Pasmo ogólnopolskich sukcesów Alicji Czajkowskiej

1

Po sukcesie jakim było marcowe wyróżnienie podczas Ogólnopolskiego Festiwalu „Rytm i Melodia” w Radomiu, paczkowianka Alicja Czajkowska nie spoczęła na laurach. Od maja do początku czerwca zdobyła trzy kolejne nagrody i specjalne wyróżnienie na Festiwalu w Nagawkach, gdzie wystąpiła u boku samej Majki Jeżowskiej.

Talent wokalny dziewczynki doceniają kolejne składy jury festiwali piosenki dziecięcej. W kilka tygodni po zdobyciu trzeciej nagrody w Radomiu Ala odniosła kolejny ważny sukces. 18 maja młoda wokalistka zajęła pierwsze miejsce w Sosnowcu na Europejskim Integracyjnym Festiwalu Piosenki Dziecięcej INTERMUZA pod dyrekcja artystyczną Jacka Cygana. Finał imprezy uświetnił występ gwiazd wieczoru: Ewy Farnej (laureatki Festiwalu INTERMUZA w 2005), Jacka Cygana oraz gościa specjalnego – Beaty Rybotyckiej z zespołem.

Na początku miesiąca  dziewczynka zdobyła także trzecie miejsce na Festiwalu Piosenki Dziecięcej Legnica 2013. Udział w tegorocznej edycji imprezy wzięło 41 solistów i 9 zespołów wokalnych z 18 miejscowości (łącznie około 150 dzieci). 6 czerwca z kolei Alicja nie miała sobie równych w rodzinnym Paczkowie, gdzie zajęła pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej na Powiatowych Prezentacjach Wokalnych Paczków 2013.

Dzień po ostatnim zwycięstwie Alicja pojechała spróbować swoich sił do Nagawek w województwie łodzkim, gdzie po raz pierwszy odbył się w tym roku Ogólnopolski Festiwal Piosenki Majki Jeżowskiej. W festiwalowej rywalizacji wzięło udział 25 uczestników, uczniów klas 1-3 uprzednio wytypowanych przez swoje szkoły. Jedyną, niepowtarzalną i najważniejszą nagrodą była możliwość występu w finale festiwalu z samą Majką Jeżowską. Tę nagrodę zdobyła również młodziutka paczkowianka!

Za nami pierwsza połowa 2013 roku – kalendarz tegorocznych imprez jeszcze się nie skończył i sądząc po dotychczasowym paśmie sukcesów, Alicja zapewne da nam jeszcze wiele powodów do dumy. Trzymajmy zatem kciuki za naszą młodą wokalistkę. Mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mieć okazję, by ponownie o niej napisać. Informacje na temat osiągnięć Ali można także śledzić na jej facebookowym profilu.

1 KOMENTARZ

Leave a Reply