Młode talenty na scenie OKiR

2
Uczestnicy warsztatów wokalnych Vocal Camp 2015. Foto: OKiR Paczków

Koncert młodych talentów w Ośrodku Kultury zakończył tygodniowe warsztaty wokalne Vocal Camp 2015.

23 młodych wokalistów z terenu gminy Paczków wystąpiło w piątek podczas koncertu finałowego wieńczącego tegoroczne warsztaty Vocal Camp organizowane przez Stowarzyszenie Młodych Gminy Paczków ALTERNA.

Przez ponad tydzień w Ośrodku Kultury młodzi adepci sztuki wokalnej szlifowali swoje umiejętności pracując pod okiem trenerów w ramach indywidualnych zajęć wokalnych oraz całej gamy różnorodnych warsztatów takich jak zajęcia z chóru, zajęcia teatralne, szkolenie motywacyjne oraz spotkania integracyjne. Po raz kolejny atrakcją Vocal Campu było zetknięcie uczestników z profesjonalnym zespołem instrumentalnym, który towarzyszył  im przez trzy dni.

Przedsięwzięcie skierowane było do dzieci i młodzieży lubiącej śpiewać, występować na scenie i pragnącej rozwijać własne możliwości wykonawcze. Dzięki finansowaniu przez Gminę Paczków uczestnictwo w projekcie kolejny rok z rzędu było nieodpłatne.

Podczas zamykającego warsztaty koncertu finałowego w Ośrodku Kultury mogliśmy usłyszeć nowe aranżacje wybranych piosenek w wykonaniu uczestników warsztatów przy akompaniamencie sekcji muzycznej.

Na scenie wystąpili: Justyna Ziółkowska – PSP nr 3, Paulina Jankowska – PSP nr 3,  Maria Rolka – PSP nr 3, Alicja Czajkowska – PSP nr 3, Wiktoria Paluch – PSP nr 3, Karol Balbuza – PSP nr 3, Julia Gólcz – PSP nr 3, Anna Kalisz – PSP nr 3,  Maciej Miłkowski – PSP nr 2, Kinga Szczepańska – Gimnazjum Publiczne, Kacper Caputa – Gimnazjum Publiczne, Aneta Lis – Gimnazjum Publiczne, Zofia Kalisz – Gimnazjum Publiczne, Maja Bartosik – Gimnazjum Publiczne, Nikola Leśniak – Gimnazjum Publiczne, Konrad Balbuza – Gimnazjum Publiczne, Natalia Wicher – Zespół Szkół w Paczkowie, Kamila Bilewicz – Zespół Szkół w Paczkowie, Szymon Butor – Zespół Szkół Rolniczych w Nysie, Kinga Ostrowska – Liceum Ogólnokształcące Carolinum w Nysie, Dawid Makowski – PWSZ w Nysie, Marcin Stano – Stowarzyszeniowe Liceum Ogólnokształcące.

Organizatorzy dziękują partnerom: Muzeum Gazownictwa, Karczma Moroń, Bar Kebab–Gyros Mariola Mouawad oraz dyrektorom i nauczycielom za wsparcie projektu w szkołach i motywowanie dzieci do uczestnictwa w warsztatach.

Koncert finałowy. Foto: OKiR

 

Zajęcia warsztatowe

2 KOMENTARZE

  1. Wspaniała impreza promująca młode talenty. Jestem całym sercem za tego rodzaju nauką muzyki.
    Wiele młodych osób odnalazło swoje zamiłowanie, wręcz pasję. Ciekawe utwory i wykonanie.
    Niestety zawsze znajdzie się jakiś matoł, który potrafi wszystko zepsuć. Myślę o wielkim akustyku, który przybył z zespołem. Jest albo głuchy, albo wyrósł w epoce hard rocka i myślał, że jest w Jarocinie. Niestety była to tylko mała sala w OKiR i nic nie było słychać oprócz walenia w bębny, jak pod Grunwaldem. Szkoda, bo dzieci dały z siebie wszystko. Czy to tak trudno pojąć, że najważniejszy był w tej imprezie głos wykonawców ? Nie było nikogo, żeby zwrócić uwagę na ten fakt.

  2. To prawda, nagłośnienie jak i cała sala OKIR to nieporozumienie, czas tam zatrzymał się od kilku lat. Nie ma profesjonalnego sprzętu i akustyka który słyszy, wszystko jest nieprofesjonalne, ale cóż jaki Pan taki kram

Leave a Reply