Paczkowskie śmieci odbierze firma z Nysy

13
foto: Ekom sp. z o. o.

Nyska spółka komunalna Ekom będzie wywozić śmieci z terenu gminy Paczków do końca 2015 r.

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Ekom sp. o.o. w Nysie wygrało powtórzony przetarg na odbiór i zagospodarowanie stałych odpadów komunalnych dla gminy Paczków.

Zgodnie z nowymi przepisami od 1 lipca śmieci od paczkowian miała odbierać firma wyłoniona w przetargu. Wygrała go francuska Veolia, postępowanie zostało jednak unieważnione, a podpisanie umowy nie doszło do skutku, ponieważ zwycięska oferta zawierała poważny błąd. Po przeliczeniu okazało się, że najkorzystniejsza na pierwszy rzut oka oferta była w rzeczywistości najdroższą.

W ogłoszonym 17 lipca, powtórzonym przetargu wystartowały trzy firmy: paczkowski ZUKiM oraz Ekom i Komunalnik z Nysy. Oferta tego ostatniego została odrzucona z powodów formalnych. Najniższą cenę – 3,12 mln zł – zaproponowała nyska spółka komunalna Ekom.

Co ciekawe firma zażądała za wywóz odpadów aż o 360 tys. zł więcej niż w pierwszym, unieważnionym przetargu, w którym również uczestniczyła, wyceniając swoje usługi na 2,76 mln zł.

Umowa ze spółką Ekom została podpisana 25 września i od początku października wywóz odpadów odbywa się już na mocy nowej umowy. Firma będzie odbierać śmieci od paczkowian do końca 2015 r. Ta sama firma wygrała wcześniej podobne przetargi w Nysie i Otmuchowie.

AKTUALNY HARMONOGRAM WYWOZU ŚMIECI Z PACZKOWA I SOŁECTW

13 KOMENTARZE

 1. W PACZKOWIE TO JUZ NAWET SMIECI NIE OPLACA SIE WYWOZIC. LEPIEJ DAC OBCYM ZARABIAC . TAKA JEST PACZKOWSKA WLADZA NIECH ICH EKOM WYWIEZIE RAZEM Z SMIECIAMI I BEDZIE SPOKOJ Z DARMOZJADAMI!!!!!!!!!!!!!!

 2. Dlaczego nigdzie nie ma informacji o zawieszeniu/likwidacji kursów PKS Nysa na trasie Nysa – Kłodzko? Dla niektórych, jak np dla mnie to jest dramat, gdyż nie mam praktycznie czym dojeżdżać do pracy. Paranoja – praca jest a dojazdów nie ma. W głowie się nie mieści, co to się dzieje.

 3. Kto startował w przetargu na wywóz śmieci – czy nie ZUKIM?.

  To dopiero jest paranoja – Zukim był droższy od Ekomu więc przegrał, a teraz jest podwykonawcą dla Ekomu. To znaczy, że robi jeszcze taniej niż jego tańszy konkurent z przetargu i teraz to się dopiero Opłaca – a gmina w razie problemów doda z naszych !!!. Curwa ale Kyrk.

 4. Szkoda , że ZUK i M nie był w stanie wygrać ” śmieci ” Jakie perspektywy rozwojowe ma ta jednostka budżetowa gminy ? Nie tylko przetarg na śmieci , ta firma ma wiele więcej „grzechów ” na sumieniu :
  zawiadywanie i remonty mieszkań komunalnych , coraz więcej zrywających współpracę i uciekających Wspólnot Mieszkaniowych ( żle przeprowadzane remonty , brak nadzoru i co za tym idzie wyłudzanie pieniędzy za rzekomą administracje powierniczą ) , obsługa parkingu ( najpierw wpłata w urzędzie , potem odbiór karty w siedzibie ZUK i M ) i niekompetencja pracowników , brak odpowiedzi na pisma mieszkańców itp.
  Dlaczego Burmistrz gminy toleruje taki stan rzeczy . To , że nie chce kandydować nie upoważnia Go do takiego postepowania .
  Czy w Paczkowie brakuje szczególnie młodych i wykształconych ludzi ?
  Może warto w nich zainwestować i dać dobry przykład do zmian i to nie tylko w tej firmie w naszej gminie .

  • jest firma gładysz i oni dadzą rade nie tylko naprawić infrastrukturę miasta ,ale także spi….lić infrastrukturę budynków w tym są zajebiści ,a terminy mają jak pasuje..polecamy mieszkańcy Ziębic..

   • Firma Gładysz jest może trochę tańsza niż inne ,ale nie polecam partacze ! , robią byle jak ,trzeba naprawdę stać i pilnować ,ale to i tak nic nie daje.Zależy im tylko na podpisaniu umowy , naprawdę nie polecamy mieszkańcy Paczkowa.

  • Ludzi młodych wykształconych nie brakuje tylko np.dla pracowników ZUKiM to powazne zagrożenie wiec z wyższym nawet na staż w tej firmie nie mają szans.NIESTETY

Leave a Reply