Pijany uciekał przed policją

Nietrzeźwy kierowca uciekał przed policjantkami

Nie zatrzymał się do kontroli, miał ponad 2 promile i cofnięte uprawnienia do kierowania. 50-latka zatrzymały dwie policjantki.

Policjantki z nyskiej drogówki patrolując wczoraj drogi gminy Paczków chciały zatrzymać do kontroli osobowego forda. Kiedy dały kierowcy sygnał do zatrzymania, ten gwałtownie przyśpieszył i odjechał. Policjantki ruszyły za nim. Po kilku kilometrach, ford skręcił w drogę szutrową, następnie kierowca stracił panowanie nad samochodem i wjechał do rowu. Później próbował jeszcze uciekać pieszo. Po chwili mężczyzna został zatrzymany.

Funkcjonariuszki zbadały stan trzeźwości 50-letniego mieszkańca powiatu. Urządzenie wykazało, że mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo policjantki ustaliły, że starosta wydał decyzję o cofnięciu mężczyźnie uprawnień do kierowania.

Teraz 50-latek usłyszy zarzuty dotyczące kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niestosowania się do decyzji o cofnięciu uprawnień. Odpowie również za niezatrzymanie się do kontroli i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, wysoka grzywna oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

12 KOMENTARZE

  1. 2 lata! Co to jest dla potencjalnego mordercy, który już jechał raz nietrzeźwy, tzn. pewnie wiele, wiele razy, tylko 2 razy go przyłapano.

Leave a Reply