Śmiertelne potrącenie pieszego

0

Do tragicznego wypadku doszło dziś w nocy na paczkowskiej obwodnicy. Kierowca ciężarówki śmiertelnie potrącił pieszego.

Do wypadku doszło trzydzieści minut po północy  na odcinku drogi krajowej nr 46 między stacją paliw PKN Orlen, a zjazdem na Unikowice.

32-latek kierujący samochodem ciężarowym potrącił pieszego, który poniósł śmierć na miejscu. Policja wraz z prokuraturą badają okoliczności i przyczyny wypadku. Trwa także ustalanie tożsamości ofiary.

Policjanci ruchu drogowego apelują do wszystkich kierujących, pieszych i rowerzystów, o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi oraz używania elementów odblaskowych. Jesienno-zimowa aura powoduje, że warunki na drodze gwałtownie się pogarszają. Szybko zapadający zmierzch, słaba widoczność, z pewnością nie poprawiają bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Każdy, nawet najmniejszy odblask, powoduje, że kierujący ma szansę zauważyć pieszego i odpowiednio wcześnie zareagować. Kamizelka, opaska, czy nawet zwykła latarka mogą uratować ludzkie życie!

Na terenie powiatu nyskiego tylko w ciągu ostatnich dwóch dni doszło do czterech wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.