Pielgrzymi z Gościc na Światowych Dniach Młodzieży

5
Grupa pielgrzymów z Gościc, Dziewiętlic i Trzeboszowic na Światowych Dniach Młodzieży

Za nami Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Na spotkanie z papieżem Franciszkiem wybrali się m.in. pielgrzymi z Gościc. 

 

[ads1]

 

Tydzień temu zakończyły się Światowe Dni Młodzieży. Jak szacują organizatorzy, na wspólną modlitwę i spotkanie z papieżem przyjechało do Krakowa ok. 3 mln pielgrzymów z 187 krajów świata. Byli wśród nich także mieszkańcy Paczkowa i okolicznych wsi, w tym grupa z Gościc, Dziewiętlic i Trzeboszowic. Przewodził im ksiądz proboszcz z parafii pw. Św. Mikołaja w Gościcach

Grupa wyruszyła do Krakowa 30 sierpnia. Celem pielgrzymki był udział w sobotnim czuwaniu z papieżem Franciszkiem w Brzegach pod Krakowem oraz msza niedzielna zakańczająca ŚDM.

– Przygotowany Campus podzielony był na sektory. – relacjonuje jedna z uczestniczek wyjazdu. – Pielgrzymi przybywali na błonie w Brzegach od wczesnych godzin porannych. Sektory już o godzinie 15 były zapełnione, podczas gdy czuwanie rozpoczynało się dopiero o 19 – opowiada. Uczestnicy podkreślają przy tym doskonałą organizację ŚDM. – Organizatorzy stanęli na wysokości zadania i wszystko było pod kontrolą. Karetki co 20 metrów wokół sektorów, policja, Żandarmeria Wojskowa, wojsko, straż pożarna, Straż Graniczna, harcerze, wolontariusze – ogromna rzesza ludzi. Woda rozdawana w każdej ilości. – wylicza nasza rozmówczyni.

Najważniejsza dla pielgrzymów była jednak modlitwa. – Cudowne w tym wszystkim było to jak na jednej ziemi, w jednym miejscu, o jednej porze zebrała się młodzież (i nie tylko) z całego świata i miała jeden cel – wspólną modlitwę. – podkreśla jedna z uczestniczek pielgrzymki. – Wszędzie gdzie sięgał wzrok było widać ludzi, a w  górze powiewały flagi wszystkich narodowości. Atmosfera i skupienie podczas czuwania było zjawiskowe. Niezapomniane uczucie. – podsumowuje.

5 KOMENTARZE

  1. W przyszłym roku wyruszy pielgrzymka z Kamienicy. Będą zbierać na remont organów.Niemcy się nie „wysilili” Dali za mało,te „parę euro” pewnie już…przepadło!

  2. Jestem nie przekonana do kościoła ,religia oparta na grzechach co to znaczy, że ludzie mają robić żle bo ktoś tak che niemoralne nauczanie , zamiast życia to religia śmierci.Obłuda?

Leave a Reply