PZW zainaugurowało sezon

2
Krzysztof Zając - zwycięzca niedzielnych zawodów. Foto: PZW Paczków

Paczkowskie koło Polskiego Związku Wędkarskiego zorganizowało pierwsze w tym roku zawody spinningowe.

 

[ads1]

 

W minioną niedzielę na Nysie Kłodzkiej odbyły się pierwsze w tym roku zawody wędkarskie organizowane przez paczkowskie koło PZW. O poranku przy moście w Paczkowie stawiło się 31 spinningistów.

– Zapowiadał się piękny i słoneczny dzień więc wszyscy liczyli na dobre brania. – relacjonuje jeden z organizatorów. – Po łyku kawy, krótkiej odprawie i losowaniu sektorów wszyscy ruszyli nad rzekę pełni nadziei na zwycięstwo. Atmosfera od rana była naprawdę wspaniała, a pogoda wręcz rozpieszczała. Szybko okazało się jednak, że ryby niekoniecznie będą chciały współpracować. Dopiero około godz. 10 kolega Dariusz Wąsiak złowił pierwszego jazia i to on w tym momencie był głównym faworytem do zwycięstwa. Gdy wydawało się, że już nic się nie zmieni dosłownie kilka minut przed końcem zawodów kolega Krzysztof Zając wyjął dwa jazie i to on „rzutem na taśmę”, wygrał zawody. – podsumowuje przedstawiciel PZW.

Pomimo nienajlepszego brania organizatorzy podkreślają, że wszyscy spędzili czas w przyjemnej atmosferze i już dziś zapraszają na kolejne zawody wędkarskie (spławikowe), które odbędą się w sobotę 22 kwietnia na stawie pożwirowym w Paczkowie.

 

Wyniki zawodów:

Dorośli:

1 miejsce – Krzysztof Zając
2 miejsce – Dariusz Wąsiak
3 miejsce – Stanisław Szczotka (wylosowane)

Młodzież:

1 miejsce – Jakub Pokrętowski (wylosowane)
2 miejsce – Marcel Kozłowski (wylosowane)
3 miejsce – Wiktoria Sapiecha (wylosowane)
4 miejsce – Oliwia Pokrętowska (wylosowane)

 

Foto: PZW Paczków

2 KOMENTARZE

Leave a Reply