Festyn charytatywny dla Igorka

Stowarzyszenie Trójka Dzieciom organizuje festyn charytatywny, z którego cały dochód zostanie przeznaczony na ratowanie 2-letniego Igorka chorego na białaczkę.

W najbliższą sobotę 4 maja na stadionie miejskim w Paczkowie odbędzie się festyn charytatywny na rzecz Igorka Żyrka – 2-letniego mieszkańca naszego miasta, u którego w kwietniu wykryto ostrą białaczkę limfoblastyczną. Mimo, że zmagania z chorobą dopiero się rozpoczęły, rodziny chłopczyka już nie stać na kosztowne leczenie chemioterapeutyczne.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Trójka Dzieciom. Cały dochód z imprezy zostanie przeznaczony na leczenie chłopca.

Festyn otworzy charytatywny turniej piłkarski, który wystartuje o godz. 10.00. Od godz. 12 na scenie, specjalnie dla Igorka grać i śpiewać będą: Kamil Kilian – uczestnik The Voice Kids, Alicja Czajkowska – laureatka regionalnych i ogólnopolskich festiwali muzycznych, Robert Brzózka z zespołem FSW, Marcin „Puzon” Sawicz, Sylwester Kocoń i inni.

W programie także m.in.: cegiełka dla Igorka, pokaz rzeźby w drewnie piłą motorową, pokaz ratownictwa medycznego i technicznego, kiermasz ciast, grill, malowanie twarzy, dmuchańce i wiele innych atrakcji.

W przypadku złych warunków atmosferycznych wydarzenie zostanie przeniesione do budynku Ośrodka Kultury.

Równolegle na Facebooku trwa licytacja dwóch koszulek. Jedna z nich została przekazana przez Stal Nysa za pośrednictwem Bogdana Wyczałkowskiego, druga to koszulka drużyny piłkarskiej Arka Gdynia z autografami jej zawodników. Koszulkę przekazał młody zawodnik Zagłębia Lubin Jakub Sypek pochodzący z Kamienicy. – Kuba dziękujemy, wiemy że to była Twoja pamiątka. Dziękujemy za Twoje serce. Pomagamy razem, a Kubie życzymy, aby kiedyś mógł przekazać koszulkę z orłem na piersi, a na plecach ze swoim nazwiskiem. Tego Ci życzymy i pozdrawiamy. – czytamy na facebookowym profilu Stowarzyszenia.

1 KOMENTARZ

Leave a Reply