Zmiana systemu komentarzy

System Facebooka zamiast anonimowych komentarzy. Zmiany na naszej stronie.

Od początku istnienia naszej strony jej najważniejszą częścią były komentarze. Tworząc Paczkow24.pl chcieliśmy przede wszystkim umożliwić Mieszkańcom wypowiadanie się na ważne dla Paczkowa tematy. Bardzo zależało nam przy tym na zachowaniu wysokiego poziomu dyskusji. Niestety ze względu na anonimowość nie zawsze udawało się to osiągnąć.

Komentarze opatrzone jedynie pseudonimami mają swoją ogromną zaletę – dają pełną swobodę wypowiedzi i nieskrępowaną niczym wolność słowa. Ich największa zaleta okazała się jednak także ich największą wadą – możliwość wypowiedzenia się pod pseudonimem często jest nadużywana.

Dodatkowo do powiązania komentarzy z Facebookiem skłoniły nas powtarzające się ostatnio coraz częściej manipulacje jak robienie „sztucznego tłumu”, czyli dodawanie wielu komentarzy przez te same osoby pod zmienionymi pseudonimami, czy sztuczne zawyżanie punktacji przy komentarzach przez ciągłe zmienianie adresu IP. Takie działania całkowicie wypaczają dyskusję.

Mamy nadzieję, że zaproponowane przez nas zmiany pozytywnie wpłyną na poziom komentarzy, a nowe rozwiązania przypadną Państwu do gustu.

10 KOMENTARZE

  1. Totalna głupota. Takie jest moje zdanie. Wpisy powinny być anonimowe. Tak jak do tej pory. Nie chciałbym żeby wszyscy wiedzieli, że to ja piszę. Wydaje mi się, że komentowanie padnie na łeb po wprowadzeniu takich zasad.

  2. Dziwię się krytycznym wpisom. Większość społeczeństwa oczekuje od osób publicznych nienagannych manier, poprawnego języka, w dodatku bez bluźnierstw. Za przykład może nam posłużyć "afera taśmowa z niewybrednym językiem polityków. Jednak wiele osób piszących komentarze na tym portalu, często same wyrażają przykre dla oczu i "uszu" opinie na temat innych, z jedną różnicą – robią to anonimowo (w ten sposób niby wszystko jest OK!). Otóż nie jest OK!!!. Przedstawiciele narodu wybierani są nie z pośród świętych a z ludu. Można powiedzieć, " jaki lud tacy rządzący". Zacznijmy sami od siebie. Przystąpmy na tym forum do rozmów o problemach miasta, gminy, jednak nie anonimowo. Jeśli będą Państwo autorami cennych uwag i propozycji lub krytyki, powinni Państwo brać za te wpisy odpowiedzialność – bez względu na ich treść wartościowa lub nie, nie będzie można tłumaczyć się niezabezpieczonym internetem.

  3. Ya strona to jeden wielki przekret. Zero wiadomosci o Paczkowie jedynie WIELKIE PODZIEKI dla wladz miasta .Paranojaaaaaaaaaaa

  4. Tu nie ma nic o tym co sie dzieje w Paczkowie Stare odgrzewane sprawy.To nawet nie Podzieki dla WLADZ ale dla prowadzacego ta strone.KTO JA ZALOZYL I KTO JA REDAGUJE.? NIEZALEZNA….HAHAHA OD KOGO???

Leave a Reply