Sportu kryzys nie dotyczy?

85

Przebudowa stadionu, 300 tys. zł na boisko w Gościcach, dotacje dla klubów bez zmian.

Wydatki budżetowe na sport, w tym szczególnie na piłkę nożną, nie przestają wzbudzać emocji. Po ostatnim artykule na temat struktury tegorocznego budżetu trafiło do nas mnóstwo pytań odnośnie wysokości dotacji dla klubów sportowych oraz przebudowy stadionu w Paczkowie i boiska w Gościcach. A więc odpowiadamy:

Na dotacje dla klubów sportowych zaplanowano w tegorocznym budżecie 243 tys. zł. W ubiegłym roku trafiła do nich kwota niższa o 3 tys. zł. Warto dodać, że w 2013 r. placówki oświatowe i kulturalne w gminie zostały zobligowanie przez burmistrza do dość bolesnego cięcia kosztów. Obniżone zostały także dotacje dla stowarzyszeń społecznych. Tymczasem wysokość dotacji dla poszczególnych klubów sportowych, w tym dla Sparty, pozostała na niezmienionym poziomie.

Znaczną część z ponad 2,5 mln zł zaplanowanych w tym roku na modernizację miejskiego basenu pochłonie także przebudowa stadionu Sparty przy ul. Jagiellońskiej. Inwestycja ma obejmować m.in. budowę nowego budynku szatni dla dwóch drużyn, remont istniejącej szatni, wykonanie instalacji oświetlenia zewnętrznego oraz montaż elektronicznej tablicy wyników. Oprócz tego samo utrzymanie stadionu kosztuje miejską kasę corocznie około 20 tys. zł.

Prawie 300 tys. zł zostanie również wydane w 2014 roku na modernizację wiejskiego boiska w Gościcach. Zadanie pod nazwą „remont istniejącego wielofunkcyjnego boiska oraz budowa parkingu ze zjazdem w miejsowości Gościce” pochłonie łącznie 294 956 zł, z czego ponad 129 tys. zł pochodzić będzie ze środków własnych gminy. Wniosek o wykreślenie tego zadania z tegorocznego budżetu złożyli na ostatniej sesji radni opozycyjnego klubu „Horyzont”. Radni podkreślali, że w dobie kryzysu na terenie gminy jest dużo więcej pilnych spraw niż budowa boisk.

Pojawiły się też argumenty, że jeśli już mamy remontować boiska, to od lat mówi się o konieczności modernizacji asfaltowych boisk przyszkolnych, w tym chociażby tego przy szkole podstawowej w Trzeboszowicach, które jest w opłakanym stanie, i z którego na co dzień korzysta kilkadziesięcioro dzieci. Opozycyjni radni podkreślają, że pilnych remontów wymagają także boiska przy paczkowskich szkołach nr 2 i nr 3, tymczasem zdecydowano się na przebudowę boiska w miejscowości gdzie nie tylko nie ma szkoły, ale też, gdzie od jakiegoś czasu nie funkcjonuje nawet klub piłkarski. Jak twierdzi opozycja, wszystko po to, by zadbać o przedwyborczy interes sołtysa i jednocześnie radnego z tej miejscowości. Co ciekawe przeciwko modernizacji boiska w Gościcach bardzo często wypowadają się także sami mieszkańcy tej wioski, którzy wśród pilniejszych zadań wymieniają m.in. konieczność wyremontowania dziurawej jak ser drogi łączącej ich miejscowość z Kamienicą.

Biorąc pod uwagę sytuację finansów gminy i wszechobecne oszczędności, sport w Paczkowie, delikatnie mówiąc, ma się bardzo dobrze. Najwidoczniej kryzys tej dziedziny nie dotyczy…

85 KOMENTARZE

 1. Gdy czytam, że gmina zamierza wyłożyć 129 tyś zł własnego wkładu w remont boiska w Gościcach, którego modernizacja jak rozumiem jest w chwili obecnej „inwestycją strategiczną”, przecieram oczy ze zdumienia. Nie liczę całości kwoty przeznaczonej na tą, jakże potrzebną obecnie inwestycję. Chcę wierzyć, że z pewnością, „inwestycja” ta przyniesie kolosalne zyski dla naszej gminy. Mogę podsunąć sugestię pomysłodawcom, aby otoczyli teren „gościckiego” stadionu odpowiednio wysokim murem. Wiadomo. Biletu nie kupiłeś, to nie pooglądasz… Naturalnie mur także postawicie z naszych podatków.

  Zrobiłem tak szybko kalkulację, nie będąc specjalistą od spraw budowlanych i tworzenia kosztorysów:

  3 tyś zł. farba do ścian zewnętrznych + 10 tyś. zł. x 2, zakup materiałów budowlanych takich jak nowe kafle ,kleje, fugi, pisuary, muszle itd + 2 tyś. zł. x 2 nowe drzwi (ful wypas) + robocizna ( strzelam, niech będzie 20 tyś. zł.) = 47 tyś. zł. czyli remont szaletu miejskiego… Naturalnie, nie opierałem się na żadnych tabelach, ceny nieco zawyżyłem, bądź zaniżyłem, mogłem się pomylić o 10 tyś w przód bądź tył.

  Mam nadzieję, że gdy boisko w Gościcach za prawie 300 tyś. zł. zostanie wyremontowane, Panowie „Burmistrz i wice” zaprowadzą zabłąkanych turystów, z „pełnymi pęcherzami” do nowych, pachnących szaletów przy boisku w Gościcach ….na siku.

  • Przecież mamy Burmistrza EKONOMISTE bu ha ha. Tak się zastanawiam jak to możliwe żeby obywatele miasta na to wyrazili zgodę przy kolejnym głosowaniu ? Nie macie ludzie rozumu czy macie z tego korzyści !!!!!!!! Przyczyniliście się do tego co teraz mamy !!!!!!!! Życzę Wam w tym Nowym Roku DUŻO ROZUMU może w końcu do Was dotrze że poprzez swoje głosowanie na Tego samego kandydata po raz kolejny przyczyniacie się do upadku tego miasta a swoje dzieci na tułaczkę po świecie .

 2. cytat

  Jak twierdzi opozycja, wszystko po to, by zadbać o przedwyborczy interes sołtysa i jednocześnie radnego z tej miejscowości. Co ciekawe przeciwko modernizacji boiska w Gościcach bardzo często wypowadają się także sami mieszkańcy tej wioski, którzy wśród pilniejszych zadań wymieniają m.in. konieczność wyremontowania dziurawej jak ser drogi łączącej ich miejscowość z Kamienicą.

  No proszę.Prywata nad wspólne dobro,i do tego za publiczne pieniądze-oczywiście jeśli to prawda.

   • Tak ! Przypadek zwany nepotyzmem i to nie tylko w „Sparcie”.
    Po następnych wyborach będzie zmiana nie tylko burmistrza,ale całego klanu,na wszystkich stanowiskach. Pewnie ogłoszą „konkursy”, które będą ustawione pod nowych „uzdrowicieli”

 3. Ja myślę że trzeba wstrzymać budżet tego roczny . To jest wywalenie pieniędzy w błoto . A kasa przeznaczona na Spartę to już jest kpina nic innego . Rozumię wspierać dzieciaków ale dziadków biegających po boisku !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! niech sobie sami finansuję swoje hobby . Ja jak sobie chcę pobiegać po boisku to płacę za każdą godzinę i to nie małe pieniądze . Z tego co wiem to w Otmuchowie drużyna pobiera z urzędu 1/3 tego co u nas

 4. Marzy się nam wizja społeczeństwa obywatelskiego . Marzą sie : Burmistrz i radni z wizja rozwoju gminy , radni realizujący swoją misję zgodnie ze złożoną rotą ślubowania . W zamian za to mamy „szczęsliwych ” , którzy potrafia wyrwac z budżetuu gminy kilkaset tysięcy na realizację swoich partykularnych interesów .
  Czasami wydaje sie nam , że poprzez głosowanie spełnilismy swój obywatelski obowiązek i wybrani przez nas włodarze gminy uwolnią nas od racjonalnego myślenia i odpowiedzialności za losy gminy .
  Szczególnie obecna , całe szczęscie zblizająca się do końca kadencja powinna zweryfikować nasz punkt widzenia . Trzeba dokonac zmiany , zacząć budowę społeczeństwa obywatelskiego gminy .
  Nie można pozwolić sobie na to aby u władzy pozostawali ludzie pokroju obecnego Burmistrza , czy wieloletni ” sprawdzeni nie wiadomo w czym ” radni jak np. szara eminencja wójt gminy Gościce .
  Jedynym pozytywnym zwiastunem nowych czasów i nowego spojrzenia na sprawy gminy są tak krytykowani przez ” obóz ” władzy , radni Klubu „Horyzont „, którzy przy mizerii budżetu potrafia myśleć i składać mądre propozycje . Z wielka przyjemnościa czyta się na BIP-ie Paczków ich sensowne wypowiedzi . Ale to tylko czterech Radnych . Nie mają siły przebicia . Każda propozycja przez nich wysunięta z zasady jest torpedowana przez obóz ” swojaków ” burmistrza – to oni tu rządzą !
  Do jasnej cholery zmieńmy nasza gminę. Dajmy pole do popisu ludziom , którzy budzą nasze zaufanie !!!

  • Ludzie otwórzcie oczy i zacznijcie myśleć . Przecież dzięki naszym władzom zatrzymaliśmy się w średniowieczu . To miasto umiera !!!!!! Czy ktoś to widzi ?

  • Dlaczego czekamy do wyborów , zróbmy listę i złóżmy podpisy aby usunąć Burmistrza i jego świtę! W horyzoncie było pięć osób , to kto przeszedł na stronę Burmistrza z radnych ?

 5. Szkoda mi młodych, często wykształconych ludzi, którzy muszą wyjechać z naszego miasta, w którym tylko wybrani dostaną pracę.

 6. to miasto umarło w 2010 kiedy to można było coś zmienić….
  Mogliście…… ale wybraliście dziadostwo. Teraz jak już wszystko się posypało to burmistrz mówi dziękuję nie startuję – Czas zająć się biznesem. (swoją drogą pewnie długo to nie potrwa….)
  Teraz płaczecie że na spartę dają… A wcześniej nic takiego nie robili? Robili, robią i będą robili wszystko żeby nie wypaść z gry.
  Pan Admin dla kontrastu, skoro ma tak silne narzędzie w ręce jakim jest ta strona powinien publikować materiały dot. jakie podejmuje działania na rzecz gminy, bądź jakie ma pomysły z innymi radnymi. Bo z całym szacunkiem przez 4 lata więcej dowiedziałem się z rynku (większość bzdury) niż z tej strony.
  Życzę mieszkańcom więcej rozumu i szerszego spojrzenia na otaczającą nas szarą/średniowieczną rzeczywistość. Bo ciągnąc wątek z tym średniowieczem to coś wspólnego jest: srać mamy gdzie popadnie, podatki wysokie, władca patrzy na wszystko z „uśmiechem”….

 7. Duzo jeżdżę po Polsce i niestety wszędzie widać działania tylko nie w woj. opolskim a Paczków to juz prawdziwy horror. Małe mieścinki które odwiedzam zmieniają się z miesiąca na miesiąc w piękne miasteczka. A tutaj co? marazm, młodzież ze słonecznikiem stojaca pod Ulą i strach zostawic samochód na parkingu bo nie wiadomo co zastanę. Dlaczego paczkowska młodzież ma coraz mniejsze szanse na lepsze życie? Dlaczego młodzi chłopcy jeżdżą na treningi do Otmuchowa nadwyrężając budżet domowy i angażując rodziców, dlaczego nie mogą uprawiać hobby w Paczkowie, dlaczego musza płacić za wynajem sali jesli chca pograć a nie postać pod Ula? Dlaczego nikt im nie pomaga? Dlaczego kasa idzie nie tam gdzie powinna (boisko w Gościcach) ? Szkoda naprawdę szkoda, że nikt nie myśli o naszej przyszłości – dzieciach. Pozdrawiam

  • Bo w tej mieścinie nie ma kto załatwić pieniędzy ,czy to ze starostwa ,czy z dotacji unijnych ,jest tyle możliwości że się w głowie nie mieści,tylko rozumu brak

   • Mamy tylu urzędników w urzędzie którzy żyją za naszą kasę niech myślą . Za co im płacimy ?Nie potrafią nawet wniosku na dotację napisać .

 8. Szanowni Państwo.
  Niestety nic nie zmienimy słodkim pierdzeniem w stołek przy komputerze i narzekaniem na wszystko. Trzeba ruszyć swój 4 litery i iść do wyborów. Skoro frekwencja w Paczkowie to ok. 35-40%, oznacza że ponad połowa ma gdzieś wybory i tylko narzeka. Idźcie do wyborów w tym roku i zagłosujcie na tych którzy Waszym zdaniem mogą coś zmienić. Pamiętajcie jednak że zmiany może dokonać ten kto potrafi w tych trudnych czasach być przedsiębiorczym. Nie liczcie na to że szanowny Pan sekretarz Jasiok, Pan bezradny powiatowy Rolka i im podobni zmienią cokolwiek na lepsze. Ludzie im podobni potrafią jedynie brać, a jak nie ma skąd to niestety nie są wstanie zrobić nic.
  Mam nadzieję że do wyborów na radnych i burmistrza będą ludzie nieumoczeni w urzędowych stołkach.
  IDŹMY W TYM ROKU DO WYBORÓW I ZRÓBMY PORZĄDEK Z TAŁATAJSTWEM W URZĘDZIE !!!

   • no ja bym uważał na słowa bo chodzą plotki że:
    Jak wygra Pani Karol to szansę na zostanie wice ma właśnie admin tej strony…
    Coś w tym może być, dlaczego a no bo pierwsze kroki w polityce stawiał przy jej pomocy. I jak czytam tą stronę to nigdy nie zadał w opisywanych artykułach pytania: „Po co Pani Radna Sejmiku przyjeżdża na sesję do Paczkowa” wspiera ich duchowo czy fachowo doradza?

    • Nie gadaj chłopie głupot . Każdy to wie że burmistrz i sekretarz to uczniowie Pani Radnej Sejmiku. Sami ją traktują jak mamuśkę . Już ona ich wyćwiczyła w tym co robią . A TY nie odwracaj kota ogonem.

    • Wypowiedz bardzo niegrzeczna i subiektywna . Czyżby ” jakiś sztab „wyborczy przystapił juz do działania ?
     To że Pani Radna sejmiku wojewódzkiego przyjeżdża na sesję gminy Paczków uważam za właściwe . To powinien byc jej obowiązek , tylko zeby coś z tego wynikało .
     Skąd ten nieprawdziwy i zjadliwy ton w stosunku do Admina .
     Nie wiem , czy ma zamiar podjęcia walki w wyborach . Ja bym go szczerze do tego namawiał . Śledząc pracę naszej Rady w tej kadencji , uważam , że to właśnie Admin ze swoja mała garstką przyjaciół dał niejednokrotnie dowody swojej wiedzy , odwagi i samozaparcia . Nie wiem , czy Pani Karol należy do grona jego przyjaciół ?
     Uważam jednak , że nie jest to człowiek skłonny do zawierania jakiś układów , posiada duzy zakres wiedzy teoretycznej ( a po tej kadencji i praktycznej ) , potrafi sam zająć konkretne stanowisko i w sposób racjonalny go bronić . Jeżeli odważył by się na start w wyborach , byłaby to duża szansa dla gminy , dla dużej „odnowy ” zycia gospodarczego i społecznego . Ja go do tego szczerze namawiam , tym bardziej , że nie jest zaliczany do klasy ” weteranów ” walki o ten urząd .

     • właściwie przyjazdy Pani Radnej sejmiku nic nie wniosły w sesji więc po co tu przyjeżdżała ? macie na to odpowiedż.

  • przedsiębiorczych?? co ty piszesz!? Tutaj trzeba człowiek który po wygranej weźmie się do roboty. Przedsiębiorczy, to dobre dla dzieci. Ma to być człowiek który rozgoni ta patologię wzajemnych interesów na 4 strony świata. Bo bez tego będzie to tylko cukrowanie. Byłeś na słynnej debacie w 2010?? Trzeba było widzieć jak zaciekle niektórzy radni i przyszli urzędnicy bronili swego burmistrza/pracodawcę. Widać było kto ma interes w utrzymaniu władzy, a jaki było widać w późniejszym czasie… Myślisz że takie emocje wzbudziła by osoba przedsiębiorcza, która by snuła kolejne wizje jak dotychczas? Nie! Boją się takiej osoby jak Rolka! Bo to by oznaczało koniec dla niektórych. Wiecznie będę miał przed oczami pusty hol w urzędzie gdzie pracowała jako sekretarka tylko jedna Pani Barbara. Dzisiaj pewnie pojadą do chin żeby zakupić biurka piętrowe dla lepszego wykorzystania kubatury pomieszczeń……
   Żeby zacząć coś „przedsiębiorczego” trzeba mieć z czego. A w kasie braki będą po wspaniałych inwestycjach A.D 2014…

   • Nie do konca zgadzam się z piszącym . To , że istnieje potrzeba oczyszczenia tej Stajni Augiasza to fakt , ale nie ma potrzeby straszyć ludzi . Znam w urzędzie miasta wielu uczciwych i kompetentnych urzędników , tak samo jak paru radnych uczciwie sprawujacy swoją funkcję . Przyszły Burmistrz z jednej strony powinien być osobą która zna problemy miasta , która potrafi nawiązac dialog z mieszkancami , potrafi być dobrym zarządca i byĆ przedsiębiorczym w podejmowaniu korzystnych dla miasta inicjatyw , z drugiej strony , zgadzam się – bezkompromisowy w likwidowaniu wszelkiego rodzaju koterii i niesprawiedliwości społecznej .

  • musi być ktoś z zewnątrz bo kolesie będą kolesiować i dalej będziemy narzekać,dajcie ludziom wódki(wędki) niech te wybory przemyślą

 9. część budżetu sparty przeznaczyć na szczytny cel.dofinasować miejski szalet na zakup papieru,ściiśle reglamentowany cztery listki do srania dwa do sikania, po butelce wody do spłukiwaniaa. zamiast noktowizora po świeczce marki polo,która łatwo w chodzi i nic nie boli.dla zwiedzających pampersy do sikania oraz po papierowym worku do srania.ludzie głosujcie jak chcecie zmian,bo największy zakład pracy w mieście UM W PACZKOWIE pobiegnie wraz z rodzinami żeby nie zmieniło się nic. przecież tam niema gdzie wstawić następnego biurka.ale wolne są piwnice oraz strych.jest motyw przewodni na dni paczkowa wyścig o złoty nocnik z kołątaja meta an nowym targowisku przy nowym szalecie w regulaminie każdu uczestnik łyka dwie tabletki na sranie.nagroda główna złoty nocnik oraz zapas sraj taśmy na rok oraz dwa proszki do prania.

  • Nie wiem, czy uważasz,że to jest śmieszne? Jesteś bardzo sfrustrowany. Jeśli chcesz się wypowiadać, zachowaj jakiś poziom. Masz wiele racji w tym, o czym piszesz, ale litości…. Twój język jest nie do przyjęcia.

   • Sfrustrowany ? Całe miasto to czuje . Szkoda że ludzie w urzędzie tego nie potrafią zrozumieć . Ale tym razem jak nie podejmą słusznej decyzji to powodzenia im życzę z zastępcą burmistrza

 10. No fakt modernizacja boiska w Gościcach to niezbyt przemyślana inwestycja,wszak tam teraz nie ma nawet druzyny B klasowej,natomiast remont stadionu jak najbardziej popieram,szatnie i całe zaplecze to pamętają jeszcze pewnie czasy komuny :).Gdzie sie nie przejedziesz na mecz to wszedzie maja szatnie i zaplecze na poziomie kilkakrotnie przewyzszajacym jaki obecnie panuje na naszym Estadio.Tylko,ze wiekszosc,ktora jest antySparta niezrozumie tego,bo wtedy gdy jest mecz to wy wolicie zjadac chipsy i popijac browar przed telewizorem ogladajac Kiepskich.

 11. to jest moja wizja tego miasta.nie jestem sfrustrowany.jakie władze taki poziom.rewitalizacja murow potzebna jak k….e majtki.teraz jest żima ale latem młodzi sfrustrowani to spalą.co do gościc mam wrażenie że szykujemy sią podobnie jak zakopane do organizacji olimpiady ale my do olimpiady dziadostwa jestem tylko ciekaw jak będzie wygloądac otwarcie ,telebim na nim film z lotu ptaka pierwsze osiedla domków jednorodzinch potem wizja zukimiu prawej ręki UM połatane dachy byle czym a reszta trzyma się na instalacji elektryczej i farbie olejnej do braku wody przy najmnieszej awarii „drogi nowe”, rynek do zwiedzania w ka-ka-kasku.przed udaniem się na przegląd wystaczy przejechać przez rynek każda wada zawieszenia zostanie ujawniona.fachowość urzędu widać po remoncie wieży ratuszowej trochę wiekszy wiatr zerwał iglicę no niestety zastosowany klej superglu nie wytrzymał

  • Odpowiedz na postawione pytanie jest prosta . Klub piłkarski Sparta to jest jeden z elementów systemu naczyń połaczonych służacy do zapewnienia „ciągłości ” władzy obecnie rządzących . Zachęcam do przeczytania wszelkiego rodzaju protokołów zamieszczonych na BIP – ie Paczków . Lektura pouczajaca , pozwalająca w sposób jednoznaczny okreslić
   ” dorobek ” szczególnie radnych z obozu władzy . Nie ma potrzeby ubiegać faktów , po lekturze tych dokumentów Państwo sami będziecie w stanie ocenić na czym ten mechanizm polega i jak dużo jest ogniw tego systemu . Jeżeli do tego dodać fakty znane wszystkim mieszkańcom stanowiące rzekomą tajemnicę , kto gdzie pracuje np. jeden radny dorabia w klubie Sparta , syn drugiego ” słynnego radnego ” też , to czy zaskoczeniem jest taka konstrukcja budżetu gminy ? Coś za coś !!!

   • Radny nie może być członkiem klubu sportowego w którym pobiera pensje i jednocześnie brać udział w głosowaniu w radzie w zarządzie ani w komisji , jeżeli dotyczy ono jego interesu prawnego .

   • Czy jeszcze jest gdzieś miejsce w naszym kraju gdzie ludzie sprawujący władzę są uczciwi,i nie wykorzystują swoich stanowisk do osiągania prywatnych korzyści?

    To właśnie dzięki takim typom mamy to co mamy.Cała Polska jest tym przesiąknięta.
    Co gorsze nikt za to nie odpowiada i wszyscy czują się bezkarni.

 12. Najlepiej wydaje sie czyjeś pieniadze, są rodziny które nie maja za co
  zyc ale to co, boiska są ważniejsze… Ciekawe kogo tym razem mieszkańcy Paczkowa wybiorą na burmistrza

 13. poprzednie wypowiedzi moje były złośliwe ,ale wracając do sparty to czy ona będzie grała A- KLASIE lub w okręgówce to obniży koszty ,mecze ogląda okolo 100do 120 osób myśle że to i tak przesada , jest to1,5% mieszkańców miasta a gminy 1,1% wydaje na to się okolo 7% budżetu gminy, czy to jest normalne,

 14. http://www.paczkow.pl/dla-mieszkacow/aktualnosci/4236-nieustepliwosc-poskutkowala!

  Gmina jak zwykle przypisuje sobie czyjeś działania.

  W sprawie przywrócenia połaczeń do szkół już 2 stycznia protest do Starosty napisał Radny Rolka.
  Zebrał w miejscowościach na trasie 400 podpisów pod protestem i wnioskiem o przywrócenie kursu.
  Jak mi powiedział spotkał się w tej sprawie z Prezesem i już wiedzieliśmy w ubiegłym tygodniu, że kursy zostaną przywrócone, a Burmistrz dowiedział się dopiero teraz !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.

  • Nie widzę nic szczególnego w postepowaniu Radnego Rolki . Szkoda tylko , że jego zauważalna aktywność następuje w okresie przedwyborczym . Czyżby Pan Rolka chciał spróbowac jeszcze raz szczęścia w wyborach ? Jeżeli się nie uda to z kim będzie zawierał kolejny kompromis ? Jego preferowane prywatne wizyty w domach ewentualnych wyborców namawiające do oddania głosu na swoja osobę uważam za nieetyczne . Trzeba miec odwagę pokazać się publicznie i zdać rachunek z dotychczasowej działalności za nasze pieniądze .

   • Im bliżej wyborów tym układ zamknięty z Urzędu Miasta, będzie obrzucał błotem, każdego kto spróbuje szczęścia w wyborach, zrywając ze starym Układem, jednocześnie zmianiając wizerunek naszej gminy na pozytywny.
    Stara metoda działania przed wyborami !

   • Za nasze pieniądze to powinien odpowiedzieć burmistrz tego miasta a nie Rolka . Powinno się powołać komisję żeby jego rozliczyła za całe lata kadencji .

    • Wiem, wiem!
     Razem z rodziną będziecie głosować na jedynego dobrego dla was kandydata – Pana Jasioka!
     To wspaniały człowiek, uczciwy, prawdomówny, rzetelny, pracowity, wyrozumiały dla pracowników, troskliwy, przedsiębiorczy = chodzący wzór.
     Przez 12 lat nie mógł się wykazać, bo mu szef niepozwalał !!!
     A Ciebie możę zatrudni w urzędzie? :)

 15. Boze co za tepy burmistrz i jego zastepca ludzie na chleb dziecia nie maja bo w tym paczkowie nie ma a kretyni wydaja kolosalne pieniadze na boiska i stadion wstyd dla miasta miejmy nadzieje ze nie benda na swoich stanowiskach ze nikt ich nie wybierze w wyborach tego zycze im tego ludzie nie wybierajcie ich bo lepiej nie bendzie.amen

 16. Burmistrza i samorząd wybrali mieszkańcy gminy i miasta , /ci co nie poszli głosować/. Nie byli przeciw to znaczy byli za ,bo pozwolili innym za siebie decydować ,a teraz narzekają [pewnie na swój kretynizm? ]. Społeczeństwo nie dorosło do tego co mu dała demokracja ,daje się zwodzić obietnicami /kiełbasą wyborczą/. Zacytuję wieszcza >miałeś chamie złoty róg<. Ludzie przecież w Waszych rękach jest decyzja, kto będzie burmistrzem, obudźcie się, albo przestańcie się nad sobą użalać .Przypuszczam , że nic się nie zmieni, brak patriotów, za dużo nieudaczników i cdn. P.S.Znam to miasto , mieszkam tu od 1948r i tak kiepsko nigdy nie było.

 17. z szacunkiem dla wszyskich na forum , miasto wymiera smiercia naturalna! a ludzie odpowiedzialni za to wysysaja resztki z „paczkowa”. proces ten zaczal sie wilele lat temu gdy wlasnie zpomniano i zaniedbano potrzeby mlodych ambitnych ludzi ! no coz takie sa realia naszej kochanej gminy

   • zapomniales dodac : na kawe sie wpraszac…
    przewodniczacy rady z zastepca paraduja w kosciele
    tetlak ponownie w rok wyborczy uderza w wyczalkowskiego
    a strona paczkow24 zaczyna zarbiac na zycie.
    Za 4 lata bedzie to samo.
    Polacy maja krotka pamiec. A paczkowianie pamietaja tylko o wyborach. A 3 lata to ich gratis dla radnych w postaci braku zainteresowania sprawami gminy.

 18. tetłak ponownie w rok wyborczy uderza,,,,,,,,,,,,Tak bo tylko on miał odwagę to zrobić.Gdyby nie on o wielu sprawach byśmy nie wiedzieli ty też.To on stanął pod prąd nie ty ,i właśnie dlatego wielu mieszkańców go podziwia .Moim zdaniem najlepszy kandydat na burmistrza.

 19. Niestety sytuacja finansowa gminy jest straszna i żaden nowy burmistrz w pierwszej kadencji jej nie naprawi i wszyscy muszą być tego świadomi .Pierwszym sukcesem wszystkich mieszkańców może być całkowita zmiana władzy od radnych w górę. Niestety trzeba uczestniczyć w wyborach a nie mówić siedzę w domu bo mój głos nic nie zmieni .

 20. Radnych trzeba koniecznie wymienić !
  Po pierwsze !
  Żadnych policjantów i ich rodzin !
  Pani Gieni ,
  Sołtysa z Gościc , radnej i sołtysa z Kamienicy i Kozielna .
  Na razie tyle !
  I już trochę będzie luźniej !!!!

 21. Rolka jest z PO ten kandydat odpada , chyba nie chcemy aby POwtórzył bałagan jego partii !!!!
  Wybieramy tylko i wyłącznie bezpartyjnego !!!!

 22. Słuchajcie , słuchajcie !
  Nasz burmistrz ma drugie miejsce za burmistrz Nysy Barską jako najbardziej krytykowany w naszym powiecie .
  Jest sześciu burmistrzów i pięciu wójtów do oceny mieszkańców powiatu nyskiego.
  Dołóżmy Mu jak najwięcej minósów , bo jest tego warty !
  Trzeba tylko wysłać SMS o treści NN.11.NIE
  Konkurs trwa do 30 marca tego roku .
  Koszt SMS-a 1.23 z VAT.
  Ilość SMS-ów jest dowolna !
  Co tydzień będę Was informował o wynikach .
  Przekażcie to swoim znajomym !

 23. Pozdrawiamy Pana Władka z Gościc i życzymy Mu szybkiego powrotu do zdrowia.
  Myślę ,że ten niefortunny upadej z wysokiej drabiny , szybko wyleczy rany kości i będzie nam miło gościcć Pana wśród nas! Pozdrawiamy !

  • Ciekawe czy podczas tego lądowanie nie był pod wpływem….?
   To po pierwsze,a po drugie, to nie stać was na kartkę z życzeniami? Taki bogaty klub i jego udziałowcy!???
   O wiele lepiej by to wyglądało,miało większą powagę.W końcu taka szycha!

Leave a Reply