Dzień Żonkila po raz dziesiąty [zdjęcia]

2
Dzień Żonkila po raz dziesiąty. Foto: Szkoły na Kościelnej

Szkoły Stowarzyszeniowe już po raz dziesiąty przeprowadziły akcję pomocy dla nyskiego hospicjum.

[ads1]

W minioną środę Szkoły Stowarzyszeniowe z ulicy Kościelnej w Paczkowie po raz dziesiąty zorganizowały Dzień Żonkila, czyli akcję pomocy dla Hospicjum AUXILIUM św. Arnolda Janssena w Nysie.

Uroczystości, w których wzięli udział m.in. przedstawiciele hospicjum, władz miasta i oświaty, otworzył wzruszający spektakl słowno-muzyczny przygotowany przez młodzież pod kierunkiem pani Elżbiety Marczyk. Po przedstawieniu wszyscy uczestnicy przeszli ulicami Paczkowa w Marszu Nadziei. Pochód poprowadziła orkiestra dęta z Nysy.

Przez kilka kolejnych godzin młodzież Szkół Stowarzyszeniowych kwestowała na ulicach miasta zbierając datki na pomoc chorym przebywającym w hospicjum. Tradycyjnie każdy darczyńca został obdarowany żonkilem – symbolem nadziei. W niedzielę 24 kwietnia kwesta na rzecz hospicjum odbędzie się jak co roku po mszach świętych w pozostałych miejscowościach naszej gminy.

Dyrekcja szkoły dziękuje wszystkim uczestnikom Dnia Żonkila oraz darczyńcom, a także Straży Miejskiej i policji za pomoc w zorganizowaniu Marszu Nadziei.

2 KOMENTARZE

Leave a Reply