Msza w rocznicę Rzezi Wołyńskiej

1

Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich zaprasza na mszę w 72. rocznicę ludobójstwa dokonanego na Polakach przez OUN-UPA.

Paczkowski Klub Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich zaprasza do udziału we mszy świętej w 72. Rocznicę ludobójstwa dokonanego na Polakach przez OUN-UPA na Kresach Południowo-Wschodnich.

Msza w intencji Polaków pomordowanych na Wschodzie odbędzie się w najbliższą niedzielę 12 lipca o godz. 10.00 w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Paczkowie.

Rocznica rzezi Wołynia obchodzona jest co roku 11 lipca na pamiątkę największego jednorazowego aktu ludobójstwa dokonanego przez Ukraińców z UPA i OUN na Polakach. Tego dnia, nazywanego „krwawą niedzielą” która była apogeum rzezi wołyńskiej, ukraińscy nacjonaliści bestialsko zamordowali dziesiątki tysięcy Polaków. W sumie w latach 1942 – 1945 na terenach dawnych województw wołyńskiego, tarnopolskiego, stanisławowskiego, lwowskiego oraz Polesia ukraińscy nacjonaliści wymordowali ok. 100 tys. Polaków w tym tysiące kobiet, dzieci i starców.

1 KOMENTARZ

Leave a Reply