Medalistka z Rio zwyciężczynią „Paczkowskiej Dychy”!

3
By Fanny Schertzer - Praca własna, CC BY-SA 3.0, Link

Olimpijka Barbara Niewiedział zwyciężyła w kategorii kobiet w pierwszej edycji biegu „Paczkowska Dycha”.

 

[ads1]

 

Zawodnika tej klasy na paczkowskim biegu chyba nikt się nie spodziewał. W sobotniej rywalizacji na dystansie 10 km wokół Zalewu Paczkowskiego wystartowała Barbara Niewiedział – złota medalistka z tegorocznych Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro.

Pani Barbara przebiegła 10.000 m w czasie 37 minut i 37 sekund, co dało jej nie tylko zwycięstwo wśród kobiet, ale też piąte miejsce w kategorii open (wśród kobiet i mężczyzn łącznie).

Biegaczka MGOKSiR-u Korfantów to multimedalistka Igrzysk Paraolimpijskich, rekordzistka i mistrzyni świata w kategorii niepełnosprawności T 20. Na swoim koncie oprócz złotego medalu zdobytego na dystansie 1500 m w Rio ma także brązowy medal na 400 m na tych samych igrzyskach, a także złote medale z Londynu w 2012 r. (1500 m) i Sydney w 2000 r. (800 m).

Więcej na temat biegu w artykule Ponad 200 osób w biegu „Paczkowska dycha”.

 

 

3 KOMENTARZE

  1. Jaka kompromitacja? Każdy ma prawo zgłosić się i wziąć udział w imprezie.Miejsce jakie zajmuje uczestnik jest sprawą drugorzędną celem jest pobiec i ukończyć bieg . Ja niestety nie biegłem bo jestem zbyt leniwy i brak mi samozaparcia .Wielkie uznanie dla uczestników tego biegu.Ewa jak masz coś napisać to najpierw idź i porozmawiać z mamą .

Leave a Reply