Barbara Gawryluk w Bibliotece Publicznej

1

Barbara Gawryluk – znana autorka książek dla dzieci spotkała się z uczniami paczkowskich szkół podstawowych.

Barbara Gawryluk, popularna autorka książek dziecięcych i młodzieżowych, dziennikarka i tłumaczka języka szwedzkiego, spotkała się uczniami szkół podstawowych w Paczkowie. Spotkanie autorskie odbyło się w czytelni Biblioteki Publicznej przy ul. Słowackiego.

Książki Barbary Gawryluk, a wśród nich słynne serie wesołych opowieści o psie Kaktusie i o świstaku Gwizdku, cieszą się niesłabnącą popularnością wśród najmłodszych czytelników.

Autorka jest absolwentką filologii szwedzkiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Na co dzień pracuje jako dziennikarka Radia Kraków, gdzie była członkiem redakcji informacji i kulturalnej. Obecnie jest odpowiedzialna za programy literackie „Tomy i tomiki”, czwartkowe „Koło Kultury” a także niedzielną autorską audycję „Alfabet” o książkach dla dzieci i młodzieży. Jest laureatką m.in. Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, którą otrzymała w 2009 r. za książkę „Zuzanka z pistacjowego domu.” W dorobku autorki jest też nagroda polskiej sekcji IBBY (International Board on Books for Youngsters– międzynarodowej organizacji zajmującej się literaturą dziecięcą) za upowszechnienie czytelnictwa m.in. poprzez audycję „Książka na szóstkę”. Jej książka „Dżok. Legenda o psiej wierności” została wpisana na Złotą Listę Fundacji ABC. Jak sama mówi, od najmłodszych czytelników wie, że „książka dla dzieci przede wszystkim powinna być wesoła, pogodna i pełna humoru”.

Już wkrótce w paczkowskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się kolejne spotkanie autorskie. Tym razem zainteresowana powinna być głównie „dorosła” część czytelników. O szczegółach napiszemy już wkrótce.

1 KOMENTARZ

Leave a Reply