Paczkowska Szlachetna Paczka poszukuje darczyńców

5
Wolontariusze i osoby wspierające paczkowski rejon Szlachetnej Paczki. 2015. Foto: archiwum

Paczkowska drużyna Szlachetnej Paczki zainauguruje kolejną edycję swojej działalności w naszej gminie.

 

[ads1]

 

Już w najbliższą sobotę 25 listopada odbędzie się uroczysta inauguracja tegorocznej odsłony Szlachetnej Paczki. W związku z otwarciem Bazy Rodzin od godz. 10 rano lokalni wolontariusze corocznej akcji charytatywnej będą promować na Rynku inicjatywę i zachęcać do zostania darczyńcą.

Aby wziąć udział w Szlachetnej Paczce i wesprzeć jedną z paczkowskich rodzin, które znalazły się w potrzebie wystarczy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl, kliknąć “Wybierz rodzinę”, zaznaczyć na mapie województwo opolskie, a następnie wybrać Paczków.

Na stronie znajdziemy opisy rodzin. Na ich podstawie należy dokonać wyboru tej, dla której zechcemy przygotować pomoc. Przed dokonaniem wyboru warto dokładnie zapoznać się z listą potrzeb, klikając “Więcej o tej rodzinie”. Jeśli potrzeby przerastają nasze możliwości warto pomyśleć nad możliwością zorganizowania paczki wspólnie z rodziną czy znajomymi z pracy.

Każda znajdująca się w Bazie rodzina to konkretna, często dramatyczna historia. Wśród potrzebujących są samotne matki, rodziny wielodzietne, dotknięte niepełnosprawnością, ciężką chorobą, czy śmiercią kogoś bliskiego – wszystkie te sytuacje, najczęściej połączone z bezrobociem, sprawiają, że rodziny ledwie wiążą koniec z końcem, często brakuje im środków na pokrycie kosztów leczenia, zakup żywności, czy zimowej odzieży dla najmłodszych.

5 KOMENTARZE

  1. Ciemnotę ludziom wciskają nie wiem jak jak taka paczka może pomóc w trudnej sytuacji , chyba zaślepić oczy od problemów , a ponadto skąd się wzięło tyle biednych ludzi ktoś ich okrada w diabelnie bezczelny sposób.

  2. anonim ty je….. baranie nie wiesz ile może znaczyć dla kogoś nawet kilogram cukru nie wiesz to nie pisz a najlepiej żebyś się DOWIEDZIAŁ

  3. Piękna akcja ! Wciąż są potrzebujący pomocy; chorzy,po tragediach rodzinnych, długotrawale bezrobotni , niezaradni.Cieszmy się, że od wielu lat w naszej gminie też są ludzie wrażliwi i mnożą pomoc w różnych organizacjach.Tacy którzy chcą pomagać- Darczyńcy i tacy co chcą tą pomoc organizować społecznie -Wolontariusze!

    Przyjaciele to są Ci których nie widać ale czujemy że są!

  4. Zamiast pieprzyć bzdury o tych rzekomo świątecznych pomocach , to tylko tworzenie większej grupy ludzi zależnymi , a kto tego nie rozumie jest osłem, ludzie już tak zafascynowali się pomocami ,że stracili kontakt z rzeczywistością co jest widoczne gołym okiem ,a brak rzeczywistości i zaślepienia stworzył raj dla potencjalnych darczyńców , bo tak naprawdę to jest wyzysk, naród zaczarowany i ograbiony z godności pozornie dobry, niczego nie dający w zamian.

Leave a Reply