19-latka nie zawiniła? Nowe doniesienia w sprawie piątkowego wypadku [aktualizacja]

23
19-latka sprawczynią wypadku na obwodnicy.

Przyczyny piątkowego wypadku przy Orlenie mogą nie być tak oczywiste jak się pierwotnie wydawało.

[ads1]

Wszystko wskazuje na to, że przyczyny i okoliczności piątkowego wypadku na skrzyżowaniu przy Orlenie mogą nie być tak oczywiste jak się początkowo wydawało.

Informacja przekazana nam wczoraj przez rzeczniczkę nyskiej policji w skrócie brzmiała następująco: “19-latka wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu prawidłowo 39-latkowi, w wyniku czego doszło do bocznego zderzenia pojazdów.” Wnioski z tego komunikatu wydawały się jednoznaczne, a winowajca oczywisty.

Okazuje się jednak, że sytuacja prawodpodobnie nie jest tak oczywista i mogła wyglądać zgoła inaczej. Jak wynika z zamieszczonych przez Państwa komentarzy, kierowca jadący obwodnicą mógł nieprzepisowo wyprzedzać samochód ciężarowy próbując wyminąć go prawą stroną.

Podobną wersję wydarzeń przedstawiają bliscy  19-latki, ktorzy skontaktowali się z nami dziś rano.

Niestety policyjny komunikat nic nie mówił o takim przebiegu wydarzeń. Jak było naprawdę? Ostateczne przyczyny wypadku ustali dochodzenie. My natomiast będziemy kontaktować się ponownie z oficerem prasowym policji z prośbą o odniesienie się do powyższych doniesień. Poinformujemy Państwa jak tylko uda się nam coś ustalić w tej sprawie.

Aktualizacja:

Skontaktowaliśmy się z rzeczniczką Komendy Powiatowej Policji w Nysie z prośbą o komentarz w sprawie doniesień na temat przyczyn piątkowego wypadku. Jak stwierdziła w rozmowie z nami podkom. Katarzyna Janas, pierwsze informacje na temat przyczyn zdarzenia dotyczyły jedynie wstępnych ustaleń policji i na tą chwilę nie jest w stanie nic wiecej powiedzieć. Ostateczne przyczyny wypadku poznany po zakończeniu dochodzenia. Jednocześnie rzeczniczka zaapelowała o kontakt z policją wszystkich ewentualnych świadków zdarzenia. 

23 KOMENTARZE

 1. Tłumaczy się jak Wałęsa, to nie ja ,tylko kto inny.
  Wjeżdżając na drogę z pierwszeństwem przejazdu,masz ustąpić tym, którzy się po niej poruszają, czyli poczekać, aż przejadą i upewnić się, że już masz drogę wolną!!!!!!!

 2. A jeśli ktoś stoi i inny pojazd wjeżdża w prawidłowo stojacy samochód? Padał deszcz ze śniegiem a kierowca jechał jak wariat łamiąc wszelkie przepisy, tak powiedzial kierowca ktory chwile wcześniej został wyprzedzony w miejscu nie dozwolonym. Wystarczy ze wpadł w poślizg i uderzył w prawidłowo stojacy samochód. Poczekajmy na opinie policji i nie osadzajmy, ani nie obrazajmy póki nie wiemy jak było naprawdę.

  • W końcu sensowny komentarz. Z tego co wiadomo kierowca z korfantowa jechał 120km/h. I ponoć wyprzedzał z prawej strony. Ale fakt mogło to tak wyglądać, lecz wpadł w poślizg

 3. Przypuszczenia. A lalunia z kolczykami w nosie się zagadała i rozwaliła auto. Niech policja dotrze do prawdy i wtedy będziecie oceniać.

 4. Prosze zwrócić uwage jak jeżdżą tą trasą rejestracje OKR.OPR. włosy się jeżą kto widział to wie o co chodzi. Poruszam się tędy bardzo często praktycznie non stop to widze. Kłodzko Nysa to masakra z nimi.Apel dla policji ZAREAGUJCIE NA ICH POPISY szczególnie piątek wieczorem i niedziela.A w sprawie winy to zostawcie to policji.

 5. zgadzam sie z UCZESTNIKIEM RUCHU 80% OKR OPR OK OKL to idioci wracajacy z lub jadacy do niemiec. wiele razy spotykam sie z nimi na drodze i widze ich poczynania maja auta z wypozyczalni z AC i mysla ze sa krolami szos

 6. To są skróty, OKR- Opolski Klub Rajdowy , OST- Ostatni Szybki Transport , najlepsi debile na tej trasie to KUNDLE z Opolszczyzny !??. ?

  • Po co się podszywasz pod lokalnego mieszkańca,chcesz ekspresowo wrócić z DE to niech wam wybudują w strzelcach lotnisko i wypożyczalnię odrzutowców,to chyba dla was wycinają te drzewa

 7. Oby sprawa szybko się wyjaśniła , bo nie chce mi się wierzyć , że ktoś po świeżo zdanym egzaminie nie ogarnął sytuacji na drodze .

Leave a Reply