Medale Prezydenta RP dla 10 paczkowskich par

5
10 par z prezydenckim Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Foto: UM Paczków

W paczkowskim ratuszu wręczono medale Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie.

 

[ads1]

 

W sali posiedzeń Urzędu Miejskiego odbyła się wczoraj uroczystość wręczenia medali Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie. Po raz pierwszy wyróżniono w ten sposób aż 10 par z terenu naszej Gminy jednocześnie. Rekordziści: Państwo Stanisława i Kazimierz Kuźmińscy przeżyli razem aż 69 lat.

Nadawane przez prezydenta na wniosek wojewody odznaczenia wręczyli burmistrz Gminy Paczków Artur Rolka wraz z Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Renata Sobula.

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie to cywilne odznaczenie państwowe ustanowione jako nagroda dla osób, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim. Został ustanowiony ustawą z dnia 17 lutego 1960 o orderach i odznaczeniach, a włączony do obecnego systemu odznaczeń państwowych ustawą z 16 października 1992 o orderach i odznaczeniach.

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadaje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej na wniosek wojewody za pośrednictwem Urzędu Stanu Cywilnego miejsca zameldowania Jubilatów.

Aby zainicjować procedurę nadania Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, należy dokonać zgłoszenia jubileuszu w Urzędzie Stanu Cywilnego właściwym ze względu na miejsce zameldowania.

Prezydenckim medalem zostali odznaczeni Państwo:

Bogumiła i Eugeniusz Gadzińscy (56 rocznica),
Irena i Henryk Jakubowscy (57 rocznica),
Aniela i Leszek Jastrzębscy (56 rocznica),
Danuta i Bolesław Kłosowie (51 rocznica),
Stanisława i Kazimierz Kuźmińscy (69 rocznica),
Helena i Antoni Maćków (54 rocznica),
Czesława i Karol Pawlusowie (59 rocznica),
Anna i Kazimierz Suszyccy (53 rocznica),
Janina i Józef Szczotkowie (54 rocznica),
Janina i Stanisław Żyrkowie (53 rocznica).

5 KOMENTARZE

  1. Mam wielką nadzieję że po zmianie nazwy ulicy Zawadzkiego,zostanie zmieniona także nawierzchnia.

  2. Jezeli wyrozniacie wszytkich to nie pomijajcie nikogo moi dziadkowie pobrali sie w1959 w Paczkowie nie wiem kto wybieral te pary ale nie ladnie i nie kuluralnie jest pomijac mieszkancow ktorzy przezyli razem juz 58 lat ze soba i nigdy nie otrzymali zadnego wyroznienia . Wiec albo wszyscy albo nikt …. albo niech ktos nauczy sie liczyc .

    • Pani Katarzyno proszę się tym nie przejmować, mój kolega z żoną odmówili tego zaszczytu od prezydenta PIS-u. Pisowska żenada. Takie odznaczenie dla drugiego sortu się nie należy dostają tylko PANY. Były Paczkowianin.

Leave a Reply