Budżet obywatelski: wyniki ogłoszone

OSP Kamienica zwycięzcą tegorocznego budżetu obywatelskiego

Urząd Miejski ogłosił wyniki głosowania nad projektami zgłoszonymi do budżetu obywatelskiego. 

[ads1]

1794 – tyle głosów zebrał zwycięski projekt w tegorocznej edycji paczkowskiego budżetu obywatelskiego. Okazał się nim zgłoszony przez Ochotniczą Straż Pożarną w Kamienicy wniosek o remont elewacji tamtejszej remizy.

Zakres prac w ramach zaproponowanego zadania ma objąć wykonanie elewacji budynku poprzez ocieplenie płytami styropianowymi i nałożenie tynku, wymianę drzwi zewnętrznych oraz do kotłowni, wykonanie cokołu z płytek elewacyjnych, wymianę bramy segmentowej do garażu, wymianę rynien oraz pokrycie kotłowni blachą trapezową.

Ponieważ zwycięski projekt opiewa na kwotę ok. 35 tys. zł ze 100 tys. zł zaplanowanych w tym roku na budżet obywatelski, zrealizowany zostanie również wniosek, który zajął drugie miejsce. Jest nim zgłoszony przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Trzeboszowicach projekt  pn. „Remont boiska szkolnego w miejscowości Trzeboszowice„, który zebrał 1546 głosów. Ponieważ projekt opiewa na 100 tys. zł, Gmina Paczków zobowiązała się „dorzucić” do jego realizacji dodatkowe 40 tys. zł. Jak zapowiedział burmistrz, środki z budżetu obywatelskiego mają jednocześnie stanowić część wkładu własnego do składanego do ministerstwa wniosku o dofinansowanie remontu boiska.

Pozostałe projekty uzyskały kolejno:

 • 389 głosów – Remont i odtworzenie oryginalnego wyglądu fontanny w parku przy ul. Staszica w Paczkowie,
 • 217 głosów – Eco Dziewiętlice. Zakup i montaż lamp oświetleniowych – ulicznych lamp solarnych,
 • 186 głosów – Siłownia na świeżym powietrzu przy ul. Miraszewskiego na działce nr 471 w Paczkowie,
 • 44 głosy – Remont nawierzchni ulicy Armii Krajowej na odcinku: Brama Wrocławska – skrzyżowanie z ul. Witosa.

54 KOMENTARZE

 1. Wóz strażacki dla Kamienicy, remont remizy w kamienicy. Może przenieść do Kamienicy cały Urząd i zrobić tam siedzibę Miasta i Gminy. No a remont boiska w Trzeboszowicach, to najpilniejsza rzecz dla gminy. Ręce opadają. Widać po liczbach na czym polega głosowanie. I co my Paczkowianie z tego mamy? Wielki gó…

  • Do Zbysia. Wy Paczkowianie tylko narzekacie jak poniżej, inni się starają i widać tego efekty. Jednak jak ostatnio paliło się na Poniatowskiego w Paczkowie to STRAŻ Z KAMIENICY przyjechała „w mgnieniu oka”. Jak chcesz zobaczyć ich w innej akcji to przyjedź do kościoła i zobacz na wartę i poświęcenie tych ludzi przy Bożym Grobie przez wiele godzin. Szacunek dla strażaków z OSP Kamienica.

   • Konrad Ty nie badz taki do przodu z Tym poswiecaniem i nie pisz takich tepych komentarzy, bo nachodziliscie ludzi po domach i wygnebiliscie te podpisy!!!tak jabyscie byli niezastapieni!i jedyni!ogarnij sie chlopie!zachwycasz sie jak …..

   • To dobrze że przyjechali. Chwała im za to. Chodzi o to, że jako strażacy są ok. Dostali nowy wóz. To było dobre. Ale czy remiza musi wyglądać jak budynek ZUS-u? A te warty przy grobie mają tyle wspólnego ze strażą co piernik do wiatraka

    • straz pozarna jest organem ratunkowym-wiec sa dysponowani do kazdego zdarzenia w ktorym zagrozone jest zycie lub mienie-oczywiscie ze jestesmy im za ten trud i odwage wdzieczni! ale PISANIE,ZE GDYBY NIE OSP KAMIENICA TO CO….to co? Paczkow by sie spalil?obwodnica by stanela?ludzie by sie wyprowadzili?oczywiscie,ze robicie kawal dobrej roboty!ale chyba NAJWAZNIEJSZY i spolka zapomnieli, ze są jeszcze inne OSP ktore zawsze mogą przyjechac z pomocą-a co do podpisow-jak to nie jest nagabywanie?chodzenie po domach i zbieranie podpisow, zebrany OK!odmowa-durna riposta my tu nie przyjedziemy! lub podszywanie sie w niektorych wypadkach pod Państwową Straż Pożarna.Chwała Wam za to co robicie, jestesmy wdzieczni, ale nie robcie z siebie SWIETOSCI PACZKOWSKIEJ!

 2. Gdyby nie OSP Kamienica to nawet nie chce myśleć co by się działo . Te wszystkie głosy pokazują ile ludzi jest wdziecznych tym ludziom za ich wkład w swoją pasję .

 3. gdyby strażacy z OSP w Kamienicy nie chodzili po domach i nie zbierali podpisów w ten oto sposób, to ich projekt byłby na szarym końcu! mobilizowali się, to wygrali!

 4. Brawa dla mieszkańców Kamienicy i Trzeboszowic, za inicjatywę. Po Waszej postawie widać, że jak się chce ..to można.

 5. W Kamienicy czy Trzeboszowicach widać przynajmniej mobilizacje i zaangażowanie, komuś na tym zależy i poświęcił swój wolny czas na to aby zrobić coś dla swojej miejscowości. A Ty jeden z drugim w tym czasie narzekaliście jak to źle w Paczkowie. Kto wam bronił przejść się po rynku i pozbierać głosy na projekt który według was jest odpowiedni. Wystarczyło by 4 godzinki poświęcić i stanąć pod biedronką czy na rynku i Kamienica mieszkańców tyle nie ma co głosów by można było zebrać.
  Więc koniec narzekania i za rok możecie sprawę wziąć w swoje ręce. Najpierw przygotować odpowiedni projekt, a później wyjść z nim do ludzi.

  • WOW , jaki mądry się znalazł?
   A może Ty zamiast puszczać bąki w Urzędzie to może byś coś zrobił ?
   A może byś chciał , żeby Mieszkańcy Paczkowa , za Ciebie robotę odwalali , co ?

    • Dobra , dobra Mieszkaniec , nie chwal tej Kamienicy ty też nauczyłeś się mącić .
     Ten wpis jest typowo ratuszowy. Pewnie jesteś z Kamienicy i nazywasz się na literę K .
     A na następny rok to burmistrz musi coś robić a nie siedzieć i pierdzieć w stołek !
     Jak na razie to zero zrobił dla Paczkowa !

     • Nie jestem z Kamienicy ani nie nazywam się na literę K.

      Po prostu mam dość słuchania narzekania, że wygrał jakiś inny projekt chociaż pewnie cześć z tych którzy krytykują wygrany projekt sami nie oddali głosu na żaden z projektów, ani tym bardziej nie zgłosili swojego.
      Przeznaczenie części pieniędzy z budżetu gminy na projekt obywatelski jest niczym? Narzekasz że burmistrz nic nie zrobił, ale to własnie chciał abyś ty mu powiedział co ma zrobić, dał Ci najpierw możliwość przedstawienia twojego pomysłu co zrobić dla miasta czy okolicy, a następnie wysłuchania reszty mieszkańców gminy. Żyjemy w demokratycznym kraju więc wybieramy projekt, który zyskał największa liczbę głosów.

      Nasze społeczeństwo lokalne jest na tyle leniwe, że ciężko im zagłosować na któryś z projektów, co widać po frekwencji, nie mówiąc o zaproponowaniu własnego, a później tacy najwięcej narzekają…

 6. Do tych osób które tak bardzo negują OSP Kamienica
  po pierwsze nikt nikomu nie zabronił tego typu zbierania podpisów
  po drugie podpisywali ludzie którzy chcieli nikt nikogo do niczego nie zmuszał ponieważ potrzebny jest dowód, a to jest dodatkowe utrudnienie , kto nie chce podpisać mówi, że nie ma dowodu i jak kogoś zmusisz?!
  po trzecie te głupie komentarze wypisują tylko osoby którym się nic nie chce i tylko komentują osoby zaangażowane
  pozdrowienia dla dzielnych strażaków

  • Nie negujemy OSP , nic nie mamy do Was . Nawet wam nie zazdrościmy ( pewnie może wam tylko zazdrościć nasza straż pożarna )
   tylko mówimy , że mamy do d…y burmistrza miasta i kiwających na TAK radnych . Jak tak dalej pójdzie to Paczków zejdzie na psy .
   Oj nasłuchałem się ostatnio nasłuchałem , co dzieje się w Urzędzie . Pan K wychodzi sam siebie , czy burmistrz jest tak mało spostrzegawczy , że tego nie widzi ?
   Pan burmistrz powinien otoczyć się ludźmi inteligentnymi , pomogło by mu to w jego poszanowaniu wśród mieszkańców Paczkowa a nie pana K.
   Z kim się zadajesz , takim się stajesz …..

   • Oj oj Panie Anonim chyba Pana trochę poniosło :) Co ma burmistrz i Rada do tego , że projekty nie wygrały ? Gdzie starania wnioskujących ? Dlaczego nikt nie wyszedł do ludzi z deklaracjami ? Dlaczego mieszkańcy nic nie zrobili w tym kierunku ? Dużo jest pytań co do projektów Paczkowa. A na koniec powiem tylko jedno. Mieszkańcy Paczkowa są leniwi i obojętni na to co się w mieście dzieje. Tylko narzekaństwo i nic więcej.

    • Mieszkańcy wsi też są leniwi , bo ziemia stoi odłogiem a młodzi pracują w Urzędzie Miejskim i w ZUKIM – ie ( prawie cała Kamienica ) . A Pan Panie Burmistrzu zamiast dać ludziom pracę wykształconym młodym z miasta to Pan robi sobie już kampanię wyborczą . zapewniam Pana , że taki numer w najbliższych wyborach Panu nie przejdzie ! MAMY KANDYDATA !

 7. Fontannę też postawić w Kamienicy pod remizą wtedy Rada Miejska – obecnie bardziej Sołecka niż Miejska – będzie z siebie z siebie bardzo rada .

 8. Drodzy Paczkowianie… Chcieliście coś dla miasta, to trzeba było się zorganizować, poświęcić czas i zebrać głosy. Plujecie jadem jakby te pieniądze ktoś sobie zabrał na fontannę we własnym ogródku. Kamienica i Trzeboszowice zebrały głosy, Paczkowianie nie… To świadczy tylko o waszym zorganizowaniu.

  Pozdrawiam

  • Możemy się kłócić , prawda jest taka , że do d….y mamy Burmistrza bo nie dba o miasto . Fontanna powinna być już dawno wyremontowana , żeby nie jego delegacje .

   • puść sobie wodę z kranu.
    Mogłeś -eś zbierać głosy tak jak inni- a nie siedzieć w domu i czekać aż to inni zrobią.

   • Noooooo prawda, a czemu 100 tysi??? Niech dadzą 50tysi to będzie jeszcze więcej kłótni a potem jednym dokładać a drugim nie i nabijać punkty na większych wioskach i dalej kłótnie, w tamtym roku była akcja w Paczkowie i wygraliśmy i miał być teren lasku uprzątnięty z krzaków żeby można było rowerami pośmigać po alejkach i między drzewami, to jak nas załatwili ??? jakiś diabelski bęben postawili bo nic innego sie nie dało i Pan Burmistrz wielki znawca i obrońca zabytków pozwala żeby łepki dalej zajężdżały park koło Emilii Plater, przezcież tam juz jest takie klepisko że szok, a tak przy okazji to niedawno była akcja że Pan Burmistrz chciał likwidowac boisko LZS’u w Trzeboszowicach a chłopaki mieli jeżdzić sobie pokopać do Frydrychowa, no ale pojechał Pan Burmistrz na wybór sołtysa do Trzeboszowic tam juz czekało na niego pospolite ruszenie i boisko nie dość że zostało to teraz dokłada 40 tysi na boisko przy szkole, ależ zmiana w postawie Pana Burmistrza

    • Zapomniałeś o tym, że chłopaki z LZS-u zbierali pieniądze na wymagane remonty itp. Co do „pospolitego ruszenia” możesz sam ze znajomymi takowe zorganizować skoro coś Ci przeszkadza a najlepiej będzie jak się zbierzecie i posprzątacie wspomniany lasek :)

     • Jasiu nie przeszkadza mi LZS, dla mnie było nie porozumieniem chęć likwidacji boiska w Trzeboszowicach, chodzi mi o to że solidarnie Trzeboszowice ze Ściborzem staneli w obronie i Pan Burmistrz już nie chciał likwidować boiska a nawet ochoczo chciał pomagać a teraz dokłada do boiska bo robi na punkty u Was bo prawda jest taka że takiej siły wyborczej jak Trzeboszowice +Ścibórz nie wolno lekceważyć, z resztą co tu pisać znasz temat byłeś na zebraniu reszta komentarza zbędna

   • Anonim ,ty jestes jakis zakompleksiony oszolom,ktoremu nic nie pasuje .Takich placzkow juz dawno przejrzalem na wskros. Ale prosze cie nie biadol tylko,ze to ja jestem …itd,itp.

    • To jak tamten nie zadbał , to dlaczego ten dobrze nie myśli ? Wygląda na to , że ma w d…. nasze miasto !!!! Trochę przemyśleń u siebie w gabinecie prosimy Panie Bur mistrzu !

 9. W kupie siła jak mówi stare powiedzenie. Mam wielki szacunek dla ludzi którzy potrafią się zmobilizować żeby załatwić sprawy po swojej myśli. Niektórzy myślą że przez internet załatwią wszystko niestety w niektórych sprawach trzeba sobie pozdzierać podeszwy żeby osiągnąć cel. Wielkie brawa za mobilizację z której my powinniśmy brać przykład.

 10. A prawda jest taka , ze wielu mieszkancow obawialo sie udostepniac swoj nr pesel na ankietach ,ktore znalazly sie w przypadkowych rekach.Oby mieszkancow zwycieskich solectw nie spotkaly prezykre niespodzianki!

 11. Poprostu zal wam dupe sciska ze nie umiecie walczyc o swoje i teraz tylko potraficie krytykowac ludzi ktorzy sa szczesliwi i dumni z siebie ze cos osiagneli.

 12. Potwierdzam, smiac mi sie chce z tego wszystkiego, co Wy ludzie tutaj piszecie mysle, ze poprostu jestescie malo inteligentni i nie dowartosciowani. Pajace j. i tyle

 13. włączcie od 7;40 sekundy………… karwasz twarz aleeeeeee jajca!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! to sie „burmiszcz” popisał……………

  • Ale trzeba było pomyśleć o naszym Carcassonne a nie dawać na wioski wszystko. Przecież Pan Burmistrz jest świadomy tego , że wioski mają jeszcze dodatkowo Budżet Sołecki , czemu o tym nie piszecie , a nasze miasto nie ma takiego budżetu , wygląda na to , że Pan Burmistrz robi sobie kampanię wyborczą .

  • Wioski mają budżet sołecki , właśnie na remonty a Paczków nie ma takiego budżetu i ten budżet obywatelski powinien być na Paczków . Taka jest prawda . Spytajcie burmistrza to zobaczycie jak się zaklinuje !

 14. W takim trybie to za 100 lat nie wyjdziemy z zapaści ekonomiczno-społecznej dobrze w UE nas oceniają jako stereotypy.

Leave a Reply