Dobrodzień.

Bramki:

2’ Simlat (1-0)

39’ Krótkiewicz (karny) (1-1)

75’ M. Jasiok (1-2)

Sparta: Gawdonowicz – Dudek, Bogdanowicz, Śleziak, Klag, Robak, Niziołek, Markowski (84. Hetnar), Jasiok, Michałowicz, Krótkiewicz (90+1 Harmata)

Start: Kuleszka – Maciejewski (81 Ł. Pabiniak), Kozan, Żołnowski, Juchniewicz (85 Maryniak), Bonar, Szpak, Biliński (63 Wilczyński), Samborski, P. Pabiniak, Simlat (75 Raszewski)