Spotkanie policjantów z seniorami

0

KinoJak mówią statystyki najbardziej narażone na różnego typu podstępne kradzieże są osoby starsze. To one najczęściej padają ofiarą złodziei podających się za akwizytorów, przedstawicieli organizacji pomocowych, ZUS-u, gazowni czy pomocy społecznej lub, co zdarza się coraz częściej, dawno niewidzianych członków rodziny.

O tym jak uchronić się przed kradzieżą paczkowskim seniorom opowiedzieli niedawno nadkom. M. Wilczek oraz asp. sztab. M. Kubacki z paczkowskiego komisariatu. Na zorganizowanym 29 września spotkaniu osoby starsze, które w nim uczestniczyły mogły dowiedzieć się w jaki sposób działają oszuści, jak uniknąć sytuacji niebezpiecznych, jak postępować w przypadku kradzieży, gdzie się udać, gdy zostały nam ukradzione dokumenty, karta bankomatowa, itp.

Policjanci szczególnie mocno zwracają uwagę na popularną ostatnio wśród oszustów tzw. metodę „na wnuczka”. Polega ona na tym, że złodzieje kontaktują się z ofiarą telefonicznie, podając się najczęściej za wnuka błagają o pomoc finansową w nagłej sytuacji i informują, że następnego dnia wyślą po gotówkę znajomego. Bardzo często okradziona osoba, która zdarza się, że oddała wszystkie swoje oszczędności, dopiero po jakimś czasie dowiaduje się, że pieniądze nie trafiły do wnuka ani syna, lecz w ręce złodzieja. Należy mieć nadzieję, że ubiegłotygodniowe spotkanie i zdobyta na nim wiedza uchroni naszych seniorów przed podobnym losem.

{loadposition adsense1}

Leave a Reply