Warsztaty teatralne

0
W dniach 17 i 18 października odbyły się trzecie zajęcia warsztatowe w ramach projektów realizowanych przez Alternę. Po muzykach i tancerkach przyszedł czas na młodych aktorów.

W sobotę (17.10) rozpoczęły się niemal całodniowe warsztaty teatralne prowadzone przez Panią Anetę Ćwieluch, instruktorkę teatralną ze  Zgorzelca. Starała się ona przybliżyć młodzieży m.in. tajniki udanego występu, sposobu pozbycia się tremy, pracy nad dykcją oraz mimiką twarzy. Pokazała uczestnikom,  jak z prostej sztuki można zrobić świetne widowisko. Pomogła także opracować grupie wiersz „Na straganie” w scenerii plaży. Mimo, iż młodzież pochodziła z różnych sekcji Alterny (teatr, kabaret i art), poradziła sobie z zadaniami inicjowanymi przez Panią Anetę i potrafiła świetnie współpracować. Wszystkie zmagania obserwowały również panie kierujące sekcją teatralną – Beata Wąsiak i Renata Jasińska. Niedziela była ostatnim dniem zajęć. Krótkie poranne warsztaty, a następnie próby i przygotowania scenografii, a przede wszystkim kostiumów wykonanych  z  białego papieru pakowego i sznurka. Około godziny 11:00 przed rodzicami i znajomymi odbył się pokaz wieńczący dwudniowe warsztaty.

Na koniec  usatysfakcjonowani aktorzy wraz ze zgromadzoną publicznością usłyszeli wiele ciepłych słów ze strony Pani Anety Ćwieluch i  Pana Andrzeja Kłoczko, który dodatkowo wręczył uczestnikom podziękowania oraz pamiątkowe dyplomy. Sądząc po atmosferze, jaka panowała podczas zajęć, można śmiało stwierdzić, że nie było to ostatnie spotkanie z instruktorką ze Zgorzelca.  

Sandra Czyżewska

Leave a Reply