Główna / Kultura / Wieczór z operetką Johanna Straussa
Foto: OKiR Paczków

Wieczór z operetką Johanna Straussa

Ośrodek Kultury zaprasza na operetkę “Zemsta nietoperza” Johanna Straussa.

 

 

Przed nami kolejna odsłona paczkowskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej im. Moritza Brosiga. Tym razem na deskach Domu Kultury zobaczymy operetkę “Zemsta nietoperza” w wykonaniu Śląskiej Operetki Kameralnej.

Dzieło sztuki najwyższego lotu. I to pod każdym względem – zarówno muzyki, jak i treści. – czytamy w materiałach promocyjnych organizatora. – Muzyka Króla Walca, wiadomo doskonała od pierwszej nuty uwertury aż do finału. A do tego jeszcze dowcipne libretto w tłumaczeniu Juliana Tuwima. – zachęca Ośrodek Kultury.

Jako soliści na scenie OKiR wystąpią: Jolanta Kremer jako Rozalinda, Dagmara Kołodziej – pokojówka Adela, Arkadiusz Dołęga – Gabriel von Eisenstein, mąż Rozalindy, Włodzimierz Skalski – Falke, który w połowie II aktu przeistacza się w dyrektora więzienia Franka, Damian Chróściński jako Alfred, kochanek Rozalindy, zaś Jacek Woleński nie tylko objaśnia sytuacje, ale także pełnić będzie rolę dozorcy więzienia Froscha. Solistom towarzyszyć będzie Zespół Muzyczny Maes-Trio.

Wieczór z “Zemstą Nietoperza” odbędzie się już w najbliższą niedzielę 1 października o godzinie 17.00. Bilety w cenie 15 zł do nabycia w biurze Ośrodka Kultury i Rekreacji w Paczkowie.

Dodaj komentarz

x

Check Also

Jarmark Bożonarodzeniowy już w najbliższą sobotę

Przed nami kolejna odsłona Jarmarku Bożonarodzeniowego. Kolorowe stragany staną na paczkowskim Rynku już w najbliższą sobotę. 

Google+