Policyjna dyżurka do likwidacji?

10
Komisariat Policji w Paczkowie

Pojawiają się głosy na temat planów likwidacji policyjnej dyżurki w Paczkowie. Komenda powiatowa zaprzecza i informuje, że na razie przeprowadza „analizę struktury komendy”.

Jak donosiły niedawno Nowiny Nyskie, Komenda Powiatowa Policji chce zlikwidować stanowisko dyżurnego policji w Paczkowie. Zmiany miałyby dotknąć nie tylko Paczków, ale też Otmuchów czy Głuchołazy.

Zgodnie z informacjami gazety, w piśmie skierowanym do Rady Miejskiej komendant powiatowy policji Piotr Smoleń informuje, że przejęcie zadań dyżurnych komisariatu przez KPP Nysa będzie oznaczać, iż w przypadku zgłoszenia telefonicznego na numer alarmowy to dyżurny z Nysy skieruje patrol w miejsce zdarzenia. Jak czytamy w artykule, w wyniku zmian paczkowski komisariat miałby być czynny od godz. 6.00 do 22.00. W tych godzinach telefony odbierać mieliby tutejsi policjanci. Po 22.00 w słuchawce mielibyśmy usłyszeć dyżurnego z Nysy. Jak piszą „Nowiny”, po zmianach może się zdarzyć, że osoby szukające nocą pomocy zastaną zamknięte drzwi, kiedy policjanci będą na interwencji.

Rzeczniczka nyskiej policji podkom. Katarzyna Janas zaprzecza jednak tym informacjom. Jak twierdzi, prawdą jest natomiast to, że komendant powiatowy powołał specjalny zespół, którego zadaniem jest zbadanie całej struktury Komendy Powiatowej i analiza funkcjonowania komisariatów, w tym komisariatu w Paczkowie. Jak podkreśla, żadne decyzje w sprawie ewentualnej likwidacji dyżurki jeszcze nie zapadły. O sprawie będziemy informować na bieżąco.

Nowiny Nyskie:
„Po likwidacji nocnej i świątecznej opieki medycznej w Paczkowie, teraz zamykają tam na noc komisariat policji, zaraz okaże się, że i straż pożarna nie ma tam, co robić…”

10 KOMENTARZE

  1. i co dalej anarhia? tez ich nie lubię ale bez nich w weekend nocą nie wyjdziecie bo mimo , że tchórze to jednak jakiś respekt małolaty mają. gdzie ja mieszkam??

  2. Zamiast dyżurnych można zatrudnić niepełnosprawnych. Unia dofinansuje i oszczednosci bedą. A potem wszystkich wymienić i już. Ochroniarze to tez sami renciści, emeryci i inwalidzi a dają radę . Potem wymienimy cały urząd miasta i to dopiero bedą oszczędnosci. Najlepiej jednak wszystkich zwolnić , ku chwale oszczędnościom , to takie modne dzisiaj .

  3. ja uważam że mieszkańcom należy się pomoc od policji jeżeli jej zależy na ich dobru, ja osobiście doświadczyłam że tak nie jest, 80 procent pracowników powinna być wymieniona , przekonałam się o tym , uległam poważnemu wypadkowi na terenie naszego miasta, jestem kaleką,gdy mój syn chciał porozmawiać z p. komendantem o tym wypadku, to pan stwierdził że nic takiego się nie stało bo byłam tylko 6 dni w szpitalu , byłam 6 tygodni czy to jest różnica, ciągle cierpię, a sprawca się cieszy……..kiedy uczciwi ludzie będą dobrze traktowani..

  4. Co sie tak dyżurką interesujecie to nie wiem . Jak szpital cały zlikwidowali to hałasu nie było a on był niezbędny dla mieszkańców Paczkowa i wszystkich, bez wyjątku. Jak teraz możecie do szpitala do Nysy jeździć to i możecie tam dyżurnego odwiedzić jak tak go chcecie zobaczyć. Tylko nie wiem po co bo oddźwiernych w tym miście

Leave a Reply