Znamy datę odsłonięcia nowego pomnika

0

Na najbliższy weekend zaplanowano uroczyste odsłonięcie pomnika poświęconego ofiarom ukraińskiego terroru na Kresach Wschodnich.

W piątek 16 października odbędzie się uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Polaków pomordowanych przez nacjonalistów ukraińskich na Kresach Wschodnich oraz osiedlenia na ziemi paczkowskiej. Nowa tablica zawiśnie na jednym z głazów ustawionych obok obelisku katyńskiego.

Uroczystości ma rozpocząć msza święta w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 12.00. Samo odsłonięcie pomnika odbędzie się tuż po nabożeństwie.

Na godz. 13.30 zaplanowano z kolei spotkanie autorskie pt. „Dzieci Kresów” z dr Lucyną Kulińską w Bibliotece Publicznej. Dr Kulińska jest historykiem zajmującym się m.in. problematyką stosunków polsko-ukraińskich XX i XXI wieku oraz terrorem stalinowskim w Polsce. Jest autorką książek historycznych, zbiorów dokumentów oraz wielu artykułów naukowych i prasowych.

Organizatorem uroczystości jest Gmina Paczków, Biblioteka Publiczna w Paczkowie oraz paczkowski klub Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich.

Leave a Reply