Na obwodnicy powstanie sygnalizacja świetlna. Znamy szczegóły

14
Ruszyła budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu dk46 i dw382.

Zarząd Dróg Krajowych rozpoczyna budowę sygnalizacji świetlnej na paczkowskiej obwodnicy. Rząd przeznaczył na ten cel środki z Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych.

 

[ads1]

 

Pod koniec czerwca wiceminister Infrastruktury i Budownictwa Jerzy Szmit podpisał program inwestycyjny, który przewiduje realizację 16 zadań drogowych w siedmiu województwach. Ich łączny koszt to 527 mln zł. Projekty dotyczą rozbudowy dróg krajowych, dostosowania ich nośności do ruchu ciężkiego oraz poprawy bezpieczeństwa.

W województwie opolskim przeprowadzone zostaną cztery inwestycje. Pierwsze dwie dotyczą drogi krajowej nr 46 w Paczkowie oraz na odcinku Nysa – Pakosławice.

W Paczkowie, na skrzyżowaniu obwodnicy z drogą wojewódzka nr 382 biegnącą w kierunku przejścia granicznego z Czechami, powstanie sygnalizacja świetlna. Dodatkowo, na dojściu do skrzyżowania ma powstać ciąg pieszo-rowerowy, a sama krzyżówka zostanie doświetlona. Zadanie jest realizowane w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych.

Prace na skrzyżowaniu już ruszyły i mają zakończyć się jeszcze w tym roku. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na wspomnianym odcinku.

 

14 KOMENTARZE

 1. najbardziej niebezpiecznym skrzyżowaniem jest to na Ujeździec/Unikowice, 23% wszystkich wypadków to właśnie to miejsce. Więc właśnie tam przydałoby sie poszerzyć obwodnice o zjazdy. Otmuchów też ma światła a mimo to dochodzi do wypadków więc nie wiem czy to taki dobry pomysł.

 2. Nic to dla idiotów nie da. 1 września na drodze z Nysy do Wójcic na trzeciego wyprzedzał mnie debil w Saturnie i musiałem ostro hamować żeby się zmieścił, trochę dalej przy komisie Auto Salon na ciągłej wyprzedził następny samochód. Pewnie do Paczkowa dojechał i nikogo nie zabił, Pozdrowienia dla kierowcy Satyrna

 3. Mam nadzieje że nie będzie tak zjeba.a jak w Otmuchowie tam co chwile się psuje ” pusta droga a ta ci daje czerwone światło” i nikt jakoś tym się nie interesuje.

 4. A co z tymi garbami na drodze które zrobili przewiercajac drogę pod kable na sygnalizację?przecież te skrzyżowanie spierdolili-z każdej strony prog zwalniajacy!

 5. Będzie wypadków co nie miara jeszcze zobaczycie a zwłaszcza z tymi poyebami co gnają do rajchu i z powrotem na robote wynajętymi samochodami okr ost ogl wyprzedzają na 3ego to na czerwonym pojadą….

 6. Może by się ktoś zainteresował skrzyżowaniem jak się wyjeżdża z Gościc, bo jest tak zarośnięte krzakami że nie widać czy coś jedzie, oczywiście wszyscy mają to głęboko w dupie a już nie jeden wypadek tam był, bo tak trudno wyciąć i np zabetonować lub wysypać żwirem żeby nie zarastało co chwila…

 7. Mam nadzieję, że ZWiK nie będzie tam nic kopał, na każdej dziurze jaką po sobie łatają można kola pourywać.. Masakra. Nikt nad tym nie ma kontroli!!!!!!????????

 8. Burmistrz podpisał umowę na wykonanie przebudowy płyty rynku z firmą „Steinbudex” z Świdnicy, co prawda Gmina wyceniła tą robotę na 5 994 774,72 zł brutto, ale będzie musiała wydać o prawie 50 % więcej czyli 8 742 343,09 zł, bo na tyle firma „Steinbudex” wyceniła swoją robotę, którą wygrała w przetargu. Mam pytanie czy nas na to stać ? Bo zapewne dofinansowanie dotyczy tylko kwoty zawartej w projekcie, a gmina będzie musiała pokryć resztę. Czy my mamy 3 mln złotych, żeby to dodać ?
  Jeśli chodzi o remont sz.podst.nr 3 to całość ma kosztować 1 mln i 600 tys z czego tylko ta końcówka będzie dofinansowana, a 1 mln mamy dać od siebie . Stać nas ?

 9. Tak samo pan burmistrz wyremontuje rynek jak wyremontował alejki na cmentarzu tam gdzie były jako tako utwardzone to położyli kostke a tam gdzie jest cały czas bagno ( do nowej części i na dziecinny ) to nawet nie wysypie tłuczniem . BRAWO PANIE BURMISTRZU Z PORZĄDNEJ PARTII .DZIĘKUJEMY ZUKIMOWI ZA OBCINANIE GAŁĘZI NAD CZYSTYMI POMNIKAMI ZAMIAST SPRZĄTANIE ŚMIECI NA CMENTARZU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 10. Cała Europa w takich newralogicznych punktach buduje ronda, jako najbezpieczniejsze rozwiązanie drogowe. U nas, jacyś IDIOCI z GDDiA wymyślają światła, które zamiast pomagać, tylko utrudniają. Zobaczyć to można najlepiej na „8”-ce w takich metropoliach jak: Łagiewniki czy Jordanów, gdzie korki przez te „cudowne rozwiązania inżynierów drogownictwa” powodują nieraz wielokilometrowe korki. Tu w mniejszym stopniu, ale jak np. w Otmuchowie jedziesz w ciągu i nagle ni stąd ni z owąd masz czerwone światło, bo musi przejechać z drogi podporządkowanej, z Kałkowa jeden traktor, no to naprawdę może trafić szlag. tylko ronda w takich miejscach, a kasa ponoć jest, tylko ROZUMU BRAK !!!!!!

Leave a Reply