Startuje XVIII Finał WOŚP!

0

Wielka Orkiestra Światecznej Pomocy - Paczków


Przed nami kolejny, XVIII finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już jutro wolontariusze z całej Polski, zbierać będą pieniądze na doposażenie oraz stworzenie nowych centrów diagnostycznych onkologii dziecięcej.

Jak zapowiada Jurek Owsiak, ambicją WOŚP jest stworzenie kilkudziesięciu dodatkowych miejsc w Polsce (po kilka w każdym województwie), gdzie rodzice – skierowani przez pediatrę – będą mogli spotkać się ze specjalistą i wykonać badanie w ramach wczesnej diagnostyki. Na ten cel zbierane były pieniądze w czasie poprzedniego Finału, który zakończył się ogromnym sukcesem – zgromadzono ok. 40 mln zł. Okazało się jednak, że zebrana kwota jest niewystarczająca i plany nie mogą być w pełni zrealizowane, dlatego aby zakończyć temat onkologii dziecięcej organizatorzy postanowili poświęcić mu jeszcze jeden Finał.

Szczytny cel WOŚP wspierać będzie m.in. paczkowska młodzież zrzeszona w Alternie, której dwa zespoły Pillage & Burn oraz Yerba Locos zagrają podczas zbiórki pieniędzy i licytacji w Ząbkowicach Śląskich.

Niestety w tym roku w Paczkowie nie odbędzie tradycyjny koncert i licytacja w Ośrodku Kultury i Rekreacji. Jak mówi dyrektor OKiR, Andrzej Kłoczko zabrakło czasu na przygotowanie imprezy – swoją funkcję sprawuje dopiero od kilku dni, zapewnił nas jednak, że „w przyszłym roku uderzymy tak, że cały świat o nas usłyszy”.

To, że koncertu nie będzie, nie zmienia jednak faktu, że Orkiestra zagości także u nas – jak zawsze spotkamy na ulicach wolontariuszy i będziemy mieć okazję do wsparcia akcji. Warto, tym bardziej, że sami także na tym korzystamy – do tej pory do nyskiego szpitala trafił bowiem sprzęt o łącznej wartości niemal 500 tys. złotych.

W rozwinięciu krótki film przypominający historię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

{loadposition adsense1}.

Leave a Reply