Trwają prace przy rozbudowie cmentarza

8
Trwają prace przy rozbudowie cmentarza komunalnego w Paczkowie

Rozpoczęły się prace przy rozbudowie cmentarza komunalnego w Paczkowie. Znamy koszt przedsięwzięcia i wykonawcę.

Pod koniec sierpnia maszyny budowlane wjechały na teren dawnych ogródków działkowych przy ul. Wojska Polskiego w Paczkowie, gdzie do końca roku ma powstać nowa cześć cmentarza komunalnego.

Wbrew wcześniejszym planom miejska nekropolia nie powstanie na całym obszarze po zlikwidowanych działkach, a jedynie na jego części.

Pierwszy etap przedsięwzięcia kosztować będzie gminę ponad 274 tys. zł, a jego wykonawcą będzie wyłoniona w przetargu Firma Produkcyjno-Handlowo-Usługowa ALGET Aleksander Getinger z Otmuchowa.

Zakres prac obejmować ma m.in. wydzielenie parceli cmentarza, rozebranie istniejącego muru łączącego istniejący cmentarz z nową częścią, karczowanie, oczyszczanie terenu, budowę alejek pieszo-jezdnych z kostki betonowej, budowę ogrodzenia z elementów panelowych z drutu ocynkowanego malowanego na zielono, wykonanie nasadzeń 360 tui – szmaragd, a także prace towarzyszące na terenie przyległym w zakresie rozbiórki pozostałości budynków gospodarczych, odbicia tynków istniejącego ogrodzenia oraz wykonania nowych. Prace powinny zakończyć się do końca listopada bieżącego roku.

cmentarz_kumunalny_w_paczkowie_projekt_nowej-_czesci_fragment

8 KOMENTARZE

  1. Panie,
    Tak jak wcześniej było ustalone to przez kogo. B W czy AR. Wynika że AR. A przecież ustalał plany BW. Tamten pewnie zaciągnął by kolejny kredyt na budowe a AR bez kredytu małymi krokami w czasie rozbuduje. Da się. Co.? Tylko czemuś nie piszesz o tym otwarcie a jakoś tak byle jak?

  2. Tak samo jak nie pisze sie o poronionym pomysle burmistrza dot. oszczedzania energii. Czlowiek zapieprza uczciwie, zeby wieczorem chodzic po ulicy z latarka w reku… Mamy XXI wiek i mamy burmistrza jakiego chcielismy. W Warszawie bynajmniej wiedza, ze w waznych sprawach dla obywateli nalezy zrobic referendum, tu panuje „dyktatura”!

  3. Napisz gdzie masz ciemno. Wyjrzałem przez okno i co? Rany widzę wszystko… Prócz ciemności. Czlowieku nie pracuj tyle. Odpocznij. Od razu ci sie rozjaśni.

  4. A kto głosował w poprzedniej kadencji za cmentarzem na pow. 3 ha. Na kilka tys. Pochówków? Obecna inwestycja na 1/6 tego terenu ponoć wystarczy na 30 lat. To po co 3 hektary zaplanowane przez b. W. Miał przeciek w sprawie fali zgonów albo ataku jądrowego? Szkoda kasy z kredytów.

  5. A czy to prawda, że zgodnie z wolą papieża Franciszka ksiądz z Kamienicy chce przyjąć na swoje pałace 2 rodziny z Syrii? Pierwszy w województwie!!!

  6. Do paczkowianki.Za przygotowaniem terenu pod cmentarz 3h optował były przewodniczący rady miejskiej i zarazem prezes ogrodów działkowych.Interes w tym miał taki,że dobrze mu wypłacono za działkę ’

Leave a Reply