Seniorzy będą mieć swoją Radę

22
Głosowanie nad uchwałą w sprawie powołania Rady Seniorów. Foto: Fundacja Plan B

W Paczkowie powstanie 10-osobowa Rada Seniorów.

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej podjęto uchwałę o powołaniu Rady Seniorów oraz nadaniu jej statutu. Nowy organ o charakterze doradczym, inicjatywnym i konsultacyjnym wobec organów Gminy Paczków powstanie dzięki wspólnej inicjatywie „Fundacji Plan B” oraz burmistrza.

Zgodnie z nowoprzyjętym statutem, do zadań Rady Seniorów mają należeć m.in. stanowienie głosu doradczego wobec burmistrza, podejmowanie działań mających na celu wykorzystywanie potencjału i czasu seniorów, propagowanie kultury i edukacji tej grupy społecznej, podejmowanie działań na rzecz integracji seniorów z pozostałymi mieszkańcami, czy inicjowanie działań na rzecz samopomocy w środowisku lokalnym.

– Ten dzień zapisze się w kartach historii lokalnej polityki. Nastąpi bowiem istotna zmiana w zakresie wzmocnienia pozycji Seniorów – mieszkańców gminy. – mówi Paulina Sobek, prezes Fundacji Plan B. – Jednocześnie tym samym zostanie spełniony zamierzony cel i rezultat projektu „Senior – Aktywny Obywatel” realizowanego przez naszą fundację. – dodaje.

Kadencja Rady będzie trwać 4 lata, a jej skład ma liczyć 10 członków. Dwóch radnych ma być wskazywanych przez burmistrza, a pozostałych ośmiu ma reprezentować organizacje działające na rzecz seniorów na terenie gminy. W przypadku gdy liczba kandydatów przekroczy 8, wówczas skład Rady ustali burmistrz „biorąc pod uwagę osobiste walory kandydata”. Członków nowego organu doradczego poznamy prawdopodobnie jeszcze tej jesieni, a pierwsza sesja ma odbyć się w grudniu. 

22 KOMENTARZE

 1. Gratuluję pomysłu. Otwarcie pana Burmistrza i Rady na pomysły Seniorów jest wspaniałą pro obywatelską postawą. Życzę wielu wspólnych pomysłów na rzecz naszego miasta. Pozdrawiam.

  • Nienawiści górą. Grzesiu, Biguś możecie 1000 razy wyciągać karty sim i możecie głosować przeciw działaniom nowej władzy, i tak na to forum wchodzi 500 osób czytających a 5 pisze głupie komentarze w tym WY :) praca w gminie idzie pełną parą i okazuje się ze można zrobić wiele dobrego przy ograniczonych środkach tylko trzeba wiedzieć jak. No właśnie trzeba wiedzieć jak:)

 2. Super!!! czyli Związek Emerytów i Rencistów Pan brmistrz ma juz głęboko w poważaniu :) gratuluje czyli powyzej 8 osób pan burmistrz będzie mógł swoich przydupasów mianowac, żeby było że to własnie nie on a rada chciala a forsowac swoje pomysły. żenujące drogi burmistrzu bo lepiej bylo z działającym Związkiem Emerytów wspólnie podziałac, ale najwyraźniej nie sa opcji Rolka tylko Wyczałkowski więc spadli w rankingu , gratuluje oby tak dalej to t piekne krzesełko za 4 lata napewno zostanie ale czy z tym samym zasiadającym?

  • Jacku przedstaw się z iminia i z nazwiska żebyśmy mogli wiedzieć z kim mamy doczynienia. Już w kilku artykułach piszesz z nienawiścią o Rolce.
   To takie smutne chować się za parawanem. Dlaczego właśnie ludzie tacy jak ty boją się pokazać. Wstydzisz się swojego nazwiska? To zalosne i smutne że tak zawsze sympatycy byłej władzy nie mają twarzy tylko cały czas podszywają się i knują.
   To źle że powstała rada seniorów? Ona już dawno powinna powstać. Pytanie tylko kto miał o tym myśleć. Bo nikogo takiego nie było. Teraz w końcu zaczyna się nadrabiać zaległości ostatnich 2 dekad. I to cię boli.
   Źle zyczysz temu miast… To takie przykre.
   A zwiazek rencistów i emerytów jest i ma się dobrze. I nikt go nie likwiduje. A nowa rada może wymyśli jakieś ciekawe działania dla seniorów. ..
   I to cię boli…
   Inni potrafia i robia. ..
   A inni krytykuja i nie potrafili.
   WSTYDZ SIĘ JACKU!!!

  • Chlopie! Rencisci i emeryci w opcji Wyczałkowskiego?… To chyba juz najwyzszy czas się stąd ewakuowac na Zawadzkiego bo jak widac to był czas bezczas nie robienia .
   Dobrze że to twoje zdanie a spora czesc ludzi widzi terraz poprawe.
   Radze ci sluchaj co ludzie mowia. A nie bredź.

   • Chętnie się dołącze do dyskusji. Ja słucham ludzi. I wiesz co mówią Wszyscy są zniesmaczeni tym że to burmistrz ma wybierać członków Rady. Seniorzy powinni wybierać swoich przedstawicieli sami ze swojego grona i tyle „w temacie”…

    • To czytaj ze zrozumieniem… 2 na 10 mianuje burmistrz reszta 8 ma być wybrana z organizacji działających na terenie gminy. Ponad to burmistrz jest czlowiekiem honoru i gra fair play wiec po co tyle krzyku. Ponad to dostrzesz że w końcu są dobre inicjatywy. Są poprawy. Dzieją się dobre rzeczy. Można marudzic i zawsze we wszystkim znaleźć dziurę. Pytanie czemu to ma służyć ?
     Ja wiem nie wyszło poprzednikom to trzeba przeszkadzać. Tak na przekór złośliwie. Tak swietna taktyka. Pozazdrość intelektu.
     A może porozmawiajmy w dyskusji o setkach tysiecy zlotych zmarnowanych na lewe wywożenie smieci za poprzednikow. Za prowadzenie i zarzadzanie miastem w lekki sposób. Bez konsekwencji! Za niszczenie pieniedzy podatników i doprowadzenie miasta na krawedź bankructwa ! Porozmawiajmy o tym czy powstala choć jedna – powtarzam choć jedna inicjatywa propagująca postawy takie jak lokalny patriotyzm, czy patriotym, zachęcenia młodzieży do bycia aktywnym tak samo i seniorow. O soory za duzo tego.
     Pomyśl ! Przez te cale lata miasta w okolo się rozwijały ! A tu! Wszystko sie zwinelo! Przedsiębiorstwa. Pollena! Cala masa innych! Baza noclegowa. Kiedyś chociaż namiastka ich była. Ale nikt z nimi nie rozmawial. Wazne było kopanie piłki ! I co z tego mamy. Odpowiedź ciśnie się sama. Więc nie rzucajcie blotem na człowieka który dopiero zaczyna pracować nad tym miastem. To że komuś nie wyszło to nie znaczy że teraz ma się nie udać ! Nie przerzucajcie waszej nieudolnosci na nową władze!

     • Właśnie chyba ty masz problemy z czytaniem. Pisze jak byk „W przypadku gdy liczba kandydatów przekroczy 8, wówczas skład Rady ustali burmistrz „biorąc pod uwagę osobiste walory kandydata”. „

  • Wiem Jacku, że boli się przegrana Wyczałkowskiego, ale takie są prawa demokracji. Przer rok czasu Rolka zrobił więcej aniżeli twój kochany wyczłkowski przez 16 lat pierdzenia w stołek, razem z jasiokiem. Co Bogdan zrobił dla miasta tak konkretnie? Basen? no tak wybory, coś wypadało by pokazać swoim wyborcom… szkoda, że zadłużenie gminy wzrosło o prawie 2 mln. Teraz pytanie co spieprzył?
   Wywóz śmieci? dobrze, zę zostało to uszczelnione, bo jak widać bogusiowi nie przeszkadzało marnowanie pieniędzy. A może sparta paczków? no cóż jak na 4 ligowy zespół który dostawał dotacje w wysokości odry opole a wiadomo, że nigdy nie wjedzie do 3 ligi, chyba, ze boguś by jeszcze więcej łożył. Zresztą całą spartę sam rozwalił kiedy wykiwał Moronia co do zarządzania halą. Maciek był jedynym trenerem który tak dobrze współpracował z młodzieżą i organizował masę turnieji, wyjazdów itd, no ale kogo to obchodzi liczą się znajomości…
   To zrobił coś dobrego ten boguś czy nic nie zrobił oprócz na siłę wybudowanego basenu ? może kawałek chodnika na kopernika ? no tak sukces grubą miarą szyty.

   Kiedyś przysłuchiwałem się na żywo debacie Wyczłkowiskiego z pewnym wykładowcą akademickim… to głos się na głowie jeżył kiedy słyszało się tak wierutne kłamstwa wypowiadane ustami byłego burmistrza. Chociaż by, że do Paczkowa nie da się ściągnąć inwestorów bo to za małe miasto… no nie da się były burmistrzu jak nic robić nie chciało.

   Ciekawa sytuacja również dotycząca nikogo innego jak Wyczłkowskiego to jego sprawa sądowa za zniesławienie Rolki. Heh, jeżeli ktoś wierzy, że boguś miał niezabezpieczoną sieć to jest kretynem. Zresztą wiadomo, że musiał mieć jakąś linię obrony- chociaż zdawało by się, że jest bardziej inteligentny. Dobrze,że miał pomagierów-giermków którzy potwierdzili zeznania. Mimo, że i tak pisał przeprosiny to wyszedł można powiedziećz procesu w pół obronną ręką. Tak Bogdan, jak sięnie potrafi używać interentu anonimowo to się nie pisze oszczerstw nt własnego kontkandydata.

   A podsumowując tenże wywód pragnę oznajmić, żę rzygać mi się chce na samą myśl, że ten typ mógłby wrócić na stołek burmistrza. Mam nadzieję, że jeeli wystartuje w kolejnych wyborach to przegra z kretesem i usiądzie na dupie w jakimś PKS czy u innych swoich kolesiow- chociaż nie, z pksu go wyrzucili zdaje się, heh.

   • Oczywiście jesteś osobą niezwiązaną z nową władzą? Dlatego chciało ci się siedzieć o wpół do drugiej w nocy i pisać taki długi elaborat?

    • Czlowieku a ty jestes od bogusia ze w sobotę o 6 z minutami piszesz?!
     Ja nie jestem od nikogo. Ale popieram że pisze się prawdę. Tu w Paczkowie nic sie nie działo przez lata nic a nic. Lata zaniedbań zmarnowanych okazji.
     Za to w samym urzędzie to smiano się z porannych pompek na dywanie energetykow do picia zamiast kawy do pompek i pań ktore to sniadania dla byłej władzy musiały szykować zamiast pracować. To kpina z urzedu. A wiele osób widzialo taką makabrę. A można było energię skierować na rozwoj miasta. ..

    • Oczywiście, że jestem niezwiązany z nową władzą. Chyba, że związek rozumiesz przez wybór w demokratycznych wyborach. Nie mam kontaktu z obecnymi władzami na poziomie kolesiarstwa jak to bywało za czasów bogusia- a i tu był często problem. Chociaż by były dyrektor wodociągów- karolczak. Może nie wiesz, ale facet kazał z zawiści wyrzcić sprawną tokarkę na złom- co jest przestępstwem. Z tego co wiem to interwencje u bogusia nic nie dawały dlaczego? „bo pan karolczak odchodzi za rok”. Facet powinien wylecieć na pysk w dniu kiedy wyrzucił sprawny sprzęt i siedzieć u prokuratora.

     Tak chciało mi się siedzieć bo pracuję o tej porze. Ty za 15 siódma pisałeś? mam się interesowac dlaczego?

 3. Smieszni jesteście. Za wszelką cenę próbujecie szukać tematów zastępczych byleby tylko nie odpowiedzieć na ważne sprawy. Przeczytajcie sobie raz jeszcze post z góry i odpowiedzcie na trudne tematy typu długi gminy i brak zarzadzania prorozwojowego przez ostatnia co najmniej dekadę. ..

  • Człowieku przecież to ty stosujesz tutaj typowo platformiarskie zmydlanie tematu. Artykuł tyczy się rady seniorów a nie zaniedbań poprzedniej ekipy. Dyskutujmy wiec o radzie seniorów. Nie jestem zwolennikiem poprzednika ale kurde ile można słuchać o tym co zrobili nie tak? Trzeba iść do przodu. Teraźniejszość jest taka że powstaje rada seniorów i fajnie. Ale sposób jej powoływania mi sie nie podoba i nie tylko mi. Co wypowiedzieć sie nie mozna? Do wszystkiego trzeba podchodzić bezkrytycznie? Nie upodabniajcie sie do poprzedników!!!!

 4. Nic się nie dzieje-to cicho,sza
  A jak coś robią-to hopsasa!!!
  Ważne,że w końcu coś tu się dzieje,
  I to dobrego-miejmy nadzieję.
  I szansę trzeba dać burmistrzowi,
  Gdy się o dobro GMINY tej głowi,
  Bo krytykować-najprostsza sprawa,
  Ale dogodzić-już nie zabawa!!!
  Oj,nie…
  !

 5. Pytanie, może nie na temat, ale muszę , bo mnie to nurtuje. Co to jest to coś koło hali sportowej, a mam na myśli te niby rampy dla rowerów, notabene w bardzo niebezpiecznym miejscu (blisko ogrodzenie).
  1. Mam tylko nadzieję, że to nie tak będzie wyglądała ta trasa rowerowa z projektu obywatelskiego bo się popłaczę.
  2. Z tytułu umiejscowienia tych ramp zlikwidowano część ogrodzenia hali, przesunięto je o parę metrów. Jaki był koszt zabawy z ogrodzeniem, bo przypuszczam, że dużo wyższy niż same rampy.
  3. Czyli jeśli teren hali będzie zamknięty to nici z zabawy ?

Leave a Reply