Kredyt na pokrycie deficytu

foto: sxc.hu

Kredyt na stadion i basen to nie wszystko. Władze postanowiły zaciągnąć dodatkowe 900000 zł z przeznaczeniem na sfinansowanie deficytu budżetowego.

Pieniądze uzyskane z kredytu zostaną przeznaczone na sfinansowanie deficytu, powstałego w wyniku wprowadzenia do budżetu dodatkowych wydatków. Jak czytamy w uchwale, ma on być także przeznaczony na spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów.

Kredyt wraz z odsetkami ma zostać spłacony do końca 2019 r., m.in. z opłat i podatków lokalnych.

Zaciągnięcia kredytu nie poparło jedynie czterech radnych „Horyzontu”, pozostałych dziesięciu zagłosowało „za”. Warto dodać, że kwestia ta nie została poddana pod obrady Komisji Budżetu, a jedynie omówiona na wspólnym posiedzeniu komisji stałych.

Zmiany w budżecie

Wcześniej na sesji do gminnego budżetu wprowadzono dodatkowe wydatki. Wśród tych, które nie trafiły do planu finansowego na etapie jego konstruowania znalazły się m.in. środki na modernizację monitoringu, remonty chodników, czy dotacje na zabytki. Z bardziej znaczących wydatków, zgodnie z przyjętymi zmianami dodatkowe 345 tys. zł ma zostać przeznaczone na pensje urzędników. Jak mówił Burmistrz, 200 tys. zł z tej kwoty potrzebnych jest, aby utrzymać zatrudnienie w Urzędzie na dotychczasowym poziomie – pierwotnie zabezpieczono w budżecie kwotę, która starczałaby na pensje tylko do października. 145 tys. zł zostanie natomiast przeznaczone na podwyżki pensji urzędniczych.

Ta ostatnia kwota trafiła do budżetu na wniosek radnego Eugeniusza Mikołajczaka z listopada 2013 r. Radny Mikołajczak wnosił, aby zabezpieczyć w budżecie środki na 10% podwyżki wynagrodzeń pracowników Urzędu. Wniosek ten motywował tym, iż „inspektorzy w Paczkowie mają wynagrodzenie w granicach 2.000 zł netto”, a jego zdaniem powinni dostawać „godne pieniądze za ciężką pracę”.

Wniosek w tej sprawie miał trafić pod obrady komisji stałych Rady Miejskiej. Tak się jednak nie stało. Co ciekawe, podczas sesji padło zapewnienie, że wcześniej odbyło się już głosowanie w tej sprawie. Dopiero na pytanie radnych „Horyzontu”, kiedy miało ono miejsce, Burmistrz przyznał, że jednak go nie było. Mimo to wniosek został wprowadzony jako propozycja zmiany do budżetu.

Na wniosek Burmistrza 130 tys. zł zostało także zabezpieczone na promocję Gminy. Jak twierdził, ma to związek z faktem, iż w tym roku w Paczkowie planowane jest m.in. spotkanie przewodników sudeckich oraz ogólnopolskie spotkanie miast-opiekunów Pomników Historii.  

Podobnie jak w przypadku kredytu, zmian w budżecie nie poparło jedynie czterech radnych „Horyzontu”. Pozostali radni byli „za”.

146 KOMENTARZE

 1. Mam propozycję dla urzędników . Jeżeli uważają , że za małą pensję otrzymują w stosunku do swojej pracy jaką wykonują to niech się zwolnią i poszukają nowej posady. Gwarantuję im , że znajdą się chętni na ich stanowiska , którzy za taką pensję będą to robić z pocałowaniem ręki .

 2. No tak !
  Kredyt na deficyt budżetu to raz , kredyt dodatkowy na basen i boisko Sparty to dwa !
  Ludzie ! Co to za ludzie rządzą w tym Paczkowie !
  A radny Mikołajczak jeszcze chce dać podwyżki dla urzędników Ratusza !!!!!
  Myślę ,że Panu Panie Mikołajczak powinni zabrać z emerytury i dać ludziom o niższych dochodach !
  Postaramy się aby już Pan nie zasiadał w radzie , bo poprostu całkowicie Pan się do tego nie nadaje !
  Najpierw myśenie , kalkulacja a potem porąbane Pana pomysły !
  Zakładów coraz to mniej a urzędników coraz to więcej !Chyba to się niedługo skończy , bo My was już nie będziemy utrzymywać !!!!!
  A teraz szykuje się następny Pan Grzesiu do rządzenia !
  No to Panie Grzesiu będzie dla Pana szok !!!!

 3. osobiście uważam, że w urzędzie powinno się zmniejszyć liczbę etatów, bo w pokojach siedzi po kilka znudzonych życiem i pracą osób ,które przychodzącego załatwić sprawy urzędowe petenta traktują jak intruza

 4. bywa Panie Przemku..samo życie.. proponuje przyjąć się jako urzędnik, i sprawa z głowy.. wtedy na pewno byś nie narzekał..

  • Z tego co widzę to Admin nie narzeka tylko pisze o tym co się dzieje w urzędzie i dobrze bo skąd ludzie mieliby się o tym dowiedzieć . Urzędnicy miasta czują się bezkarni . Ale kij ma dwa końce

  • Uspokój się człowieku i przeczytaj artykuł jeszcze raz tym razem ze zrozumieniem. Artykuł jest czysto informacyjny wydaje mi się że bardziej obiektywny nie mógłby być. Poinformował o fakcie i tyle. Nie pisze czy to dobrze czy źle. A może pisać o tym też nie można? Tajemnica jakaś???

   • Pewnie tajemnica . Już dawno mówiłem że trzeba o wszystkim co się uchwala na sesji pisać na stronie wraz z tym kto głosował za a kto przeciw. Mieszkańcy mieli by w tedy jasność co do Rady i Burmistrza.

 5. Kiedyś było dużo zakładów i mniej ratuszowych urzędników!
  Dla kogo Oni teraz pracują , skoro nie ma największych zakładów pracy !
  Zdanie do poprzedniego komentarza.
  Weż się do pracy śmierdzirobótko ratuszowy !!!!!!!!!

 6. Ciekawe dlaczego nie napisal pan o fakcie ze rada miejska na wniosek Pana Mikolajczaka przeanalizowala zarobki innych urzednikow w naszym powiecie i okazuje sie ze pracownicy naszego Urzedu Miasta maja pensje o wiele nizsze niz pozostali urzednicy. Jak widac na tym portalu pisze sie tylko to co niektorzy chcieliby przeczytac a pomija sie istotne fakty o ktorych czytac nie koniecznie chca a powinii. gratuluje!

  • Skoro inni urzędnicy w powiecie Nyskim mają wyższe zarobki proszę dojeżdżać codziennie do Nysy do pracy (jak dużo osób mieszkających w Paczkowie) po wydatkach na paliwo i obiad okaże się zapewne, że w kieszeni zostanie jeszcze mniej niż teraz do niej przybywa.

  • A przepraszam Pana, pensja wynika z gospodarki miasta. Jeśli jest to miasto samych emerytów i rencistów, a perspektyw brak na dalszy rozwój miasta to i pensja urzędasów na najniższym poziomie. Nie można porównywać się z innymi miastami, bo oni dbają o swoich przedsiębiorców, o podatników, o miasto, od których to pensje urzędasów zależą.

  • Wielokrotnie piszący proszą o przedstawianie prawdziwych informacji. Dlatego proponuję Panu/ Pani zapoznanie się z protokołem z posiedzenia komisji, podczas której padł wniosek radnego M., by podwyższyć płace pracownikom Urzędu. Zabrakło jednak wtedy konkretnego uzasadnienia.Na bieżąco śledzę prace naszej RM i nie obiło mi się o uszy, by RM dokonywała analizy płac pracowników Urzędu w stosunku do gmin naszego powiatu. Trudno jednozdaniową wypowiedź Pana radnego M. nazwać stanowiskiem RM. Nie neguję potrzeby podniesienia płac niektórym pracownikom Urzędu, zwłaszcza tym kreatywnym, których efekty pracy są widoczne na co dzień. Dlatego podwyżka płac nie powinna dotyczyć wszystkich w równym wymiarze.

 7. nie mam zamiaru tłumaczyć, czym zajmuje się na co dzień.. nie denerwuj się tak, złość piękności szkodzi.. na lekcje języka polskiego postaraj się zapisać, albo cofnij się do czasów swojej szkoły zawodowej.. a Ty co, z rodziny jesteś – obrończyni uciśnionych he he

 8. Nie interesuje mnie czym się zajmujesz na co dzień . Ja wiem co ja robię na codzień i to mnie cieszy !
  Żeby dostać podwyżkę trzeba się wykazać i zasłużyć na uczciwą zapłatę.
  Zawodówka nigdy nie była moim marzeniem , mierzyłem ambicjonalnie wyżej i tak też się stało .
  Jeżeli w swoim życiu zrobisz tyle co ja to mogę z Tobą rozmawiać jak partner z partnerem , narazie nie dorosłeś mi do pięt !
  Jeżeli chodzi o Pana Przemka , będę Go wspierał , gdyby startował do wyborów na MERA PACZKOWA
  , chociaż tyle mogę zrobić dobrego dla mieszkańców naszego miasta .

 9. To oni rozdają sobie kasę w tak ciężkich czasach a pracownikom z wieloletnim stażem pracy płacą najniższą krajową .Przecież bez naszej pracy oni nie mają szansy normalnie pracować Panie radny kiedy pan się upomni o pracowników ciężko pracujących dla gminy w szkołach za te marne grosze ? Dobrze że tu można się coś dowiedzieć .

  • Na razie nie stać Urząd na podwyżkę dla nauczycieli ale można iść na Sesję i powalczyć , aby pieniądze przeznaczone na boisko Sparty i Gościc trafiły do Was !!!!
   Nic za darmo !!!!!

   • W mojej wypowiedzi nie chodziło o nauczycieli tylko o pracowników obsługi zatrudnionych w szkołach i przedszkolach którzy ciężko pracują od wielu lat za płacę minimalną a pytanie moje jest kierowane do radnego który wnioskował podwyżki dla urzędników..I jeszcze jedna uwaga Anonim wpisuje się automatycznie w okienku imię jeżeli nic tam nie ostało wpisane i dano komentarz .Więc więcej osób może używać tej nazwy jednocześnie.

    • Jeżeli chodzi o podwyżki dla pracowników obsługi przedszkoli , to tylko musi Twój przełożony wyjść z takim wnioskiem do Ratusza !
     To nie Ratusz daje podwyżki tylko Twój kierownik !
     Ale Oni Ci nie dadzą , bo sami chcą pieniędzy dla siebie !

 10. nauczycielom kolejną podwyżkę:D:D to może porównajmy zarobki nauczycieli a urzędników skoro ten temat został poruszony. Panie Przemku 2000 na rękę w urzędzie, a skąd takie informacje? Chyba, że mówimy o wyższej półce pracowników bo z tego co mi wiadomo to na rękę 1700 owszem już bliżej prawdy jesteśmy. Wchodzę tu któryś raz, ale jedno jest pewne ostatni! co Wy sobie myślicie naiwniaki, że Pan Przemysław wspaniały zrobi rewolucje w mieście? zamiast tracić czas na ten „niezależny” portal proponuje zabrać się za porządki wiosenne wokół swojego ogródka albo zrobić mężowi obiad, ile na tych mrożonkach można:D

  • To sobie zmień żonę , ja tak zrobiłem!
   Albo po prostu rób coś w domu , bo żona z Tobą weźmie rozwód !!!!!
   A może Ty tylko na mrożonki zasługujesz !
   Obserwuję Twoje wpisy i faktycznie tylko potrafisz głupoty wypisywać a myślenia żadnego !

 11. OD KILKU LAT JESTEM BEZ PRACY I Z TEGO CO WIEM W NAJBLIŻSZYM CZASIE NIE ZANOSI SIĘ NA TO,ABY TA PRACA BYŁA.JEŻELI DLA KOGOŚ 1700 ZŁ.TO MAŁO I PRAGNIE WIĘCEJ TO NIECH SIĘ ZAMIENI ZE MNĄ-CHĘTNIE SIE ZAMIENIĘ .A TO CO SIĘ DZIEJE W NASZYM MIEŚCIE TO JUŻ W GŁOWIE SIĘ NIE MIEŚCI.MIASTO SZARE,BRUDNE,LUDZIE BEZ PRACY I MASA DŁUGÓW Z KTÓRYCH ŻEBY SIĘ WYGRZEBAĆ BIERZE SIĘ KOLEJNE KREDYTY.TAKĄ DROGĄ DALEKO NIE ZAJEDZIEMY.

  • No i pewnie głupolu jesteś za wprowadzeniem euro z pensją 1700 zł.Znam takich jak ty płaczą że pracy brak ale dupska do roboty zagranicę nie ruszą .Na pewno korzystasz regularnie ze szkoleń i staży dla wybrańców i tak sobie żyjesz jak pączuś .Przez takich jak ty w naszym kraju pracodawcy mówią do swoich współczesnych niewolników ciesz się że masz pracę tylko jak z tej pensyjki wyżywić i wykształcić dzieci i utrzymać dom.

   • NIE WIESZ O MNIE NIC,A WYZYWASZ MNIE OD GŁUPOLI.PROSZĘ – NAJPIERW SIĘ ZASTANÓW CO CHCESZ NAPISAĆ,A POTEM PISZ.ŚWIADCZY TO O TOBIE JAKIE WYDAJESZ OPINIE O KIMŚ KOGO NIE ZNASZ I NIE MASZ POJĘCIA O CZYJEJŚ SYTUACJI.POZDRAWIAM I ŻYCZĘ POZYTYWNIEJSZEGO ZDANIA NA CZYJŚ TEMAT.

 12. a kto powiedział, że mało? kłania się czytanie ze zrozumieniem. w porównaniu do innych gmin rozbieżność jest duża. Poza tym chodziło o wiarygodność wiadomości umieszczanych na tym portalu. Zamiast Paczków 24 proponuje SIEJE FERMENT 24

 13. zarzucasz, że XYZZZZ ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem a widać że sam je masz. Wiesz co to cytat? Przecież to nie autor tylko Mikołajczak powiedział że urzędnicy zarabiają po 2000 tysiące

  Ta ostatnia kwota trafiła do budżetu na wniosek radnego Eugeniusza Mikołajczaka z listopada 2013 r. Radny Mikołajczak wnosił, aby zabezpieczyć w budżecie środki na 10% podwyżki wynagrodzeń pracowników Urzędu. Wniosek ten motywował tym, iż “inspektorzy w Paczkowie mają wynagrodzenie w granicach 2.000 zł netto”, a jego zdaniem powinni dostawać “godne pieniądze za ciężką pracę”.

  No i kto sieje ferment?

 14. Na tarczkach naszego Burmistrza i cala jego ekipę….Po co nam taka wladza ktora?ktora wszystko dla siebie bierze!po co nam utrzymywac tych NIEROBÓW? Rozkradli z tego miasta WSZYSTKO co miala jakas wartosc ONI i JEGO KOLESIE którzy pokupywali za bezcen grunty i lokale i „przedsiebiorstwa” i na domiar zlego KOLEGA BURMISTRZ ZWALNIA ICH Z PODATKU!!! to z czego gmina ma miec pieniadze??? jak burmistrz takie prezenty robi to niech i mnie z podatku zwolni – CWANIACZEK!!!

 15. U mnie podwyżki dostawali ci, którzy wykazali się dla zakładu pracy. Ja się pytam, za co te podwyżki, za brud, smród i żuli w parkach oraz brak pracy? Za nieogrodzone place zabaw, gdzie do piaskownic szczają psy i koty (bezpańskie i te, które mają właścicieli)? Za gówno na gównie, bo nikt nie sprząta po swoich pupilach (notabene, to śmietników, jak na lekarstwo)? Za brak egzekwowania kar dla wandali i boruciarzy? Za brak perspektyw dla młodych i emerytów? Ludzie zamykają się z ulgą w swoich mieszkaniach i domach, jak wracają z miasta. Ja chętnie pójdę do pracy za i 1200 zł, za darmo pójdę, żeby egzekwować i pomóc temu miastu stać się tym, czym powinno już dawno być – perłą turystyczną. Nie pcham się jednak, bo nie mam predyspozycji, umiejętności może, więc jak ktoś nie potrafi, to niech da te miejsca tym, którzy potrafią, mają koncept i pozytywną energię i wezmą to 1700 zł z uśmiechem. Robię natomiast, co każdy obywatel powinien – dbam o to, o co mogę zadbać. Brak w tym mieście i prężnie działającej władzy i kolektywu w społeczeństwie – trzeba zacząć to w końcu uzdrawiać, dopóki to się nie stanie, żadnych podwyżek za warczenie na petenta przyjąć nie powinni. Znam takich, co dojeżdżają codziennie do Wrocławia! Nie tam jacyś samotni, tylko młode matki, całe dnie nie widzą swoich dzieci… Temat rzeka.

 16. Jak można dawać podwyżek pracownikom w urzędzie , którzy nic nie wnoszą do miasta ???? Nagroda za nic nie robienie ?!. Mi by było wstyd ! Ludzie nie mają pracy a inni upominają się o podwyżki .

 17. Przeciwnicy podwyżek powinni sie dokształcać a nie siać hasła populistyczne. Jeżeli pracownicy wiecej zarabiają to i w naszym mieście wiecej wydadzą. Zarobią sklepikarze i branża usługowa. Każdy dodatkowy pieniądz na rynku to impuls do wzrostu i pomoc dla krwiobiegu naszego miasta . A jeżeli ktoś zazdrosci podwyzek po 200zł na pracownika to niech weźmie koło i sie nim walnie w czoło może przejrzy na oczy. A jeżeli chodzi o prace w naszym mieście to można sobie znaleść tylko trzeba chcieć ,nasze firmy budowlane szukają pracowników ale nie ma chętnych bo lepiej narzekać i iść do opieki lub czekać na prace za 3 tys zł , która nigdy nie przyjdzie .

  • Wydadzą ale w EKO, Biedronce, w Twierdzy Kłodzko a nie u lokalnych przedsiębiorców. A z tym,że ludziom nie chce się pracować to zgadzam się w zupełności.

   • Ty też jesteś przedsięBIORCĄ? Najlepiej by było,gdyby ludzie pracowali 24h/dobę i za przysłowiowe „bóg zapłać”,co???? Takich pracusi jak Ty to już dawno widziałem jak spali po szatniach, a inni zap….li na nierobów,którzy teraz uważają się za „wielkich” przedsięBIORCÓW”.

    • Kolego ” nie ” przecież Ty też możesz spróbować tego MIODU . Otwórz swoją działalność i poczuj jej smak .W PUP Nysa możesz pozyskać dotację na otworzenie działalności więc droga wolna.

     • To przestań poisać głupoty,że ludziom nie chce się pracować! Gdyby ludzie ZARABIALI,a nie dostawali jałumużnę i stać by ich byo choćby na wczasy z rodziną,to każdy by szanował pracę i pracodawcę.Dlaczego ci co powyjeżdżali z kraju pracują i są zadowoleni z życia,ano dlatego bo tam ZARABIAJĄ i stać ich na godne życie, a nie wegetowanie z dnia na dzień i myśleniu,co jutro włożę do pyska.

    • Masz rację,ludzi pozbawili,godnych zarobków,umów o pracę,urlopów, i jeszcze takie cym…ły piszą,że się ludziom nie chce pracować. Ci pseudo-przedsiębiorcy wyzyskiwacze płaczą, że ludzie kupują w „Biedronce”, |lidlu” i innych dyskontach , a nie u nich.Pytam się ,gdzie robią zakupy ci biznesmeni z „bożej łaski”,ano we Wrocławiu , Opolu ,Kłodzku itd., bo to „elita” snobów nowo-bogackich,którym się we łbach poprzewracało. W firmie zatrudniają swoich z rodziny(oczywiście mają do tego prawo),którzy figurują na listach płac, a pracownicy muszą zarobić na wszystkich fikcyjnych nierobów.

     • Ciekawe gdzie Urzędnicy robią zakupy ? i ciekawe kogo w urzędzie zatrudniają ? Czy to nie rodzina i rodziny znajomi ? Ciekawe kto ostatnio dostał drugi etat , czy to nie rodzina Pana Mikołajczaka ? itd.

     • Zazdrośnicy !!!!!! Sam załóż firmę i spróbuj się utrzymać. Będziesz zarabiał te cholerne kokosy, z łysiną na głowie i po zawale, później ludzie Ci wbiją nóż w plecy bo masz więcej niż ktoś na kim nie ciąży żadna odpowiedzialność. Żygać się chce jak się tego zazdrosnego jazgotu słucha. A kto Ci da tą cholerną pracę jak nie będzie przedsiębiorców ??? Państwo ? Komunizm już przerabialiśmy, wyprodukowano wtedy złodziei i nierobów. Czy się stoi czy się leży kasa się należy. Do teraz co niektórym wydaje się, że własność zakładu należy do wszystkich i bez krępacji na żywca kradną. Weź się do UCZCIWEJ pracy to dostaniesz UCZCIWE pieniądze. Każdy szef wynagrodzi sowicie pracownikowi PRACOWITEMU a nie takiemu co ściemnia przez pół dnia.

     • z tego co wiem, to drugi etat dostała rodzina Pani Marszałek.. Widzę, że masz nieświeże informacje.. a tak apropo: pod iloma jeszcze imionami wystąpisz? Żal czytać tych Twoim elokwencji..

  • Panie Mądraliński .Owszem, wzrost płac w sposób zasadniczy napędza koniunkturę na rynku,tylko że istotą rzeczy jest wzrost płac w sferze produkcji, a nie w sferze pracowników administracji,którzy są opłacani z pieniędzy podatnika.Nie jest chyba tak trudno zrozumieć tę zależność.Siła nabywcza pieniądza zawsze była, jest i będzie związana z przyrostem miejsc pracy w sektorze wytwórczym.Jeżeli Pan prezentuje swoje zdanie,to proszę to czynić w sposób niedemagogiczny i mam nadzieję ,że prezentuje Pan poglądy „bardzo małej”liczby urzędników naszego urzędu.Wierzę,że zakres wiedzy pozostałych jest dużo większy.

  • Ty wykształcony, ZnaleŹĆ powinno być napisane. Jak widać nasi urzędnicy ” wykształceni” z ortografią są „na bakier”.

 18. Panie Przemku a może stworzyłby Pan artukuł dotyczący obietnic radnych i tego w jaki sposób się z nich wywiązali? Zapewne tego Pan nie zrobi. Wówczas słabo mógłby wypaść Pan i Horyzont w oczach ludzi, prawda. I gdzie tu obiektywizm portalu Paczków 24

  • Dotyka pan, anonimie, tematu, który był już poruszany na łamach tego publikatora przy okazji „zabawowego, poważnego”zajęcia Burmistrza,który w” natłoku” spraw związanych z pełnioną funkcją przy „dobrej „organizacji pracy urzędu znalazł czas, aby rozliczyć z mijającej kadencji radnych.On nie miał prawa do tego typu działań i pytań. Ale widzę, że je ponawia poprzez Pana usta.Co radny ma prawo deklarować w swojej kampanii?
   Na pewno to,że będzie wspierał w sposób aktywny działania na rzecz wyborców.Tylko niemądry będzie obiecywał,że spowoduje to czy owo.Żaden z radnych w pojedynkę nie ma takiej siły sprawczej,aby to osiągnąć.
   Można dokonać oceny pracy każdego radnego.Wystarczy na BIP -gminy przeczytać protokoły z sesji czy komisji.Bardzo łatwo wtedy w sposób samodzielny i prawdziwy można stwierdzić,czy radny wywiązał się z danych wyborcom słoów lub czy im się sprzeniewierzył,czy rotę przysięgi radnego traktował z należytym szacunkiem, czy nie przywiązywał do niej uwagi? Czy w sposób bierny sprawował swoją funkcję, czy cechowała go troska o dobro Gminy i jej mieszkańców?
   Reasumując, anonimie, pytanie w tym brzmieniu jest zasadne, ale do Burmistrza gminy,a nie szeregowego radnego.

 19. matole, to dlaczego tych 11 radnych nie wstąpi do grona Horyzontu!! popieram Cie „Anonimie” – Pana Przemka prawda w oczy kole!

 20. Tych 11 radnych dlatego nie wstąpi do grona Horyzontu ponieważ czerpie korzyści przy Burmistrzu przy Horyzoncie by tego nie mieli.

 21. co za dziadostwo i brak gospodarności , jakichś podstawowych zasad i logiki , podwyżki daje się z nadwyżek i lub wypracowanych zysków ,a nie zaciąga na ten cel kredyt …

 22. Widziałem ten kit . Napisał , że gminny budżet jest w dobrym stanie ha ha ha ha . To ciekawe po co bierze drugi kredyt . I dlaczego w tym piśmie nie ma odpowiedzi co do drugiej uchwały , czyżby o tym zapomniał ?

  • Sam się ośmiesza . Jego styl pisania i poziom traktowania przedsiębiorców nie zmienił się pomimo tak długiej kadencji . Zamydlanie oczu ludziom skończyło się Panie burmistrzu ! Teraz ludzie będą czytać wszystkie informacje z sesji na bieżąco .

 23. Chciałbym się spytać czy był już przetarg na remont basenu ? I dlaczego robi to firma która była odpowiedzialna za Targowisko ? Czy nie ma lokalnych przedsiębiorców ?

  • Dobry gospodarz terenu, wzorem innych ( a w skali kraju jest dużo przykładów pozytywnych),powinien nawet w ramach zamówienia publicznego stwarzać preferencje dla rodzimego rzemiosła .Można w specyfikacji przetargu dopuścić łączone na czas realizacji zadanie firmy.Czy zawsze musi wygrywać duży?
   Na pewno nie.Przy dobrym stosunku władz można w sposób naturalny, może i na czas określony,ale stworzyć dodatkowe miejsca pracy i uzyskać w budżecie gminy dodatkowe wartości podatkowe!!

 24. Do Anonima! Ja takiego co „ściemnia” jak to napisałeś, wogóle bym nie przyjął.
  A co do podwyżek przez pracodawców to podwyżka u nich wygląda tak , jak się upomnisz-„jak ci się nie podoba i masz za mało,to się zwolnij,za bramą jest 20-tu na twoje miejsce”.
  To po pierwsze,a po drugie co by było,gdyby wszyscy zakładali firmy,kto by pracował,jak myślisz???? Bo jeszcze nie jest tak,że zakładasz firmę,kupujesz roboty i interes się kręci.Tak dobrze raczej nie będzie,bo wszystkiego roboty nie zrobią,ponieważ ktoś musi je obsługiwać i nimi sterować.Proste!
  Po trzecie jak firma jest nie produktywna i przynosi straty to ją likwiduję, a nie liczę na dochód z przywilejów typu „+50”, „niepełnosprawny”(najmniej z II grupą),”stażysta” itd.

  • Jak Ci tak pracodawca powie, że nie masz podwyżki i jak Ci się nie podoba to do widzenia, to widocznie taki z Ciebie wspaniały pracownik, że mu na Tobie nie zależy po prostu. Po Twoje drugie, sam sobie odpowiadasz na pytanie jak każdy będzie miał firmę to kto będzie pracował ? To w czym masz problem? U kogoś nie chcesz pracować, firmę nie chcesz założyć, to co tylko leżeć i pachnieć ? Znam parę przykładów firm gdzie pracodawca dał ludziom porządnie zarobić, dostawali dodatki na święta, pożyczki, itp. oj jaki on wspaniały był dla nich wtedy, tylko niestety gościowi noga się podwinęła więcej ludziom dawał niż zarabiał …. i co ? Ci jego cudowni, lojalni pracownicy tyłek mu obrabiają i jeszcze kopią leżącego.
   Po twoje trzecie te „przywileje” to często jedyny argument dla pracodawcy, żeby przyjąć np.pana po 50-tce do pracy na budowie, który nie będzie śmigał jak 20-latek, niepełnosprawnego, który pewnych rzeczy po prostu nie zrobi tak jak zdrowy człowiek i stażystkę, która generalnie jest bez doświadczenia i trzeba poświęcić jej swój czas na naukę zawodu ( za co nikt pracodawcy normalnie nie zapłaci) Przekazujesz jej wiedzę, którą ona wykorzysta w innej pracy, a może nawet zrobi Ci konkurencję.

   • Ty przedsięBIORCO z bożej łaski,skoro jesteś takim filantropem,to się ujawnij,a nie jako anonim.To zaszczyt być takim „łaskawcą”. Nie odwracaj „kota ogonem”,bo się tylko ośmieszasz.

 25. Witam wszystkich ponownie ! :) Dziś krótko, bo nie chcę się znowu (niepotrzebnie) obrzucać błotem. Pan Tetłak dalej robi to co robił (a wychodzi mu to dobrze). Czyli siedzi i komentuje :) Ja bym proponował może spróbować zrobić coś samemu dla Paczkowskiego ludu niż tylko przedstawiać swoje veto wobec ratusza. Chciałbym zatem zobaczyć Pana na fotelu Burmistrza. Ciekawe czy byłoby lepiej. Nie ze złośliwości, ale uprzejmości. Skoro zna Pan antidotum na całe „zło” Paczkowa, to nie ma na co czekać, zróbmy przedwczesne wybory i oddajmy to miasto Panu „póki jeszcze czas”. W ramach ciekawostki dodam tylko, ludziom komentującym te monotematyczne teksty Właściciela strony, że jeśli Wam tak źle, lub jeśli czujecie się oszukiwani przez władze miasta – ZAPRASZAM NA SESJĘ RADY MIEJSKIEJ. Wejść może KAŻDY CHĘTNY. Może zadawać pytania, zwracać swoje uwagi i tym samym mieć wpływ na przyszłość naszego Miasteczka. Niestety Ludzie wolą anonimowo wypisywać te nic nie warte teksty, zamiast podzielić się konstruktywną opinią w Urzędzie. Niestety w takim mieście żyjemy i to raczej się nie zmieni, a będzie pogłębiać. Smutne ale prawdziwe. Tym nieoptymistycznym zdaniem żegnam się z Wami, życzę wszystkiego dobrego i podbudowującego dalszego opluwania urzędu. :-)

  • Kim Ty jesteś Mateo skoro pozwalasz sobie na takie teksty ? Zapraszasz nas do siebie ? To coś nowego. Pan Władza nie lubi z ludżmi rozmawiać ,lubi sam decydować . Nigdy tego nie robił więc teraz my nie chcemy z nim rozmawiać .

  • Widzę Mateo,że resocjalizacja twojej osoby zaczyna przynosić pozytywne skutki przynajmniej w zakresie posługiwania się polskim językiem.Masz jednak bardzo duże braki w zakresie pojmowania prawdy obiektywnej i nieintryganckiej interpretacji faktów.To już poważniejszy problem.Szkoda,że w dobie tak wysokiego rozwoju nauki nie ma możliwości wymiany modułu mózgu „kłamstwo i nienawiść” na moduł
   „czytanie z uwagą i zrozumienie”Gdybyś miał taką szansę wtedy byś zrozumiał sens zamieszczonej informacji
   bez żadnych urojeń złośliwości bo ich tam nie było!

 26. PYTANIE DO RADNEGO TETŁAKA:
  jaki ma pomysł na zwiększenie przychodów w gminie Paczków? Chciałbym wiedzieć bo wszyscy piszą że przydało by się to i tamto. A nikt nie myśli „ZA CO”.

  Podniesiemy podatki?
  Zmniejszymy koszty własne, czyli zwolnienia w Szkołach i Urzędzie?
  Sprzedamy coś czego obecny Księciunio nie zdąży sprzedać?

  Nie jestem Pana zwolennikiem ale dlatego że nie wiem co Pan sobą reprezentuje poza wytykaniem oczywistych błędów UM. Chciałbym chociaż w punktach dowiedzieć się jaki jest Pana plan na Paczków.

  P.S.: myślicie że jak nie będzie Bogdana to i kasa w gminie się znajdzie, nie wystarczy zmienić burmistrza co jest oczywiste. Trzeba wybrać takiego następcę który nie będzie się bał otwarcie mówić o problemie i działać nawet wbrew sobie. Tylko dla dobra mieszkańców.
  CZEKAM NA ODPOWIEDŹ PANA RADNEGO. Myślę że nie tylko ja!

  • Na bieżąco czytam dokumenty publikowane na BIP Gminy i porównuję je z tekstami publikowanymi na tej stronie. Staram się oceniać przedstawiane informacje w sposób obiektywny.
   Mam nadzieję, że z chwilą ogłoszenia wyborów Pan Tetłak zgłosi swoja kandydaturę. Wtedy Pana niektóre uwagi mogą być przez niego przyjęte. Dziwi jednak sarkazm, jaki bije z Pana wypowiedzi. Moim zdaniem portal Paczków 24 działa zgodnie ze swoim przeznaczeniem, jest nośnikiem różnych opinii i przedstawia fakty, które powinno poznać nasze społeczeństwo, a nie jest forum tworzenia tylko pozytywnych opinii na temat admina i klubu, któremu przewodniczy.
   Ma Pan rację, portal „nie boi się mówić otwarcie o problemie”. Nie należy zatem ” bać się” Pana Tetłaka i w sposób złośliwy koncentrować dyskusję tylko na jego osobie, ale trzeba, moim zdaniem, zwrócić uwagę na ważność poruszanych spraw.

 27. Nie wiem, czy Pan Tetłak jest kandydatem na funkcję burmistrza,ale domniemam, że jeżeli poważnie myśli o kandydowaniu, to na pewno utworzy ze swoim sztabem,który powinien powołać, swój program wyborczy.Sądzę, że w odpowiednim czasie będzie go konsultował i prezentował na spotkaniach wyborczych lub przy użyciu materiałów propagandowych.Na jednym ze spotkań miałem przyjemność osobiście poznać Pana Tetłaka. Podoba mi się jego sposób bycia,argumentacji i prezentowany zakres wiedzy na tematy związane z naszą gminą.Co jest charakterystyczne,że nie prowadzi dyskusji na zasadzie,”tylko ja mam rację”.Stąd wysuwam wniosek,że jest raczej zwolennikiem szerszych konsultacji przed podjęciem ważnych społecznie decyzji.Byłby niemądrym człowiekiem gdyby dziś dzielił się szczegółami swojego programu.Niepotrzebne mu są zatem, moim zdaniem, pańskie złośliwe,pozbawione logiki sugestie, panie doradco.Nie wiem, w jaki sposób dotrzeć do pańskiej świadomości?
  Tylu respondentów już poruszało ten temat, jak przy minimum wysiłku można ocenić postępowanie radnych w tym Pana Tetłaka w mijającej kadencji .Tak więc panie sssssss cierpliwie poczekajmy.Na pewno doczekamy się decyzji i szczegółów programu wyborczego.Panie paczkowski „Spin doktorze”- nie ten poziom. Pan Tetłak nie powinien przyjmować pańskich podpowiedzi i rad.Szczerze mu to odradzam.

 28. Bla bla bla. Piszesz ze moglem zauwazyc? Co pytam? Bo wlasnie nie zauwazylem na czym polega ta wybitna dzialalnosc o ktorej tak tu sie pisze. Jak dla mnie wszyscy radni sa siebie warci. A Paczkow tylko slyszy piekne zapewnienia i sypie sie z roku na rok. Dlatego nie uwazam sie za zlosliwca ! Chce wiedziec na kogo mam glosowac i czy w Paczkowie jest cien szansy na normalne zycie. A tak na marginesie to strona nazywa sie paczkow24 wiec uwazam ze nawet krytyka pod adresem tej czy innej osoby zwiazanej z dzialalnoscia miasta jest dozwolona. Zwlaszcza ze chyba po to powstala by informowac mieszkancow i do wymiany pogladow. Pozdrawiam.

  • Co na to można poradzić,że masz ograniczoną możliwość analizy faktów.Oczywiście,że ten portal jest dla wszystkich,wszyscy mogą pytać ale nie wszyscy rozumieją realia i ustaloną przez prawo kolej rzeczy.Kiedy zacznie się oficjalna kampania,wtedy również będą potrzebni tacy dyżurni „nierozumiejący” jak ty,kiedy będą kandydaci,wtedy będziesz wiedział na kogo głosować lub ktoś wskaże ci kandydata.Nie wiem o jakiej wybitnej działalności piszesz i przez kogo uprawianej?.Ja tu widzę normalna relację z zaistniałych sytuacji i prezentowane różne poglądy.Jadowity sssssssyk w tej dyskusji nie wniesie nic nowego.

  • Tylko na taki tekst cię stać? Jak widać masz problemy z akceptacją innych. Jestem rodowitą paczkowianką,ale gmina to nie tylko miasto,to 12 czy 13 wiosek.To nie miejsce zamieszkania świadczy o człowieku, lecz to, jak cię inni postrzegają.A ty jawisz mi się jako miernota, skoro gardzisz ludźmi i ze wsi. Żal mi ciebie,Jaro.

 29. Zawsze się zastanawiałem czemu wydźwięk słowa „wieśniak” jest tak pejoratywny. Słowo „mieszczuch” – mimo, że leży na tym samym poziomie myślowym – nie ma już takiego wydźwięku

 30. Mnie nie obchodzi jakiś bąbel z Kamesznicy czy sołtys z Lisich Kątów,wy ludziska ze wsi macie w naturze ciekawość ,może czas zacząć interesować się swoim podwórkiem!!!

  • Tego typu wypowiedzi obrażajace innych powinny byc usuwane z tego portalu.Trzeba być naprawdę głupim,zeby odmawiać prawa dyskusji o swojej gminie mieszkańcom wsi.Chociaż GŁUPOTA jest chorobą.Osoby chore na ta przypadłość mają rózne pomysły,z zasady nie wiedzą jednak co mówią.
   Udzielę rady osobie „???”.Aby pomóc ci „pytajniku” radzę parę razy dziennie rytmicznie uderzać czołem o stabilna płaską powierzchnie np.ścianę.Będzie to miało pozytywny skutek,bo twoje otoczenie zauważy,że czynisz próby dojścia do normalności

   • Kochani z zwiedza w parze idzie odpowiedzialnosc wprost proporcjonalna do wiedzy. Wiec skoro czlowiek wyzbywa sie odpowiedzialnosci za swoje postepowanie czy slowa, by uniknac ciezaru swojego postepowania to czy z miasta czy ze wsi to i tak burakiem jest:-) to czy ktos lepiej czy gorzej sie wyslaia czy skad pochodzi nie ma znaczenia. Czyny nie sloea go okreslaja. Pozdrawiam mieszuchow i wiesniakow z nostalgia w sercu.:-)

 31. Wielokrotnie w programach przyrodniczych czy ogólnie podróżniczych, czy
  dotyczących spraw dziejących sie w Afryce, Azji, Ameryce Łacińskiej pada
  określenie tubylec czy wieśniak jako na określenie mieszkańców o których
  opowiada program.
  Nigdy nie słyszałem by o polskich rolnikach w programie ktoś powiedział
  wieśniak, bo od razu była by to obraza. Dlaczego wiec można tego terminu
  używać w stosunku do mieszkańców wsi na innych kontynentach? Rozumiem że słowo
  wieśniak określa mieszkańca wsi, a słowo tubylec mieszkańca danych terenów.
  Ale wydaje mi się że używanie je w określeniu do ludzi żyjących obecnie jest
  trochę nie na miejscu, wieśniak to już raczej obraza, a tubylec tteż jest
  nacechowane negatywnie, bo to ten który mieszka tutaj, a wiec daleko od
  wielkiego świata, od razu przypominają mi się lata kolonializmu i odkryć
  geograficznych.

 32. „Wieśniak „nie jest wyrazem obraźliwym. Ciotka mojego ojca nazywała rolników
  „chamami” i nie uważała tego określenia za obraźliwe.

 33. Mam idealnego kandydata na burmistrza. Zero powiązań z obecną kliką, zero korupcji i uczciwość. Szczegóły wkrótce. Przedstawię program kandydata. Na razie prowadzone są rozmowy. Będzie wymieniony z nazwiska. Zero anonimowości. A więc poczekajmy. Jeśli chcecie całkowitych zmian w tym mieście, warto o nim pomyśleć. Po ewentualnej akceptacji wstępnej, możliwe jest spotkanie z kandydatem. Dziękuję

 34. – Strategie wyborcze mają to do siebie, że często oparte są na dwóch zasadach: keep smiling (uśmiechaj się) i obiecaj wyborcom to, czego oczekują. Obietnice te często rozmijają się z rzeczywistymi kompetencjami czy możliwościami.Gruchy na wierzbach,pomarańcze na lipach,banany na klonach.Obiecają nam wszystko co tylko nam się wyśni żebyśmy oddali na nich swój głos ,żeby mogli się dorwać do cycka albo utrzymać się przy nim.Kochany ! Nie z nami te numery!!!

 35. Oni dużo obiecują, kłamią, oszukują aby dzięki naszym głosom zdobyć władzę. A gdy osiągną już swój cel realizują głównie własne potrzeby. Dlatego zarówno polityką jak i reklamą nie powinniśmy do końca wierzyć. Starajmy się sprawdzać czy faktycznie te obietnice są możliwe do zrealizowania. Także nad reklamowanym produktem powinniśmy się zastanowić czy aby na pewno po reklamowanym szamponie urosną włosy, tak jak obiecuje nam producent czy świat nauki jest już na tyle rozwinięty aby to było możliwe. Więc warto dobrze się zastanowić jak się ubrać, co jeść, gdzie iść i na kogo głosować.

 36. Dużo przykrych prawd w tym co napisałeś Realisto,ale nie można tych przykrych „doswiadczeń” przekładać na rzeczową argumentacje w zaczynającej się kampanii.Nie możemy wszyscy ulec stwierdzeniu,że mój udział w wyborach nie ma na nic wpływu.Musi nas cechować wiara w lepsze jutro, musimy za soba zostawić wszystkie nieprawidłowości i nieprawości jakie miały miejsce w mijającej kadencji i spróbować przerwac ten krąg niemocy w naszej gminie.Oczywiście wybrać kandydata na burmistrza uprzednio weryfikując jego deklaracje,radnych godnych pełnienia tej funkcji .Nie można dopuscic do sytuacji,że zwycięża lobby Klubu Sparta.Pan Burmistrz w 2006 r, członek zarządu Klubu, Pan Jasiok -zastepca prezesa Klubu w tym okresie, Pan Soszek były członek zarządu klubu.Dzisjaj jego syn jest trenerem w klubie. Pan Krótkiewicz były zawodnik, dzis dwóch synów piastuje funkcje trenerskie w tym klubie.Nie kto inny jak Ci ludzie decyduja między „innymi”o wysokości przyznawanych klubowi dotacji.Jak uważacie czy nie jest to pewnego rodzaju strategia?Czy tak byc powinno?To jedna z łamigłówek w gminie.Czy nie ma ich więcej?Czas pokaże bo po mięście chodzą rózne słuchy. Czas na zmiany moi Państwo.

   • Ale w klubie Sparta, wszystkie dane pochodzą z oficjalnej strony internetowej klubu i z udostepnionej kroniki Klubu Sparta. Pan Michael w latach 80 był również w zarządzie klubu Sparta.

     • Jeste zwolennikiem rozwoju sportu.Nie mam nic przeciwko dotowaniu sportu w gminie,ale w racjonalnej wysokości.Czy to,że tylu ludzi we władzach samorządowych bezpośrednio związanych z Klubem Sparta uczestniczy w wypracowaniu tych decyzji jest uczciwe?Osoby piastujace funkcje publiczne powinny uczciwe wykonywać swoje obowiązki.Przedewszystkim kazdy radny powinien powstrzymać sie od głosowania,jezeli jego wynik może miec wpływ na niego lub jego najblizszych zgodnie z zasadą „nie moge być sędzią we własnej sprawie”.To by było uczciwe wobec wyborców postepowanie.Dlaczego tak nie jest?Czy pełnienie wysokich funkcji wykonawszych we władzach samorzadowych w gminie i zasiadanie we władzach klubu sportowego było etyczne?Nie chce się siliś na komentarz,niech kazdy z nas wysnuje własne wnioski !

     • Przeczytałem z uwaga zamieszczona w internecie kronikę KS SPARTA 1946-2007
      Doceniam wkład pracy w rozwój sportu w gminie Panów,którzy pełnia funkcje w samorządzie gminnym.jednak sytuacja ich dużego zaangażowania w dotacje na rzecz Sparty jest connajmniej niezręczna,przynajmniej w głosowaniach.
      1998 r. – Prezes Zarządu Zdzisław Michael,
      1991 r. – członek zarządu WŁadysław Krótkiewicz,
      2000 r. – członek zarządu Bogdan Wyczałkowski,
      2002 r. – członkowie zarządu;Bogdan Wyczałkowski,Jarosław Soszek,
      2006 r. i I zastępca Prezesa Klubu Grzegorz Jasiok,członek zarządu Bogdan
      Wyczałkowski.
      Szkoda,że nie ma kontynuacji kroniki na bieżąco. Na dziś wiadomo,że Pan Jarosław Soszek pełni funkcje trenera i dwaj synowie Pana Krótkiewicza pełnią również funkcje trenerów.Traktując rzecz humorystycznie jest to w ramach samorządu gminy „Klub Wsparcia KS Sparta.Druzynie Sparty życzę sukcesów.

 37. Jednego nie rozumiem. Nie wiedząc o kim się mówi i jaki ma program, już pojawiają się słowa krytyki. Ot, dla zasady. To tak jakby krytykować film, którego nie znamy nawet tytułu. Mogę napisać, że jednym z postulatów będzie bezpłatny udział w sesjach Rady Miasta. Radni chyba po to kandydują, aby zrobić coś pożytecznego dla swojego miasta. Funkcja Radnego powinna być funkcją społeczną. Ciekawe ilu z obecnych radnych zgodziłoby się brać udział w posiedzeniach, gdzie dostaną kawę, herbatę i ciasteczka.
  To na razie tyle. Dalsze punkty programu będą zamieszczane sukcesywnie. Dziękuję

 38. Jedno jest wiadome że już najwyższy czas na zmiany! Przez uczestnictwo w wyborach możemy mieć wpływ na otaczającą nas rzeczywistość bo ostatnie lata w tym mieście ………….. i tu niech każdy sobie dokończy jak się żyje pod obecnym zarządem.

 39. Tak. Radni za darmo bo to nie jest funkcja, za którą powinno się brać pieniądze. A kandydat na burmistrza byłby zadowolony pobierając połowę pensji obecnego burmistrza. Jeśli chodzi o podwyżki dla urzędników Urzędu. Tylko w wypadku wypracowania godnego zysku. Bo chyba basen i szatnie na stadionie tego zysku nie przyniosą. Uważamy, że decyzję o wzięciu pożyczki powinno się wstrzymać do momentu wybrania nowych władz. Łatwo jest zostawić następcom garba, z którym nie wiadomo co potem zrobić. Dziękuję

 40. Jeżeli nie chcecie zmian to głosujcie na te skostniałe struktury. Jedni i ci sami od lat. Efektów ich pracy nie widać. Następne lata w długach i nic nierobieniu dobrego dla miasta. Krytykujecie nowy trend nie znając do końca założeń. i jednocześnie narzekacie na stare układy. Ciężko pojąć taka logikę. W ciągu paru dni zostanie przedstawiony pełny program kandydata. Jeśli po zapoznaniu się z nim będzie chęć na spotkanie z kandydatem, nie ma problemu. Dziękuję

 41. A gdzie info o wypadku na obwodnicy o 12;30 zginął dzidziuś 84 lat wymusił pierwszeństwo wyjeżdżając od strony Kambodży.

 42. Widzę, że szkoda tutaj się udzielać. Janusz Korwin Mikke (nie przepadam za nim ale szanuję ) mówi, że 90 % społeczeństwa to idioci. I niestety zgadzam się z nim. Niech 90 % społeczeństwa Paczkowa głosuje jak zwykle. Nic mnie to nie obchodzi. Niech dalej ci sami będą przy korycie. Jeśli nie chcecie zmian to głosujcie. Tylko potem nie narzekajcie.

  • Nie rezygnuj tak łatwo. Może rozjaśnisz we łbach paru idiotom. Napisz jakie masz jeszcze pomysły. Po ocenach widać że Korwin ma rację.

 43. Szacunehttp://www.strefabiznesu.nto.pl/artykul/viaregia-kupila-teren-w-otmuchowie-chce-wybudowac-papierniek dla Burmistrza Wożniaka . Szkoda że naszemu brak pomysłu na miejsca pracy .

 44. Liczą na 250 miejsc pracy że też im się chce.My będziemy mieli basen na którym w błogim spokoju będziemy wypoczywać .Pracę i inwestycje związane z tworzeniem nowych miejsc pracy zostawiamy biednym gminom bo my jesteśmy bogaci i mamy wstręt do pracy.

 45. do minus
  Szkoda czasu i atłasu. To jest forum dla bezmózgów w stylu chrupki STAR a nie dla logicznie myślących. Chrupki ma? A popcorn ma? Bawcie się sami pryszczate pierdle z gimnazjum

 46. Czasmi łapię się na refleksji,dlaczego wybrane przez nas władze samorządowe nie mają dostatecznie dużego zaufania mieszkańców?Analizując to zjawisko oczywiście w amatorski sposób dochodzę do różnych wniosków.W naszej mentalności stawiamy teoretycznie Burmistrzowi,kandydatowi na burmistrza radnemu,kandydatowi na radnego uczciwośc,sumienność,duże zaangażowanie w sprawy społeczne,nietolerowanie układów.Nie za bardzo się chyba zastanawiamy czy osoby pełniace te funkcje lub się o nie ubiegające posiadają określone predyspozycje.Czy są do tego przygotowane?Czy mają dostateczny zakres wiedzy ekonomicznej i samorządowej?Czy znaja potrzeby mieszkańców gminy?Czy potrafią w sposób samodzielny stawiać trudne pytania?Czy potrafią w racjonalny sposób bronić swoich poglądów?.Czy są komunikatywni w dialogu społecznym?Czy potrafią „znależć” się w radzie jako osoby odpowiedzialne za jej pracę, do której sie zobowiązali,lub zobowiązują mając zaufanie wyborców?Niewystarczajacym moim zdaniem,sa wzajemne „uprzejmości” – bo ją ,jego znam -bo jest fajna,fajny.Kazdy kandydat pełniacy funkcje we władzach samorządowych lub do niej aspirujacy powinien być osobą o ponadprzeciętnej aktywności i to nie tylko przed wyborami.Powinien miec w swoim życiorysie jakiś etap pracy społecznej.Czy jest możliwe aby tak było?

  • Zgodnie z art.23 a Ustawy o Samorządzie Gminnym każdy radny składa ślubowanie.
   WIERNY KONSTYTUCJI I PRAWU RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ,ŚLUBUJĘ UROCZYŚCIE OBOWIĄZKI RADNEGO SPRAWOWAĆ GODNIE,RZETELNIE I UCZCIWIE MAJĄĆ NA WZGLĘDZIE DOBRO MOJEJ GMINY I JEJ MIESZKAŃCÓW
   Kazdy radny potwierdza słowem ŚLUBUJĘ.

 47. i jak to przed wyborami bywa ,obietnice że wszystkie inwestycje będą zakończone w tym roku,to jest nie realne.Tym razem glosy nie zostaną kupione takimi zagrywkami ,możecie panowie zapomnieć ,każdy pamięta jakie były obietnice ,i dalej nic się nie robi w sprawach bezrobocia w naszej gminie..

 48. Przydałby się u nas Hitler i Stalin. Zrobiliby porządek ze złodziejami i zapewnili ludziom pracę. Złodzieje na chiński albo szwedzki sposób. Zabić albo ucinać złodziejskie łapy. I konfiskata mienia w całości.

 49. Przyjmę od sierpnia 2014 r. 150 osób do nowopowstającej fabryki sera w Paczkowie. Udział w tej fabryce ma firma duńska. W tej liczbie potrzeba około 120 kobiet i 30 mężczyzn. Wiek do 55 lat. Umowa na 2 lata minimum. Zgłoszenia – fabrykasera@wp.pl

 50. To nie jest strona www. To jest adres mailowy. Jeśli nie ma się o tym pojęcia to nie powinno się pisać na ten temat

 51. Ze względu na duże zainteresowanie pracą w fabryce sera, powiadamiam, że rozmowy wstępne będą przeprowadzone w dniu 15 maja 2014 o godz. 15 w Bibliotece Miejskiej. Serdecznie zapraszamy

  • Nie kpij sobie człowieku z ludzi, którzy naprawdę chcą pracować i każda taka informacja daje im złudną nadzieję.To nie są tematy do żartów.

 52. I jeszcze jedno. Nie potrzeba żadnego, dziwnego CV. Wszystko po staremu. Czyli normalna rozmowa. Jak Polak z Polakiem. Obyśmy wrócili do normalnych czasów, gdy człowiek był człowiekiem a nie pachołkiem koncernów

 53. „pracodawco”chyba nie zauważyłeś,że minąłeś w swoim życiu etap mądrego myślenia.Chorobliwa ambicja być „dowcipnym” to nic innego jak kretynizm!!!

 54. Paczków to piękne miasto było,ale tylko do 1945 r. , komuna,kargule zrobli swoje ,a teraz pseudo inteligencja!!!!

  • dobrze prawisz,niemiec wiedział jak to miasto ma prosperować,bo teraz to dno i 3 metry mułu………………………

 55. A więc chciałem spytać czy to prawda że w dniu wczorajszym odbyła się sesja o której nikt nie wiedział i czy to prawda że podjęto decyzję o trzecim kredycie ?

  • Jeśli to prawda … ??????:
   1) TO GRATULUJĘ tym którzy piszą tu że ta strona jest jedynym szybkim i treściwym środkiem informacyjnym w gminie.

   2) może coś ustalili i teraz admin/radny pisze kolejny artykuł w stylu 2 miliony kredytu to za duże obciążenie dla mieszkańców ALE będzie amfiteatr…

   3) uważam że forma prowadzenia tej strony służy jedynie lobbowaniu jednostki na następną kadencję!

   • Uwielbiasz plotki i intrygi.Fakty mogą być inne,ale plotka prawdziwa czy nie,zawsze wzbudzi czyjeś zainteresowanie.Czy twój sarkazm i ironia nie jest fazą rozczarowania dorobkiem własnego życia?Widzisz ludzie dzielą się na inteligentnych i tych co słodzą kawę.Z dwojga złego wolę ludzi z inteligentnym zatwardzeniem niż z werbalną sraczką

 56. Ile funkcjonowało zakładów pracy,nie potrafiła komuna i kargule wykorzysatać tego dobra, a teraz co uwsteczniamy się zamiast się rozwijać.Bierzcie przykład z krajów ucywilizowanych ,a nie zajmujcie się Ukrainą,najpierw pomóżmy naszym rodakom zróbmy porządek na swoim podwórku.Zyskami w tedy możemy podzielić się z sąsiadami,ale na miłość boską postaw a zastaw się to nie powinna być nasza chluba wręcz odwrotnie!

 57. „Czy Paczków bankrutuje? Burmistrz: gmina ma się dobrze

  Czy Paczków przeżywa finansową zapaść? W wielu punktach miasta i witrynach sklepów pojawiły się takie informacje firmowane przez paczkowskich przedsiębiorców ” reszta na onet.pl warto przeczytaćnaszego miszcza burmiszcza.

 58. POZIOM SAMOZADOWOLENIA NASZEGO”BURMISZCZA” JEST PO PROSTU PORAŻAJĄCY,CZY TEN CZŁEK BO CHYBA MOŻNA GO TAK NAZWAĆ NIE MA WSTYDU GDZIE ON ŻYJE SIĘ PYTAM? ZEJDZ NA ZIEMIE BO BUJASZ W OBLOKACH ,ALE TERAZ TO MU TO ZWISA BO JAŚNIE PANU ZNUDZIŁO SIE RZĄDZENIE A RACZEJ PARTACZENIE WSZYSTKIEGO CO SPARTACZYĆ MOŻNA……………………………….

 59. DRODZY PACZKOWIANIE PISZECIE RÓŻNE SWE OPINIE NA TEMAT SWEGO BURMISTRZA SWEJ RADY MIASTA SPYTAM WAS TYLKO KTO ICH WYBRAŁ MYŚLE ŻE WY SAMI WIEDZIELISCIE WCZESNIEJSZE ICH RZADY KTÓRE NIE PRZYNIOSŁY W TYM MIEŚCIE ŻADNEGO MIEJSCA PRACY JEDYNIE WYDAWANE PIENIADZE NA STADION NA BASEN WIEM OK TO POTRZEBNE TEZ JEST ALE CZY TO JEST NAJWAZNIEJSZE W YM WASZYM MIESCIE MYSLE ZE NIE.SA MNIEJSZE MIASTA CO NIE MAJA TYLE ZABYTKÓW NIE LEŻA OBOK TAK PIEKNYCH JEZIOR NIE MAJA TYLE DO ZAOFEROWANIA CO SAM PACZKÓW A BUDZET MAJA ZAMKNIETY BEZ DŁUGÓW I KREDYTÓW NA GŁUPOTY.A CO URZEDNIKÓ WASZEGO MIASTA NIEWIEDZACYCH NICZEGO NIEDAJACYCH JEDNIZNACZNYCH I ZROZUMIAŁYCH ODPOWIDZI NA ZADANE PYTANIE SA TO LUDZIE KTORZY JUZ ZADŁUGO SIEDZA NA SWYCH STOŁKACH I CZEKAJACY TYLKO NA GODZINĘ 15 BY ISC DO DOMU A CO DO PACZKOWSKIEGO MOPS-U ROZDAJE PIENIADZE NA LEWO I NA PRAWO ZAMIAST ZACHECAC DO PRACY UCZY WYGODNICTWA I KOMBINATORSTWA JEDYNIE UDZY BY NIE PRACOWAC BO PIENIADZE SAME PRZYCHODZA WIDAC TO CO JAKIS CZAS JAK SIE CI LUDZIE CIESZA W PARKACH Z PIWEM W REKU.DRODZY MIESZKANCY A PO CO WAM STRAŻ MIEJSKA TO OBCIAŻENIE DLA SAMEGO MIASTA I WYDAWANIE WASZEJ KASY KTORA MOZNA PRZEZNACZYC NA POKRYCIE ROSNACYCH DŁUGÓW WASZEGO MIASTA ALBO KUPCIE IM FOTO RADARY BEDA LPAC ROBIC FOTKI NAWET SZYBKO CHODZACY WTEDY ZAPEŁNICIE SKRZYNIE PIENIEDZMI I GROD WASZ STANIE SIE BARDZO BOGATY.ŻYCZE WAM NOWYCH LAT SZCZESLIWOSCI Z TAMIM RADNYMI CO MACIE A NIEDŁUGO SZYBKO WYJEDZIECIE Z TEGO MIASTA ZA CHLEBEM BO PRACY NIE BEDZIECIE MIELI A MOPS PIENIEDZY DLA WAS BYSCIE SOBIE KUPILI BROWARA I BYLI ZADOWOLENI Z ZYCIA.

 60. Obserwując wpisy pod wieloma tematami na portalu – mnóstwo z nich bierze udział w wojnie na bardziej dosadne „dogryzienie” w komentarzu… Przecież to żałosne. Nie „mędrkujcie” za bardzo i zachowajcie pewien poziom dyskusji (tak sobie marzę).
  Drodzy komentujący, uczestniczcie wszyscy w wyborach, a być może będziecie mieli większy wpływ na zmianę władz, nie tylko samorządowych (chociaż trudno stwierdzić, czy to pomoże, propaganda w mediach trwa). Natomiast Ci, którzy nie biorą udziału w wyborach – nie powinni krytykować :) W jakich czasach przyszło nam żyć, to chyba każdy wie. Zysku kosztem wyzysku. Duże miasta rosną, niewielkie – jak Nasze – upadają. Kompromis, życzliwość, szacunek i determinacja kluczowe w czasach upadku wartości.

Leave a Reply