Misterium z okazji kanonizacji

5

27 kwietnia papież-Polak zostanie ogłoszony świętym. To wyjątkowe wydarzenie będziemy mogli uczcić także w naszym mieście.

W niedzielę 27 kwietnia odbędzie się kanonizacja dwóch papieży Jana Pawła II i Jana XXIII. Wyniesienie na ołtarze odbędzie się w Niedzielę Miłosierdzia Bożego – święta ustanowionego w 2000 roku przez Jana Pawła II. Wydarzenie to ściągnie do Rzymu tysiące pielgrzymów z Polski, a miliony śledzić je będą przed telewizorami. Będziemy mogli je także uczcić w naszym mieście.

Dwa dni przed kanonizacją w kościele parafialnym p.w. św. Jana Ewangelisty w Paczkowie odbędzie się misterium “Sługa Boży – Święty Jan Paweł II”, na które zapraszają nauczyciele i uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 oraz ksiądz proboszcz Edward Henne. Uroczystość odbędzie się w piątek 25 kwietnia o godz. 18.30.

Od początku roku szkolnego Szkoła Podstawowa nr 3 realizuje projekt edukacyjno-wychowawczy „ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II”, który został opracowany dla uczczenia kanonizacji Patrona. W ramach projektu uczniowie klas I-VI realizują różne przedsięwzięcia z zakresu edukacji polonistycznej, historycznej, plastycznej, muzycznej i społecznej. Niektóre zadania zostały już zrealizowane, m.in.: konkurs plastyczny, konkurs poetycki, wieczorek wspomnień, prezentacja multimedialna, pogadanki, wyjazd do Częstochowy. 2 kwietnia odbył się także marsz pamięci w IX rocznicę śmierci Jana Pawła II. Na czerwiec zaplanowano także wyjazd do Rzymu.

5 KOMENTARZE

    • ty durniu ,jak będziesz konał to będziesz szukał ojca świętego,to po pierwsze ,a po drugie ,tacy ludzie co mają poglądy debilne nie powinni istnieć na tym świecie..

  1. ja tylko sprostowanie,władze miasta wraz z kościołem powinny załatwić telebim koło kościoła,po to żeby oglądnąć kanonizacje wraz z wiernymi

Comments are closed.