Wesprzyj rodzinę w potrzebie!

4
Marsz na otwarcie bazy rodzin Szlachetnej Paczki w Paczkowie, 21 listopada 2015 r.

Ponad 30 paczkowskich rodzin potrzebuje wsparcia. Wybierz jedną z nich i zorganizuj dla niej paczkę na święta.

W minioną sobotę na paczkowskim Rynku wolontariusze „Szlachetnej Paczki” zainaugurowali poszukiwanie darczyńców dla rodzin znajdujących się w potrzebie. Tego dnia uruchomiona została internetowa baza z informacjami o rodzinach znajdujących się w trudnej sytuacji. Na podstawie zamieszczonych tam opisów, każdy z nas może wybrać jedną z nich i specjalnie dla jej członków przygotować paczkę.

Główną ideą projektu jest niesienie mądrej pomocy, czyli takiej, która staje się impulsem do zmiany, a nie uzależnia. Odwiedzone wcześniej przez wolontariuszy, zweryfikowane i zankietowane rodziny otrzymują konkretną, odpowiadającą ich potrzebom pomoc.

W tej chwili w bazie znajduje się 25 rodzin z terenu objętego działaniem paczkowskiego rejonu „Szlachetnej Paczki”, a kolejne są dodawane przez wolontariuszy.

Otwarcie bazy w Paczkowie uświetnił happening zorganizowany przez wolontariuszy Szlachetnej Paczki. Na Rynku można było obejrzeć m.in. mini scenkę przygotowaną przez Ewelinę Lewandowską z udziałem aktorów amatorskiego teatru działającego przy Stowarzyszeniu „Pegaz”. Na zaimprowizowanej pod ratuszem scenie wystąpiła też młoda wokalistka Klaudia Pawliczak z Kamieńca Ząbkowickiego.

Akcja Szlachetna Paczka organizowana jest już po raz piętnasty. Tylko w minionym roku na terenie, na którym działali wolontariusze paczkowskiego rejonu Szlachetnej Paczki, do 36 rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji udało się skierować pomoc o łącznej wartości ok. 70 tys. zł.

[box type=”info”]

Jak pomóc?

Aby wziąć udział w Szlachetnej Paczce, zostać darczyńcą i wesprzeć jedną z paczkowskich rodzin wystarczy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl, kliknąć “Wybieram rodzinę”, zaznaczyć na mapie województwo opolskie, (kliknąć DALEJ), a następnie wybrać Paczków (kliknąć DALEJ).

Na stronie znajdziemy opisy rodzin będących w trudnej sytuacji. Na ich podstawie należy dokonać wyboru tej, dla której zechcemy przygotować pomoc. Przed dokonaniem wyboru warto dokładnie zapoznać się z listą potrzeb, klikając “Więcej o tej rodzinie”. Jeśli potrzeby przerastają nasze możliwości warto pomyśleć nad możliwością zorganizowania paczki wspólnie z rodziną czy znajomymi z pracy.

[/box]

 

4 KOMENTARZE

Leave a Reply