Policja zachęca: oznakuj swój rower

0
Akcja znakowania rowerów. Foto: KPP Nysa

Rusza kolejna edycja policyjnej akcji znakowania rowerów. Za kilka dni swój jednoślad będzie można zabezpieczyć także w Paczkowie.

 

[ads1]

 

Na terenie powiatu nyskiego trwa akcja znakowania rowerów. Akcja “Oznakuj swój rower” prowadzona jest przez policjantów w wyznaczonych terminach na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Nysie i w podległych Komisariatach Policji. Celem takiego działania jest możliwość identyfikacji właściciela, a tym samym ograniczenie zjawiska kradzieży rowerów.

Procedura znakowania polega na wygrawerowaniu specjalnym przyrządem indywidualnego oznaczenia. Jednoślad jest następnie rejestrowany w policyjnym systemie – elektronicznym rejestrze przedmiotów oznakowanych i otrzymuje specjalną kartę ewidencyjną. Dzięki systemowi każdy rower będzie miał indywidualny numer, po którym będzie można ustalić jego właściciela.

Rejestracja w komputerowej bazie danych odbywa się na podstawie dokumentu tożsamości właściciela (tylko osoba pełnoletnia). Osoby niepełnoletnie mogą oznakować swój rower w obecności jednego z rodziców lub opiekunów prawnych.

Na paczkowskim Komisariacie Policji rower będzie można oznaczyć w czwartek 9 lutego w godzinach 16.00-18.00.

Leave a Reply