Młoda krew ratuje życie

1
Akcja poboru krwi w paczkowskim Zespole Szkół. Foto: archiwum Paczkow24.pl

W najbliższą środę w paczkowskim Zespole Szkół odbędzie się akcja poboru krwi organizowana przez PCK.

W środę, 8 października w Zespole Szkół przy ul. Kołłątaja odbędzie się zbiórka krwi w ramach konkursu PCK „Młoda Krew Ratuje Życie”.

Organizatorzy, Szkolne Koło PCK przy Zespole Szkół w Paczkowie, Klub HDK przy FAMAD w Paczkowie oraz Stowarzyszenie „KREWmaniacy” zapraszają do udziału w akcji 18-letnich uczniów i wszystkich paczkowian, którzy chcą pomóc ratować ludzkie życie.

Od kilku dni członkowie szkolnego koła PCK roznoszą wśród mieszkańców Paczkowa ulotki informacyjne. Akcja  ma na celu dotarcie do jak największej liczby potencjalnych dawców i uwrażliwienie na ten ważny problem.

Krwi nie można kupić, nie można jej wyprodukować. Krew można  podarować i do tego zachęcamy wszystkich mieszkańców Paczkowa i okolic.

Organizatorzy przypominają o konieczności zabrania ze sobą dowodu osobistego. Każdy krwiodawca, który honorowo odda krew otrzyma posiłek regeneracyjny oraz (na życzenie) zaświadczenie, usprawiedliwiające nieobecność w miejscu pracy lub szkole, z zachowaniem prawa do wynagrodzenia.

1 KOMENTARZ

  1. Dziękujemy za dar krwi!

    Pierwszy, tegoroczny pobór krwi w Zespole Szkól w Paczkowie możemy zaliczyć do bardzo udanych. Odwiedziło nas ponad 40 osób, a oddały krew 33 osoby, łącznie 14,6 litra! To dobry wynik.
    Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie: wszystkim mieszkańcom Paczkowa i okolic, uczniom ze Stowarzyszeniowego Liceum i Technikum w Paczkowie, uczniom naszej szkoły. Szczególnie gorące podziękowania skierowane są do młodzieży działającej w Szkolnym Kole PCK- uczniów klasy 2he, którzy tak bardzo angażowali się w promocję tego wydarzenia i pomoc. To dzięki Ich pomysłom i entuzjazmowi udało się dotrzeć z informacją do tak wielu osób. Słowa wdzięczności kierowane są również do Krewmaniaków- współorganizatorów tej pięknej akcji oraz wszystkich pracowników Zespołu Szkół. Kolejny pobór w styczniu!

Leave a Reply