Futbolowy sukces uczennic „Trójki”

3
foto: Dawid Dyból, materiały organizatora

Uczennice paczkowskiej „Trójki” reprezentowały województwo opolskie w finale ogólnopolskim turnieju „O Puchar Tymbarku”.

Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” to oficjalne Mistrzostwa Polski w kategorii U-10 dla chłopców i dziewcząt. Sponsorem rozgrywek już od siedmiu lat jest firma Tymbark, a organizatorem Polski Związek Piłki Nożnej. Wielki finał rozgrywek odbył się w dniach 13-15 września w Gdyni na stadionie Arki.

[lightbox full=”http://paczkow24.pl/wp-content/uploads/2013/09/puchar_tymbarku_2013.jpg” title=”TYMBARK”]puchar tymbarku[/lightbox]Wcześniej, dziewczynki z paczkowskiej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3, podopieczne trenera Mariusza Kwietnia zajęły drugie miejsce w etapie powiatowym Turnieju, w finale rywalizacji, po serii rzutów karnych, ulegając jedynie drużynie z Białej Nyskiej.

Formuła turnieju pozwalała zwycięzcy każdego z etapów uzupełnić skład swojej drużyny o pięć najlepszych zawodniczek ze swojego regionu i tworzyć reprezentację. W ten sposób w najlepszej piątce znalazły się trzy reprezentantki Paczkowa – Julia Matuszna, Emilia Nowak i Julita Wojtaś – trener zwycięskiej drużyny zdecydował się dołączyć je do swojej kadry. Paczkowianki osiągnęły ogromny sukces, bo powstały w ten sposób zespół z uczennicami PSP 3 w składzie okazał się również najlepszy na Opolszczyźnie wyprzedzając drużyny PSP2 Opole, ZSP2 Prudnik i PSP3 Gogolin. Zwycięska drużyna została reprezentantem województwa opolskiego w finale ogólnopolskim.

puchar_tymbarku_2013
foto: GCSiR Paczków

W dniach 13-15 września na stadionie Arki Gdynia w o Puchar Tymbarku rywalizowało blisko 400 najlepszych młodych piłkarzy i piłkarek do lat 10 z całej Polski. Na szesnaście drużyn, reprezentujących poszczególne województwa, zespół z Opolszczyzny z Julią i Julitą w składzie zajął bardzo dobre, szóste miejsce.

Ciężka praca jaką włożyły w czasie wakacji dziewczęta wraz ze swoim trenerem Mariuszem Kwietniem, m.in. podczas obozu w Kozielnie, przyniosła efekt w postaci ich udziału w reprezentacji województwa. Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki na przyszłość. Okazja do zaprezentowania się z dobrej strony już w przyszłym roku – drużyna dziewczynek z Paczkowa wystąpi w ogólnopolskim Turnieju im. M. Wielgusa.

3 KOMENTARZE

Leave a Reply