Kolejne pary z medalami Prezydenta RP

Kolejne pary z Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Foto: UM Paczków

Kolejne pary odebrały w paczkowskim ratuszu medale Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie.

W minioną środę w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego odbyła się uroczystość wręczenia medali Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie. Tym razem odznaczenie przyznano sześciu parom z terenu gminy Paczków.

Prezydenckie odznaczenia z rąk burmistrza Gminy Paczków i Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego otrzymali Państwo:

Anna i Jan Cisek (51 rocznica),
Weronika i Franciszek Holfeld (56 rocznica),
Zofia i Bronisław Kotrys (59 rocznica),
Eugenia i Stefan Maryniak (50 rocznica),
Władysława i Marcin Pardus (56 rocznica),
Stanisława i Józef Pszonka (57 rocznica).

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie to cywilne odznaczenie państwowe ustanowione jako nagroda dla osób, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim. Został ustanowiony ustawą z dnia 17 lutego 1960 o orderach i odznaczeniach, a włączony do obecnego systemu odznaczeń państwowych ustawą z 16 października 1992 o orderach i odznaczeniach.

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadaje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej na wniosek wojewody za pośrednictwem Urzędu Stanu Cywilnego miejsca zameldowania Jubilatów.

Aby zainicjować procedurę nadania Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, należy dokonać zgłoszenia jubileuszu w Urzędzie Stanu Cywilnego właściwym ze względu na miejsce zameldowania.

5 KOMENTARZE

  1. Gratulacje dla wszystkich Jubilatów.
    I jak pięknie wygląda nasz Włodarz. Zawsze dumnie staje do zdjęcia, zawsze wszędzie na zdjęciach pogratulować naprawdę. Można by powiedzieć, że to taki nasz ” wieszcz” Paczkowski.A tak na marginesie czy ktoś słyszał co się stało w Paczkowskim PKO ? Cały skład wymieniony łącznie z Dyrektorką? Pytam bo Głos Paczkowa nie donosi nic o tym.

Leave a Reply