Ponad 200 osób w biegu „Paczkowska dycha” [fotorelacja]

2
Paczkowska Dycha 2016. Foto: Mateusz Klukowski

Sukces biegu „Paczkowska dycha” zorganizowanego przez stowarzyszenie „Trójka dzieciom”. W rywalizacji wzięło udział ponad 200 zawodników.

 

[ads1]

 

Za nami pierwsza edycja Biegu Gór i Jezior „Paczkowska Dycha” organizowanego przez stowarzyszenie „Trójka dzieciom”, działające przy Szkole Podstawowej nr 3. Linię mety w rywalizacji na dystansie 10 km ostatecznie ukończyło aż 207 biegaczy. Jak podkreślają organizatorzy, to ogromny sukces, bowiem początkowo liczyli na maksymalnie 100 uczestników.

Jako pierwszy na linię mety dotarł Andrzej Starżyński, przed zawodnikiem z Ukrainy Witalijem Marynyczem i Maciejem Sawickim. Zwycięzca przebiegł dystans 10.000 metrów w bardzo dobrym jak na trasę szutrową czasie 33 minut i 27 sekund. Najszybszą kobietą „Paczkowskiej Dychy” okazała się – UWAGA – złota medalistka z Igrzysk Paraolimpijskich z Rio de Janeiro – Barbara Niewiedział, zajmując w kategorii open wysokie 5 miejsce. Trasę naszego biegu pokonał także Sanjaya Jaraszek z Nysy, znany ultramaratończyk, Mistrz Polski w wielu biegach ultra.

– Znani biegacze zgodnie stwierdzili, że przebiegli mnóstwo biegów i tysiące kilometrów, ale tak pięknej trasy, jeszcze nie mieli okazji przebiec. – mówi Piotr Wach, prezes Stowarzyszenia. – Jest nam niezmiernie miło, że większość biegaczy było zachwyconych trasą i poziomem organizacji, oczekując organizacji kolejnych podobnych imprez. – dodaje. – Na trasie pojawiło się wielu paczkowian i mieszkańców naszego powiatu, ale byli też biegacze od Zgorzelaca do Lublina, a także Czesi i zawodnik z Ukrainy. Furorę robiła orkiestra, którą słychać było podczas biegu nawet po drugiej stronie jeziora, a którą dowodził Pan Andrzej Kłoczko oraz, po biegu, grochówka przygotowana przez personel PSP nr 3. – wylicza jeden z organizatorów.

Najszybszym paczkowianinem okazał się Marcin Kałmuk, który pokonał trasę w czasie 42 minuty i 49 sekund, a najszybszą paczkowianką Violetta Pawlus, która przebiegła dystans w 45 minut i 27 sekund. Najstarszym uczestnikiem biegu był 72-letni Henryk Piechaczek z Kędzierzyna-Koźla.

Organizator – Stowarzyszenie „Trójka Dzieciom” dziękuje za pomoc zarówno Urzędowi Marszałkowskiemu,  Urzędowi Miasta Paczkowa, Gminnemu Centrum Sportu i Rekreacji, Domowi Kultury i sponsorom. – Jesteśmy bardzo wdzięczni również za pomoc wspaniałej ekipie – dyrekcji, nauczycielom i pracownikom ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Paczkowie. Wielki podziękowania także dla wszystkich uczestników, którzy tak licznie uwierzyli w skuteczną i atrakcyjną realizację zawodów. – wylicza Piotr Wach.

Najszybsi biegacze otrzymali nagrody pieniężne i upominki od sponsorów. Statuetki otrzymali zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz najlepsi paczkowianie. Nagrody wręczała m.in. nasza „Misska” (Miss Publiczności Opolszczyzny) Pamela Kłoczko. Patronem medialnym imprezy był Paczkow24.pl.

Pełne wyniki rywalizacji dostępne są pod adresem:

http://www.zmierzymyczas.pl/images/20161022_Paczkow_Wyniki2.pdf

 

Zdjęcia: Mateusz Klukowski

2 KOMENTARZE

  1. Fajna impreza. Myślę, że udział Barbary Niewiedział spopularyzuje paczkowski bieg i co roku będzie więcej uczestników. Gratulacje dla wszystkich zawodników

  2. Super bieg! Do powtórzenia w przyszłym roku. Mimo, iż pochodzę z Paczkowa trasa ponownie mnie zachwyciła :) Wielkie podziękowania i gratulacje dla wszystkich zaangażowanych.

Leave a Reply