Ratusz do remontu

30
"Ratusz w Paczkowie. Foto Barbara Maliszewska" by Barbara Maliszewska - Own work. Licensed under CC BY-SA 3.0 pl via Wikimedia Commons.

Elewacja paczkowskiego ratusza przejdzie remont wart ponad pół miliona złotych.  Znaczną część tej kwoty pokryje dotacja z RPO. 

 

[ads1]

 

Budynek główny paczkowskiego ratusza doczeka się remontu. Gmina, w partnerstwie z sąsiednim Otmuchowem właśnie zdobyła dofinansowanie na ten cel.

W maju bieżącego roku Gmina Paczków złożyła wniosek o dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na realizację zadania pn. „Zwiększenie dostępności do zasobów dziedzictwa kulturowego w powiecie nyskim poprzez remont konserwatorski Ratusza Miejskiego w Paczkowie oraz Pałacu Biskupiego w Otmuchowie”. Jak czytamy w uzasadnieniu, główny cel projektu to zwiększona dostępność zasobów kulturowych regionu poprzez remont konserwatorski Ratusza Miejskiego w Paczkowie oraz Pałacu Biskupiego w Otmuchowie.

27 września opublikowana została lista projektów ocenionych w trybie konkursowym, które zakwalifikowały się do otrzymania dofinansowania. Na 11 złożonych wniosków, Gmina Paczków uplasowała się na czwartym miejscu z wynikiem 75,36 %.

Całkowity koszt projektu ma wynieść 1 108 518,59 zł, z czego kwota dofinansowania to 863 993,36 zł dla obu partnerów. Koszty remontu samego budynku Urzędu Miejskiego w Paczkowie to niespełna 600 tys. zł., natomiast dotacja opiewać będzie na kwotę 456 246,99 zł.

Ratusz Miejski w Paczkowie ma przejść remont konserwatorski w zakresie elewacji budynku głównego, stolarki okiennej i drzwiowej. Ponadto przed budynkiem Urzędu Miejskiego zostanie zamontowany infokiosk, zostanie zakupione nagłośnienie do wykorzystania w Sali Konferencyjnej oraz witryny wystawiennicze. Rozpoczęcie inwestycji zostało zaplanowane na pierwszy kwartał 2017 r.

30 KOMENTARZE

 1. Remont ratusza- no fajnie, będzie ładnie. A gdzie jest obiecana przez burmistrza praca dla młodych??? Doczekamy się jakiegoś kroku do przodu w tej sprawie? Niech się Pan pospieszy czas leci szybko i wybory tuż tuż….

 2. młodzi muszą poradzić sobie sami ważne że głosowali,wystarczyło by żeby gmina za sponsorowała po części dojazdy do Amazona i sprawa rozwiązana

 3. Ratusz do remontu a kamieniczki na rynku podupadaja. Najpierw podwyżka pensji a teraz ratusz. Ludzie weźcie wkoncu pójdzcie po rozum do głowy trzeba odwolac burmistrza bo sobie tylko luksusy szykuje. Podobno będzie dom w gościach budować a Paczków będzie podglądać. Trzeba odwołać burmistrza.

 4. No tak najlepiej powiedzieć, że młodzi muszą sobie poradzić sami, z płaceniem za studia też radzą sobie sami… To tylko tyle może gmina zaoferować WYKSZTAŁCONYM ludziom? Dojazd do Amazonu? Śmiechu warte!

 5. Do remontu ratusza .pan burmistrz powinien zatrudnić tą swoją ekipę która układa kostkę na chodniku w parku CHopina. Dało by to gwarancje burmistrzowi naa doglądanie robót przez trzy kadencje-conajmniej.

 6. Remont bo źle w kraju zawali się i mi będzie chciał to domu wejść płace za śmieci i będą następne śmieci śpiewają i śpiewają powinno co tydzień w niedziele impreza z echo i dance bym potancyl albo 5 zł każdy i imprezy

 7. czy alejka w parku jest tak ważna? chodnik, którym idą dzieci do szkoły Nr.2 jest w stanie katastrofalnym, na jezdni kałuże, nie ma gdzie uciec przed ochlapującymi autami bo w chodniku dziury półmetrowe.
  A ratusz? – jest przecież wizytówką miasta.Jeżeli cudowny wygląd zewnętrzny będzie szedł w parze z fachowymi pracownikami Urzędu – to super!

   • Staremu burmistrzowi zarzucali że plac zabaw w pobliżu swojego miejsca zamieszania umieszczono.Obecny burmistrz kostkę w parku zakłada rzekomo bo mama spaceruje. Ludzie czy wam już całkowicie odje..ło w tych pustych głowach. W naszym mieście obojętnie kto będzie burmistrzem i tak niektórym nie będzie pasował i zawsze zwęszą rzekomą prywatę.

 8. Praca jest dla tych co chcą pracować np. na kierownika do Biedronki tylko nie CV składać do sklepu do kierowniczek, tylko wysyłać przez stronę Biedronki. Bo co niektóre z automatu wyrzucają takie CV jak czuja zagrożenie na plecach

 9. Potomkowie poprzedniego systemu żyją w przekonaniu,że to burmistrz ma dać pracę i basta!.Ma, ale stworzyć warunki dla biznesu aby przyciągnąć inwestorów.A więc pozyskać grunty pod inwestycje,których brak a poprzednicy ani palcem nie kiwnęli a to niestety musi potrwać ,więc poczekajmy!

  • oooooooo i tak też mówcie przed następnymi wyborami że dalej wina poprzedników i że potrzeba czasu bo te 4 lata upłynęły na podwyższaniu wypłat remoncie swojej siedziby i dłubaniu w nosie :)

 10. Wracałam dwa razy z córka przez park po jednej stronie panowie robotnicy załatwiający potrzeby pod drzewem a po drugiej stronie zule na ławce! Nie lepiej zrobić chodniki zeby można było spokojnie iść, przejechać wózkiem,wrotkami czy hulajnoga?!

 11. No patologię trzeba dalej prowadzić bo jak ludzie będą mądrzy to kasy nie będą płacić na ich dziwadztwa , a tak naprawę pod dobroczynnością kryje się wielki wilk, ludzie wpadną w siidełka zastawiane przez górnolotnych włodarzy i kasę zarobią na naiwnych.

Leave a Reply