Paczków uczcił Święto Niepodległości [FOTORELACJA]

18
foto: Maria Hreczyńska

Paczkowianie świętują 98. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.  

foto: Kinga Rajfur
foto: Maria Hreczyńska, Tomasz Tworzydło

W całym kraju obchodzimy dziś 98. rocznicę odzyskania przez Polskę wolności. Jak co roku, w ogólnopolskie obchody Narodowego Święta Niepodległości włączył się także Paczków.

Obchody rozpoczęła uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny w kościele pw. Św. Jana Ewangelisty o godz. 10.00. Po niej delegacje wraz z mieszkańcami w towarzystwie Paczkowskiej Orkiestry Dętej przemaszerowali pod pomnik przy ul. Kołłątaja, gdzie zostały wygłoszone okolicznościowe wystąpienia i złożone wiązanki kwiatów. Zwieńczeniem uroczystości był montaż słowno-muzyczny „Ojczyznę kocha się, bo nasza” w wykonaniu uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Paczkowie.

Jeszcze dziś o godz. 17 w ramach obchodów święta odbędzie się wieczór muzyczny „Pod naszym niebem na naszej ziemi”. W auli Zespołu Szkół przy ul. Kołłątaja wystąpią Basia Beuth, Bieguni oraz Klub 50, a także laureaci konkursu TerePaczków: Kinga Szczepańska, Robert Klimek i Sylwia Janowska.

18 KOMENTARZE

 1. Panie burmistrzu, ja tak z innej beczki. Proszę ubrać żonie szpilki i przespacerować się z nią chodnikiem na ulicy Okrzei w górnym jej odcinku. Życzę powodzenia w dotarciu do celu bez skręconej nogi. Myślę, że i bez butów na obcasie będziecie oboje mieli problem z przejściem. Po drugiej stronie niestety chodnika nie ma, więc pozostaje chodzenie ulicą….. co tam park przy Zawadzkiego był priorytetem.

  • Ulice Witosa, Okrzei i 1-go Maja nie wyremontują bo są symbolami komuny, żeby młodzież wiedziała co to był za ustrój. A co do burmistrza i jego świty, to pewnie mają jakiś sentyment do tego „uśpionego” systemu.

  • Są projekty obywatelskie, a jak nie to, to można po prostu ruszyć d*pę w poniedziałek i się pofatygować osobiście do Urzędu w tej sprawie, do samego króla Artura, a nie narzekać na forum. Można też się skrzyknąć z sąsiadami i napisać projekt, złożyć o dofinansowanie do Unii. Ale nie, zamiast spróbować coś zrobić, najlepiej drzeć japę, jeszcze lepiej w internecie, nie mając pojęcia, jak to wszystko działa. Szanowny panie, pieniędzy na takie inwestycje się nie dodrukuje. Był projekt na park- robiony jest park. Będzie na drogę- jak pan nagłośni, że ta droga to teraz priorytet, to będzie droga. Jak ktoś chce zmieniać świat, niech zacznie od siebie.

   • Jak zwykle głupia odpowiedź Panie Burmistrzu , nie lubi Pan krytyki , ale można brać mniejszy ryczałt za dowozy ludzi swoim samochodem i na chodnik będzie !
    Będziemy pytać pod koniec Pana kadencji ile Pan pobrał pieniędzy z tego tytułu w ciągu całej swojej kadencji ?

    • Panie burmistrzu xD xD dzięki, ale nie jestem burmistrzem lol, ani nawet nie facetem. Po prostu mówię prawdę, chyba żyjesz w głębokim prl, gdzie każdemu się należy, a forsę można dodrukować. Nie masz pojęcia, jak to wygląda od środka. Chcesz zmiany- idź zmieniać. Naucz się, wyjdź z inicjatywą. Nie robisz tego, to nie drzyj japy. Dała bozia rączki i nóżki, może nawet móżdżek. Są możliwości, trzeba umieć z nich korzystać, ale może IQ nie pozwala. Ile razy zgłosił pan problem komuś, kto może pomóc? albo próbował pan go rozwiązać samodzielnie, albo skrzyknąć ludzi, jak jedna głowa nie da rady? Zero? ooooo szoook. Idź buraku zasyp se te dziury piachem, choć nie wiem, czy tyle potrafisz.

     • Odsyłam do mojej wypowiedzi wyżej. A jak czegoś nie jesteś w stanie zrozumieć to …. to już trudno.

 2. Wow !!! Jakie to proste !!! Oświeciłeś mnie !!! Po pierwsze projekt obywatelski nie jest od tego, a proszę sobie przeczytać jakie są zadania Urzędu Miasta, z których nie wywiązuje się zresztą.
  Ruszyć d* pę do urzędu ? A może to urząd w końcu ruszy tą swoją d*pę i przejdzie się po wszystkich swoich chodnikach, których jest zarządcą, zrobi przegląd tych swoich dobrodziejstw i napisze sobie na karteczce co jest do zrobienia priorytetowo. Projekt z sąsiadami ? Z jakimi sąsiadami człowieku, jaki projekt ! Tym chodnikiem zasuwają dzieciaki do szkoły i ludzie mieszkający też przy innych ulicach, pacjenci Medicusa itd itd. A od robienia projektów na własne mienie jest urząd. Czy może wszystko za Was zrobić ? a Wy się pod tym tylko podpiszecie.

  • A zróbcie sobie stowarzyszenie z sąsiadami i walczcie o fundusze, walczcie o swoje. Macie ludzie możliwości, a nie korzystacie, nie zgłaszacie, to nie miejcie pretensji. Większość mieszkańców średnio kojarzy ul Okrzei, mało kogo to obchodzi. A nie widzę was, wielce poszkodowanych, kursujących do urzędu w tej sprawie, albo wręcz pikietujących pod ratuszem „żądamy remontu okrzei”? Cichociemni narzekacze, żałosne.

  • Nie widać rodziców zbulwersowanych, dzieci z połamanymi nogami, czy innych chodzących do medicusa, a nie wiem, czy ktokolwiek z urzędu się tam w ogóle przechadza, raczej to jeden z zapadniętych zaułków, który się nigdy nie doczeka, jeśli ktoś z mieszkańców nie wykaże inicjatywy. Paczków jest pełen takich okrzei, na które zresztą też nie ma żadnych zgłoszeń, ani od mieszkańców, ani od dyrekcji szkól czy zarządu medicusa. A buraki siedzą i są w szoku, że nie wysiedzą, że nikt ich nie zauważy, jak się nie pokażą i nie wykażą.

 3. Mam nadzieję, że jesteście dobrze ubezpieczeni tam w tym UM, w razie jak nie daj Bóg ktoś sobie coś połamie na tym chodniku.

 4. Szału nie było, takie zachowania to stereotyp , a uroczystości widowisko i to nie na najwyższym poziomie, całkowicie zgadzam się,że jest wiele innych spraw potrzebniejszych i przydatniejszych.

 5. Jeżeli w urzędzie jest takie podejście do mieszkańców, na zasadzie nie zawracajcie nam d*py, a najlepiej zróbcie to sami no to rewelacja.
  Kto jest odpowiedzialny za pracę Wydziału Gospodarki Komunalnej i Inwestycji ? Może pan naczelnik zamiast zajmować się tym co nie jest w jego obowiązkach czyli sprawami promocyjnymi, kulturą i oświatą, byciem wszędzie, asystentką burmistrza, zacznie dawać z siebie 100% , ale wypełniając tylko i wyłącznie swoje obowiązki . Jest takie powiedzenie, że jak ktoś jest do wszystkiego to JEST DO NICZEGO.
  Drogi Panie urzędniku proszę nie czekać na skargi, burzę, zadymę, pisma, zamieszanie, stowarzyszenia, złamania nóg, projekty i pomysły mieszkańców ,tylko ruszyć w miasto i zrobić przegląd tego co ma Pan pod swoją OPIEKĄ.
  Polityka jest bezlitosna i nic nie trwa wiecznie.

  • zgadzam się z Tobą. … ALE :

   gdzie byli wszyscy przez wszystkie lata?
   Każdemu pasowało to co jest.
   Przypomnijcie sobie murek koło Banku na rynku. Wyglądał jak ruina. Wszystkim to jednak pasowało, do momentu jak nieszczęśliwie poszkodowane zostało dziecko zwiedzające z rodzicami nasze miasto….

   W mieście jest wiele do zrobienia. Wiele rzeczy było lekceważonych przez lata. Nie wszystko się da zrobić na już. A każdy chce być potraktowany priorytetowo. A tak się nie da.
   Czy uda się Rolce? nie wiem, ale niech próbuje bo to co zrobi zostanie na lata. A z gadania i pisania tutaj niczego sensownego poza krytyka nie stworzymy

Leave a Reply