Powiat nyski rozdaje odblaski

1

Pracownicy Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego rozdają odblaski. Darmowe opaski i breloki można dostać również w Paczkowie.

 

[ads1]

 

Od poniedziałku, 6 marca w paczkowskim oddziale zamiejscowym Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego można odbierać darmowe odblaskowe opaski i breloczki dla dzieci.

Organizatorem akcji “Noś odblaski” jest Starostwo Powiatowe w Nysie. Łącznie do rozdania  przeznaczono dwa i pół tysiąca odblasków.

Zgodnie z intencją organizatorów w akcji chodzi o zwiększenie bezpieczeństwa oraz promowanie noszenia elementów odblaskowych przez pieszych, rowerzystów i motorowerzystów. Jak pokazują badania osoba, która ma na sobie elementy odblaskowe  widoczna jest po zmroku dla kierowcy samochodu z około 100 metrów.

Warto przypomnieć, że noszenie odblasków przez pieszych poruszających się po zmroku poza obszarem zabudowanym jest obowiązkowe. Przepis ten obowiązuje już od niemal trzech lat, Osoba, która nie stosuje się do tego obowiązku, może zostać ukarana mandatem w wysokości 100 złotych.

Darmowe opaski odblaskowe będą rozdawane przez Starostwo aż do wyczerpania zapasów.

1 KOMENTARZ

Leave a Reply