Wiceburmistrz złożył wypowiedzenie. Kto na jego miejsce?

63
Robert Piegza, były wiceburmistrz Paczkowa (pierwszy od lewej). Foto: UM Paczków

Od początku 2016 r. Paczków nie ma wiceburmistrza. Kto obejmie posadę po Robercie Piegzie?

Robert Piegza, którego burmistrz Artur Rolka na początku kadencji powołał na swojego zastępcę nie pełni już swojej funkcji. Wiceburmistrz złożył wypowiedzenie i wraz z końcem roku rozwiązał stosunek pracy, a samo stanowisko do tej pory pozostaje nieobsadzone.

Burmistrz zapytany o przyczyny odejścia swojego zastępcy nie chce szerzej komentować sprawy. Sam Robert Piegza twierdzi z kolei, że wspólnie doszli z burmistrzem do konsensusu w tej sprawie.

– Po roku od objęcia władzy przez nowego burmistrza należało dokonać oceny funkcjonowania urzędu pod nowymi rządami. – mówił w rozmowie z nami były wiceburmistrz. – Wspólnie doszliśmy do wniosku, że konieczne jest wprowadzenie pewnych korekt w schemacie organizacyjnym Urzędu, w tym podziału zadań między burmistrza i jego zastępcę. W kontekście nowego podziału zadań oraz planów gminy na najbliższe lata doszedłem do wniosku, że bardziej mogę się przydać w innym miejscu  – skomentował Robert Piegza.

– Obiecałem kiedyś Arturowi, że jeśli będzie mnie potrzebował, to może na mnie liczyć. Pracowaliśmy razem przez rok, pewne sprawy zaczęły układać się zgodnie z koncepcją prezentowaną przez burmistrza w trakcie kompanii wyborczej. Cieszę się, że nowy pomysł na zagospodarowanie płyty Rynku, nad którym pracowałem nabiera realnych kształtów, cieszę się również, że mogłem poznać mnóstwo życzliwych paczkowian, których na pewno będę bardzo ciepło wspominać i którym dziękuję za rok współpracy. – podsumowuje

Wiadomo już także, co dalej z wolnym stanowiskiem. Na „giełdzie nazwisk” pojawiało się kilku potencjalnych kandydatów, jednak okazuje się, że żaden z nich nie zasiądzie w fotelu „wice”.

Jak zadeklarował w rozmowie z nami burmistrz, zastępca nie zostanie powołany wcale. Zgodnie z jego zapowiedzią, pieniądze zaoszczędzone w wyniku zwolnienia stanowiska zostaną przeznaczone m.in. na spłatę kredytów i zobowiązań oraz organizację robót publicznych.

63 KOMENTARZE

  • W sumie nie ma się co dziwić że człowiek odchodzi biorąc pod uwagę jakie kombinacje dzieją się w Paczkowie przetargi zapytania ofertowe itp doczekaliśmy się ery kolesiostwa

   • Przepraszam za wszystko co wyżej napisałem. Ja już sam nie wiem co wypisuję. Może to przez ból głowy. Już więcej pić nie będę bo mi się takie głupoty pisze że sam tego później czytać nie mogę.

    • Przeprosić to możecie Mieszkańców za swoje zachowanie banda Kolesi do zamiatania niewygodnych tematów a co do picia to sami wiecie gdzie są najlepsze imprezy za kasę podatników wiec szanowny anonimie ból głowy dopada kiedy patrzy się na wasze rządy jednak wszystko przemija i zostaniecie rozliczenia ze swojej pracy przy kolejnych wyborach

     • Ojoj znowu ta postać z lustra się odezwała. Znowu widzę rzeczy których nie ma. Pora na doktora. Sory że za chwile znowu będę pisał głupoty.

 1. nie pojawi….:-) dobre
  może i nie pojawi natychmiast, ale tylko wypatrywać swojego człowieka
  fałsz..obłuda…żadnych konkretów
  pomiatanie pracownikami, zastraszanie
  nieroby za starych rządów nie robiły nic i teraz dalej mają się jak pączki w maśle
  P. Burmistrz…Rolka wszechmogący, wszechwiedzący
  „Bruce” może księżyc do okna?….

  • Prawda jest taka , że pracownicy słyszeli te głośne krzyki i chamskie odzywki do Pana zastępcy i człowiek nie wytrzymał tego znieważania i oznajmił , że odchodzi !!!
   A cisza była taka w całym budynku , jak cholera !
   Pracownicy byli zszokowani !
   Panie Robercie , wiemy , że nie chce Pan o tym mówić , ale my wiemy ! Pozdrawiamy !

 2. Powiem tylko tyle. Nic nie trwa wiecznie panie burmistrzu. Pan cały czas zapomina, że to ludzie pana wybrali Ci sami, których pan teraz ignoruje, traktuje bezczelnie i z właściwym sobie zarozumialstwem. Myli pan stanowczość z tupetem, szacunek ze wzbudzaniem strachu. Przypominam Pan jest TYLKO burmistrzem, na szacunek ludzi trzeba ciężko pracować ale w tym wszystkim trzeba mieć klasę.

 3. Czy to prawda, że Pan Burmistrz Rolka po spotkaniach z ludźmi chodzi po rynku i z Panem od wody kieliszanki śmieją się, że załatwili wieśniaków na cacy?

  Aaa, słyszałem, że na zastępce potrzebny jest klakier (tak, ten z bajki) – tylko on da radę pracować w zespole z obecnym bur… – wszechwiedzącym, najmądrzejszym, pomiatającym pracownikami – chyba, że to tylko plotka ?

 4. wchodzę do UM, idę do akwarium, patrzę cholera co tak pusto, myślę sobie redukcja stanowisk, fakt za dużo tych urzędników, a Rolka obiecywał, że coś z tym zrobi. A co ty!!!! poupychał te biedne babeczki w kanciapach, żeby w oczy nie kłuły petentów swoim widokiem. Ale pierwsze wrażenie ma być. Specjalista od manipulacji.

  • Piszecie takie bzdury że aż rzygać się chce p.Rolka jest dopiero od roku burmistrzem a ten spasiony Boguś co zrobił przez te wszystkie lata potraficie tylko oceniać i krytykować słuchać plotek bo tylko to najlepiej potraficie.Dajcie się człowiekowi wykazać. Banda IDIOTÓW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 5. jedno w gminie się zmieniło…..kiedyś po papierek szło się (zasświadczenie) to pani….
  Trzeba poczekać ze 2 tygodnie…jak czas będzie to zrobi…
  A teraz od ręki wypisują…boją się czy co….pani tak szybko pisało, że się mało śniadaniem nie udławiła..

 6. Te wszystkie minusy przeciw burmistrzowi stawiaja urzednicy ,od ktorych on wymaga dyscypliny,pracowitosci i dobrych relacji z petentami a teraz widac ilu ich jest kolesi Bogusia

  • Wyobraź sobie, że ludzie w Paczkowie nie dzielą się tylko na urzędników, kolegów Bogusia i reszta to już tylko dozgonni przyjaciele burmistrza. Ale tak właśnie jest, że jak ciężko przyjąć do wiadomości, że gościu się pogubił to najlepiej zwalić, że piszą Ci od Bogusia albo uciśnieni urzędnicy. HALOOO są jeszcze Ci myślący inaczej, odporni na urok osobisty A.R , Ci, których nie da się wcisnąć ciemnotę.

 7. Ta chora mentalność Polaków :) Co by nie zrobić to wiecznie źle ! Nie da się wszystkich zadowolić !!! Nie wiem co oczekiwali ludzie od Pana Burmistrza ? CIĘŻKO JEST ZROBIĆ COŚ Z NICZEGO !!!!!!! Działa słusznie i sprawiedliwie – Dajcie mu czasu !!!!!!

 8. W sumie nie ma się co dziwić że człowiek odchodzi biorąc pod uwagę jakie kombinacje dzieją się w Paczkowie przetargi zapytania ofertowe itp doczekaliśmy się ery kolesiostwa

 9. Ta cala dyskusja toczy sie pomiedzy sfrustrowanymi urzednikami widac to golym okiem .Brak jest jakichkolwiek agumentow merytorycznych aby tak ostro zaatakowac burmistrza.Czesciowo udalo im sie wciagnac do swoich gierek,przyjaciol,rodziny i czesc zdezorientowanego spoleczenstwa.Nas interesuje Gmina a nie skowyt urzednikow.!!

 10. co za wspanialy spektakl! urzedasy / z przydupniakami/ kontra burmistrz! Zabrano im przywileje jakie dotad mieli /np zakupy w czasie pracy,notoryczne spoznienia,czas na papieroska,lekcewazenie petentow , laba w pracy itd.itp/no to maja racje,ze sie buntuja!.Ja tez bym nie popuscil.Jeszcze w swe gierki wciagaja gawiedz niezorientowana w temacie

 11. ziemia jest za darmo od boga , a nasi urzędnicy żądają krocie za 1 ar przecież to teren gminy , a nie prywatny, bezrobocie a jak się dorobić uczciwie w tej kohodurdi bo im tylko duże zyski w głowie i tak na tym systemie niezłej kasy się dorobili.

Leave a Reply