Cegielnia kupiona przez światowego potentata

40
Cegielnia w Paczkowie ma nowego właściciela

Paczkowska cegielnia została kupiona przez największego na świecie producenta cegieł, właściciela znanej marki Porotherm.

[ads1]

Paczkowska cegielnia sprzedana. Od połowy stycznia nowym właścicielem fabryki przy ul. Robotniczej jest austriacka firma Wienerberger – największy na świecie producent cegieł i drugi w Europie producent systemów dachowych.

Od 2012 r. paczkowski zakład należał do brytyjsko-amerykańskiego funduszu będącego właścicielem marki wyrobów ceramicznych Lode z Łotwy. Fundusz kupił wówczas za ok. 55 mln zł cztery zakłady upadłej Fabryki Ceramiki Budowlanej Wacław Jopek.

Kwota, za  którą Wienerberger odkupił od Lode fabrykę w Paczkowie pozostaje tajemnicą handlową. Jak jednak zapowiedział nowy właściciel, zakład będzie produkował pustaki ceramiczne przeznaczone na rynek Polski południowo-zachodniej.

– Zakup jest ważnym krokiem w kierunku poprawy dostępu do ceramicznych materiałów ściennych marki Porotherm inwestorom realizującym inwestycje budowlane na południu kraju. – głosi komunikat prasowy opublikowany przez Wienerberger. – Zakup oznacza nie tylko włączenie wydajnego zakładu w Paczkowie do organizacji Wienerberger Polska, ale także pozyskanie długoterminowych rezerw surowca. – czytamy.

– Dzięki gruntownym przygotowaniom sprawnie zintegrujemy z siecią naszych zakładów cegielnię, która już teraz efektywnie wykorzystuje swoje zdolności produkcyjne, i decydująco poprawimy obecność naszych produktów w tym ważnym, regionalnym rynku Polski. – zapowiada Heimo Scheuch, prezes zarządu firmy.

Wienerberger to firma działająca na rynku od 1819 r. Posiada ok. 220 fabryk w 30 krajach i zatrudnia ponad 13 tysięcy pracowników. Polski oddział firmy jest właścicielem 20 fabryk wytwarzających cegły i dachówki.

40 KOMENTARZE

  1. Aż jestem ciekawy jak się Wacław Jopek tłumaczy ludziom z tego że stracił wszystko . Spisek? Ruskie?Tusk. Ta wredna gazownia, która odcięła gaz za niepłacenie rachunków?Taka jest prawda,że do upadku firmy przyczynili się najwięcej panowie w sutannach i sam prezes.

  2. Jak na razie nie zapowiada się na żadne zwolnienia ani wygaszanie ,są za to porządki po poprzednikach i sądzę , że niedługo pokażą jaki jest ich prawdziwy cel.Pozytywne jest to ,iż są to branżyści a nie finansiści i miejmy nadzieję że utrzymają te 60 etatów.

Leave a Reply