Paczkowianka zwyciężczynią TerePaczkowa [wideo]

5

TerePaczków powrócił i zakończył się sukcesem. Zwyciężczynią festiwalu – paczkowianka!

Powracający po siedmiu latach do kalendarza paczkowskich imprez TerePaczków okazał się sporym sukcesem. Ubiegłotygodniowe koncerty w Muzeum Gazownictwa i Ośrodku Kultury przyciągnęły pełne sale miłośników piosenki poetyckiej, turystycznej i harcerskiej. Reaktywacja festiwalu udała się dzięki Stowarzyszeniu „Generacja”, na którego czele stoi Dariusz Puk – były wieloletni komendant paczkowskiego hufca ZHP.

Po piątkowych koncertach w Muzeum Gazownictwa, w drugim dniu imprezy odbyły się przesłuchania konkursowe uczestników Ogólnopolskich Prezentacji Muzycznych. Decyzją jury, zwyciężczynią konkursu została Alicja Czajkowska z Paczkowa, która po raz kolejny daje nam powody do dumy. Pierwsze miejsce zagwarantowało młodej paczkowiance wykonanie utworów „Gołębi song” oraz „Piosenki drewnianych lalek”. Tuż za nią, na drugim miejscu uplasowała się Kamila Bilewicz z Kamienicy. Trzecią lokatę przyznano Grupie Muzycznej „Mapaja” z Opola.


Wykonawców oceniało jury w składzie: Ewa Gazda – członkini i autorka piosenek zespołu „Iluzja”, Paweł Konieczny – muzyk i wokalista, redaktor Radia Nysa, Waldemar Raźniewski – muzykolog, instrumentalista, Leszek Kopeć – redaktor Radia Wrocław, artysta, muzyk, kompozytor oraz Rafał Nosal – artysta, muzyk, lider grupy Bohema.

Imprezę zakończył koncert finałowy pt. “Bieszczadzki trakt” w wykonaniu Leszka Kopcia oraz grup “Iluzja”, “Wołosatki” oraz “Klub50”.

5 KOMENTARZE

 1. Wspaniała impreza, jedna z niewielu jakie udały się do tej pory w Paczkowie. Pełna sala Domu Kultury robiła wrażenie Wielkiej imprezy. Trzeba przyznać Panu Darkowi że po 7 latach nie przypuszczałem że będzie tak dobrze. Przykre jest także to że tak niewielu ludzi interesuje się tym tematem, co widać w komentarzach. „Nie ma kogo opluć, nie ma kogo wyzwać – przykra sprawa”. Pomimo małego zainteresowania mam nadzieję że w przyszłym roku impreza odbędzie się ponownie i spotkamy na niej więcej paczkowian.
  Gratulacje dla wspaniałej Alicji, która powaliłą na kolana JURY co słychać tutaj:
  https://www.youtube.com/watch?v=L1FAvS1QIL8
  Pozdrowienia dla prowadzącego stronę

 2. nie bylem na imprezie bo mnie w tym czasie nie było ,ale takie imprezy muzyczne są potrzebne,wspomnienia są bardzo ważnym elementem kulturowymi mam nadzieje że tak pozostanie,skoro było małe zainteresowanie ,to proponuje tym co nigdy tego nie widzieli zachęcić do tej imprezy na drugi rok..

 3. Impreza wspaniała, chociaż niestety nie miała specjalnego uznania wśród naszych władz. To nie piłka.
  Duże uznania dla zwyciężczyni która z tego co widać naprawdę potrafi śpiewać.

 4. Mamy też Kukiza i jest posłem, ale chyba na nasze nieszczęście bo wszystko idzie w odwrotnym kierunku, w innych miastach jest jako tako , a w Paczkowie bieda aż piszczy trzeba pozazdrościć poprzedniej władzy upadku, bo podnieść z zapaści jest bardzo trudno. Pozdrawiam ludzi , którzy dążą do rozwoju .

Leave a Reply