I po latarni…

15
Pozostałość po latarni solarnej w przysiółku Książę koło Ściborza

Łupem złodziei padła jedna z zainstalowanych miesiąc temu latarni zasilanych energią słoneczną.

W miniony wtorek paczkowska policja otrzymała zgłoszenie o kradzieży jednej z lamp ulicznych zasilanych energią słoneczną, które Gmina Paczków zainstalowała we wrześniu tego roku. Do kradzieży doszło na terenie przysiółka Książę koło Ściborza.

– Złodzieje nie musieli się zbytnio wysilać. Słupek na którym zamontowano latarnię nie był zabetonowany, więc zwyczajnie obruszali go, przewrócili i zdjęli akumulator, panel słoneczny i oprawę. – mówi nasz rozmówca, który przesłał nam zdjęcia tego, co pozostało z najnowszej inwestycji gminy. – Nie musieli nawet użyć drabiny. – dodaje. Straty spowodowane kradzieżą oszacowano na około 2 tys. złotych.

Przypomnijmy: miesiąc temu Gmina Paczków zainwestowała w pierwsze na jej terenie latarnie fotowoltaiczne. W mieście oraz sołectwach pojawiło się siedem lamp zasilanych energią słoneczną.

Nowe punkty oświetleniowe zainstalowano w Unikowicach (4 szt.), Starym Paczkowie (1 szt.), przysiółku Książę (1 szt.) oraz w Paczkowie przy schodach prowadzących z ul. Bartosza na osiedle domów jednorodzinnych (1 szt.). Koszt zainstalowania siedmiu latarni solarnych wyniósł ok. 21 tys. zł.

15 KOMENTARZE

  1. Jak każdy pomysł Burmistrza, coś wymyslił ale do konca nie doporowadził, zapomniał zabetonowac. Az cud że sie nie sfotografował przy tych latarniach. Gartuluję Panie Burmistrzu, a złodzija ganie za kradziez powinien solidnie odpokutowac!!!

    • Idiotów nie brakuje… przecież ta lampa sama nie poszła. Mogli ją zalać toną betonu i tak by to nie pomogło. Na złodzieji nie ma rady. Ale ty tylko krytykować i dowalać innym potrafisz. Taki jestes zakompleksiony człowieczek. Żal mi ciebie … wielki

Leave a Reply